Duyuru - Recall - Gerİ Çağrilan Cherokee' Lar Hakk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yavuzuyan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,989

yavuzuyan

Tahoe Aşkına
Yer
İstanbul-Ataşehir
2002 - 2007 arası dizel ve benzinli Cherokee / Liberty araç sahiplerinin dikkatine;

Elinizde bulunan bu araçlar aldığınızdan beri hiç yetkili servis görmemişse, veya yetkili servise başvurduğunuzda garanti kapsamı bittikten sonra hiç yetkili servis yüzü görmemişse, siz gösterin...

Bu araçların yakıt deposuyla tampon arasında koruma demiri olması gerekiyor. Sizin aracınızda bu koruma demiri yoksa, yetkili servisler programa alıp ücretsiz olarak şasiye montajını yapıyorlar.

Sırf bunun için olmasa da en azından yağ değişimi veya başka bir sorun varsa sorunun giderilmesi için Jeep'in yetkili servisine başvurun.

İçerenköy Hali arkasında MENGERLER'in yetkili servisinde Olcay Bey var. Bu konuda size son derece yardımcı olur..

Elim tuşlardayken
ARACIMDAN BAHSEDEYİM:
Bende 2004 model KJ 2,8'i var. hayatımda ilk defa dizel bir araç satın aldım Geçen Ocak ayında.
Önceki araçlarım 6 ve 8 silindir benzinli araçlardı. 3,7'nin temizini bulamadığımdan dolayı isteksiz aldım. Ama çok memnunum. Araç %40 konfor %60 stabilize, ve arazi yolları için yaratılmış.

Cherokee'lar az parçadan üretilmiş bir araç. Benimki de ellenmemiş, kazasız...

Ümraniye'de Amerikan uzmanı Orçun Ustaya götürdüm.

İyi araştırmam sonrası uygun fiyata aldığım motor, şanzuman, diferansiyel, direksiyon kutusu, ve hidrolikler dahil 24 litre yağ, 7 lt. Antifriz, 2 şanzuman filtresi, hava, yağ, ve mazot filtresi de aynı anda değişti. Şubat ayında yaptığım bu masrafa da şanzuman karteri düzeltilmesi, şanzuman çubuk borusu kaynağı ve tüm yağ değişim işçilikleri ve yağlar dahil 1.530- TL. masraf yaptım.

Temmuz ayında immobiliser beyni, anahtarı tanımamaya başladı. Araştırdım, yeniden kodlama, anahtar değişimi, beyin tamiri gibi değişik çözümler sunanlar 250-600 TL arası masraf çıkardılar. Olcay beye (Yetkili servis) danıştım. Kontrol ettiler değişmesi gerektiğini söyleyen Olcay bey tutarı 6 taksit yaptırıp beyni 750- TL. KDV dahil fiyatla yeniledi. 1 sene de garanti kaydını yaptılar. Diğerleri garanti de vermemişlerdi.

Hatırlatma:
Aracınızı hiç JEEP yetkili servise götürmediniz ise en azından yağ değişimi veya bir başka sorun için götürün, emin olun hiç de pahalı değil yetkili servisler. Bu arada şasiye bağlanacak olan depo koruma demirini de ücretsiz olarak taktırırsınız.

8 sene içinde 1995 - 2006 arası Tahoe, Yukon, ve benzeri araçların uzmanı oldum. Tahoe sahibiyken GM ile defalarca yazıştım, sabırla cevap yazdılar, onların sayesinde Amerikan araçları hakkında çok fazla bilgiye sahibim. 7 sene kullandığım Tahoe'yu geçen sene satmıştım. Bana göre iyi fiyata sattım, alan da uygun fiyata aldı. nedeni de motoru, şanzumanı, ön transfer kutusu, torku, alt takımı, Katalizatörler dahil şaft istavrozlarına kadar hepsini sıfırlamıştım. Hatta motor ve şanzuman yenileme kitlerini, fren servosunu ( Westinghouse ) klima kompresörünü, ateşleme modülü, ateşleme bobini, distribütörü, silindir kapakları dahil bir çok parçasını Amerika'dan siparişle getirtmiştim. Hatta firmayı EBAY'dan bulup direkt onlardan satın alarak daha uygun fiyata getirttiğim de oldu.

O şimdi satılık...

Gelelim bizim 2004 KJ, 2,8 dizele..
Jeep 2,8 turbo dizellerde İtalya'da üretilen VMI motor var. Fabrikada çalışan Amerikalı mühendislerin işbirliğiyle çok da verimli bir motor üretmişler. Torku yüksek rampa çıkarken vites küçültmeden hızını yükseltiyor. Bu motorun bu kadar performanslı olacağını emin olun tahmin etmiyordum. 237.000 km. de aldım. Şu an 247.500 km.de.

Yakıtı sarfiyatı: İstanbul içi; 10.5 - 11.00 lt.
Ş.dışı: 8,5-9 lt. arası. ( 90-110 km/h arası sürüşte. )

Aracınızın sorunu için sadece Amerikan araçları tamir ve bakımını yapan tamirciler, özel servisler ve yetkili servislerle çalışın. Her aracı tamir edenlere teslim etmeyin bu Amerikan araçlarını.

Ayrıca Amerikan araçların kıymetini bilin...
Bir sonraki yazımda arkadan bana çarpan taksinin ne hale geldiğinin, benim aracın tampondaki sarı boya lekesinin dışında hiç bir hasar olmadığının fotolarını yükleyeceğim.

Amerikan araçlarıyla ilgili "yükseltme" den tutun, motor, şanzuman ve benzeri her türlü sorunları fazla masraf yaptırmadan çözen " OFF ROAD GARAJI " sahibi Orçun ustayla tanışın. Tel: 0532 6588865

Sorunuz varsa bana yazın, kısa zamanda cevaplamaya çalışırım. Veya telefon numaranızı yazın. Ararım sizi.

Bir kaç konuyu birleştirerek yazdım. İyi hafta sonları dilerim.

Yavuz UYAN
Jeep Cherokee KJ 2004 2,8L
0532 4253288

Etiketler
KJ nin ayrıca arka süspansiyon kolları da servisinden değişmedi ise bedelsiz olarak çağrı dahilinde değişiyordu.

Öncelikle herkese slmlar aranıza yeni katıldım ismim yavuz sizlerin tecrübe ve bilgilerinden yararlanmak istiyorum. Şuan aklımda iki araç var bu 2.8 crd Cherokee ve grand vitara 1.9 dizel kullanım şeklim %60 normal %40 arazi olucak, balık av kamp gibi Aradada kara çamura girip hafif offroad düşünüyorum sizce hangi aracın arazi kabiliyeti daha iyi hangisi daha kolay yükseltilip biraz büyük lastik takabilirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

hafif arazi dediğimiz bozuk yolar ise az yakanı alın derim. vergide başa bela çünkü. ama ben yol olmayan araziye girerim diyrosanız vitara normal haliyle hafif kalır.

Verdiğin cvp için teşekkürler. Baktığım düşük model 2003 vergisi vitaradan daha düşük cherokede lsd varmı

ben bi defa sordum yetkili servis lpg li araca kesinlikle işlem yapmayız dedi.

bu geri çağırma moparın sitesinden bakınca görülüyor benim liberty içinde.

lpg li araca bakan yetkili servis varmı bildiğiniz istanbulda ?

Yavuz Bey iyi akşamlar ben aracımı alalı 1 yıl oldu yaklaşık demirin takılıp takılmadığını dışardan anlayabilir miyim?

arkada olur. deponun arkasını korumak için dümdüz kalın bir profil görürsünüz eğilince.

arkadaşlar benim araca bugün mengerler depo koruma demirini taktı. moparın sitesinde recall çağrısı olarak gören var ise mengerler ile konuşmanızı tavsiye ederim. birmot olsun master olsun sallıyor

master benim arka askı kollarımı ne onları değiştirdi recall dan. ama depo demiri için gözle kontrol çağrısı o dedi değişmedi

mengerler değiştirdi bugün. bilginiz olsun . araç 2004 liberty . hangi parça bilmeyen arkadaşlar için resimlerini atıyorum aşağı

Gm6WO7

6agpLW

K947ym

müthiş faydalı eserdir. arabanın yanmasını engelleyen tek şey bu bar. birde arkadanialttan gelen darbeleri emiyor bir nebze. herzaman tır çarpmaz çünkü.

müthiş faydalı eserdir. arabanın yanmasını engelleyen tek şey bu bar. birde arkadanialttan gelen darbeleri emiyor bir nebze. herzaman tır çarpmaz çünkü.

dti corsalara honda viteclere karşıda önlemimiz oldu :smiley:

aklıma ne geldi bunun üzerine çeki demiri kaynaıtılırmı. rockautodan bakınca trailer hitch olarak sanki aynı demire kaynatmışlar çeki demirinin topuzunu.

mantık aynımıdır sence ? RockAuto

kim kaynatacak onu o şekilde? mekanik oalrak vidalanması lazım delindikten sonra. ona göre bir aparat lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR