Fi̇at Scudo 1.6 Hakkinda

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Fiat Scudo Yollarda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,764
Mesajlar
3
Tepkime Puanı
0

Fiat Scudo 1.6 Hakkında...​

IMG 20210314 WA0013Fiat scudo çok bilinen bir araç değil. Ülkemiz de çok yaygın olduğu da söylenemez. Genel de parçasının bulunmadığı yada çok pahalı olduğu şeklinde bir söylenti vardır ki bunun tamamen bir şehir efsanesinden ibaret olduğunu söyleyebilirim. Bir çok marka scudo uyumlu yedek parça üretmekte ve fiyatları da çok pahalı değildir.
Fiat Scudo, Peugeot Expert ve Citroen Jumpy aynı fabrikada üretilen araçlar olup parçaları da birbirine uyumludur.
IMG 20210314 WA0011

Eğer ki gezmeyi seviyor ve karavan gibi bir arabam olsa da şöyle uzun bir tura çıksam diyorsanız scudo tam size göre diyebiliriz. Geniş aileler için de sınıfının en uygun fiyatlı araçlarından biri olan scudolar, ekonomik yakıt tüketimi ile de benzerlerinden ayrılıyor.
1.6, 1.9 ve 2.0 motor seçenekleri ve 7, 8 ve 9 kişilik modelleri bulunan scudolar; otomobil, kamyonet ya da minübüs ruhsatlı olabiliyor.

Eğer ki otomobil ruhsatlı 1.6 temiz bir scudo bulursanız hem vergi avantajı olacak, hem de her yıl vize derdi bulunmayacaktır. Şehir dışı sakin kullanımda 100 km'de; 6,6 lt , karışık kullanım da ise ortalama 7,6 lt yakıt tüketimi ile km'de 50 kuruş yakan bu araçlar genişlik, rahatlık ve ekonomiklik arayanlar için vazgeçilmez olabilir.

Bir kez alanların vazgeçemediği rahatlık ve konfor nedeniyle, 2.elde çok fazla scudo ile karşılaşmazsınız. Ama temiz bir tane bulursanız da uzun süre vaz geçemezsiniz bizden söylemesi...IMG 20210314 WA0015


IMG 20210314 WA0011
 


maxi doblo ve scudo arasında en belirgin farklar nelerdir acaba 🤔
boyut olarak sanki hemen hemen aynı gibiler
 

maxi doblo ve scudo arasında en belirgin farklar nelerdir acaba 🤔
boyut olarak sanki hemen hemen aynı gibiler.Maxi doblolar en çok 7 kişilik olabilirken, scudolar 9 kişilik ve otomobil ruhsatlı olmaları ile ön plana çıkıyor.
Maxi doblolar en çok 7 kişilik olabilirken, scudolar 9 kişilik ve otomobil ruhsatlı olmaları ile ön plana çıkıyor.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,360
Mesajlar
1,517,012
Kayıtlı Üye Sayımız
172,014
Kaydolan Son Üyemiz
yusufçınar

SON KONULARGeri
Üst