"eg Kırım" Dik Pop-up (atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 87
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,914

atiladi

Zirve
Yer
İstanbul
2014'e "EG Kırım" Dik Pop-up ile merhaba diyoruz...
Arkadaşlar, klasik pop-up'dan sonra Dik pop-up'ın imalatına başlıyoruz...İlk pop-up için alüminyum malzeme kestirirken ikinci pop-up içinde malzeme kestirmiştim, dik pop-up klasik pop-up'a göre biraz daha fazla teknoloji gerektiridiği için ertelemiştim, şimdi teknik donanım tamamlandı ve dik pop-up'ın imalatına başlıyoruz...
Dik pop-up'ın açılıp kapanması bu sefer motor kontrollü olacak, ve motor RF uzakdan kumanda ile açılıp kapatılacak...Boyutları yine aynı 260 X 135 cm ana ölçüde 200 X125cm yatak ölçü ve 100 X 50 cm çıkış tüneli olacak, pop-up 90 cm dikey açılacak, yine pop-up tavanında 4 X 100 = 400 watt güneş paneli ile donatılacak, tahmini 70-75 kg toplam ağırlığında olacak...Bu gün, sağ-sol yönlü gijon saplamaları yataklı rulmanları, eksantrik kaşıları ve dişlileri alındı, önümzdeki günlerde sırası ile imalata başlayacağım...
İlgilenenlere iyi seyirler, yapmayı düşünenlere kolaylıklar...

DK Pop up   EG KIRIM

Dik pop up EG Krm 2014

Ttr bike pop up 2013

20131112 140853

20131221 152347 a

Etiketler

Ynt: "eg Kırım" Dik Pop-up (atiladi)

Allah kolaylık versin Atilla abi
Bende birşey sormak istiyorum affına sığınarak bu yapacagın pop-up karavanda ne işe yarar abi

Pop-up, karavan tavanında 200 X 120 cm ebadında, karavan içindeki 2 kişilik yatağa ek olarak 3 ve 4 üncü kişiler veya misafirler için, 2 kişilik yatacak yatak imkanı sunmak..Yazın sıcak karavan içinde serin serin çadır ortamı, kışın ise vebasto ile ısıtılan sıcak bir yatak ortamı şağlar..Amaç yatak adedini artırmak için karavanları büyütmenin aksine, kısa boylu araçlarda rahat şekilde 4 kişinin yatabileceği imkanı sunmak, böylece karavanını şehirde de tek araç olarak kullanmayı düşünenlere şehir içinde ufak ama pop-up ilavesi ile 4 kişinin insani ölçülerde konforlu yataklara sahip olmak...

Kolay gelsin. Benim de hep şu yataksız, ama kısa tavanlar için hem havalandırma, hem ayağa kalkma ihtiyacını karşılayan küçük dik pop up lar dikkatimi çeker.
Reimo'dan:

Ekli dosyalar

• 20216_popup.jpg
    20216_popup.jpg
    55.6 KB · Görüntüleme: 259

Atilla abi açıklama için teşekkür ediyorum o zaman bu yataga çıkış arabanın içinden merdiven yardımı ile oluyor dimi?
Birde 2 kişi yatarsa araç tavanındaki çökme riskini nasıl alıyorsun?

bartek' Alıntı:
Kolay gelsin. Benim de hep şu yataksız, ama kısa tavanlar için hem havalandırma, hem ayağa kalkma ihtiyacını karşılayan küçük dik pop up lar dikkatimi çeker.

Sadece ayakda durmak adına pop-up yapmak, çok zahmetli, teferruatlı ve pahalı bir iş...

aslan28' Alıntı:
Atilla abi açıklama için teşekkür ediyorum o zaman bu yataga çıkış arabanın içinden merdiven yardımı ile oluyor dimi?
Birde 2 kişi yatarsa araç tavanındaki çökme riskini nasıl alıyorsun?

Evet, pop-up'a çıkış karavan içinden, dublex evlerdeki gibi rahat iniş-çıkış sağlayabilecek bir merdiven olacak..Tavanlar tahmin ettiğinden daha sağlamdırlar ama yinede tavan kuşakları aralarına birer kuşak daha ilave edeceğim...

Ynt:kendi Karavanını Yapan;"eg Kırım" Dik Pop-up (atiladi)

Teşekkür ederim Tanju, bir sonra "by atiladi Toyota auris" yapacağım haberin olsun... ;D ;D ;D

Öğleden sonra tezgahı tornacıda kurdum, istediğim parçaları istediğim şekilde yaptırdım, Dik pop-up'ın alt kasa ahşaplarını alıp, dikdörtgeni kurdukdan sonra mekanik kaldırmanın montajına başlayacağım...Bu gün yaptırdığım parçalın bir kısmını geçici montajlayıp, matkap ile sistemi çalıştırarak kontrol ettim, gijon saplamalar normal diş olduğu için şimdi den görünen, şarzlı maktap hızı ile pop-up'ın açılması 60 saniye civarı sürmesi gerekiyor, pop-up'da kullanacağım step motorun devrinin şarzlı matkaba göre 2 misli hızını alırsam , pop-up 30 saniyede açılabilecek sanırım, montaj ilerledikçe bu hesaplar netleşek....

20140109 170114

20140109 170143

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR