Ford Expedition Hakkında Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan toplusms Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,946

toplusms

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba

ford expedition 1998-1999 model almak istiyorum
bu konu hakkında yardımınızı rica ediyorum

1) ikinci el değeri
2) yakıt oranları
3) parça temini
4) trafik - kasko ve vergi rakamları
5) performansı
6) gerçekten tercih etmelimiyim

Kannatim aracın görüntüsü ve iç dizaynı hoşuma gidiyor almak ve kullanmak istiyorum
Lakin soru işaretleri çok forumda tecrübeli arkadaşların doğru yönlendirmeleri
kararıma ışık tutacaktır

Etiketler
Ynt: Ford Expedition Hakkında Yardım

Valla dostum bende aynen 98 99 expedition almak istiyorum , bir yandan kendimi frenliyorum başına belamı alacaksın diye , ama bu amerikan jipler bir hastalık , bende daha önce 97 explorer vardı LPG uyumsuzluğundan dolayı sattım , oldukçada zorlandım satarken , şimdi 2004 range rover hse td6 kullanıyorum , ama aklım expedition da , gerçekten bunlarda ki kullanım keyfi çok başka , ama alırken son kullanıcı olacam , satmıyacam yada satarsam zarar edicem koşullarını göze alarak almak lazım , Ford jiplerin genelinde LPG uyumsuzluk problemi var , her halukarda motor arıza lambası yanıyor , istediğin kadar söndürt serviste yine yanıyor , şimdi ki LPG sistemlerini bilmiyorum ama bende explorer varken en iyi italyanı taktırmıştım , araba 160 ı geçince yada yokuşta bayılırsa pat diye kendini benzine atıyor yada stop ediyordu , açıkçası benimde korkum yine aynı şeylerle uğraşmak , takdir edersin ki trafikte çok can sıkıcı oluyor böyle şeyler . Alacaksan da iyi pazarlık etmek lazım , malum bu arabaların zaten müşterisi yok , sen bi teklif ver çekil satmaya niyeti olan gelir peşinden .. hayırlısı olur umarım .

Evet Aynen Öyle Sağolsun Serkan bey bu konuda beni epey aydınlattı
Hala kararsızım ama almayı düşünüyorum Hayat böyle Paran olmaz hayal edersin Paran olur almaya cesaret edemezsin
Alırsamda içimde ukte kalmasın diye alacağım fiyatta dediğin gibi her türlü riski göz önüne alarak düşük tutacağım

Serkan bey in paylaştıklarından bizde istifade edebilirmiyiz ? burda paylaşabilirmisin ?

Kısaca
1) İşletme maliyetleri yüksek
2) Yakıt Ş.İçi 60 Kuruş
3) En ucuz Lastik 250 TL Tanesi Lastikler çok önemli tabi rot balans
4) 97-98 modeller için 350-400 bin mile kadar kullanılabilir
5) Fazla paralara almamak gerek yani 30-35 bin TL ler yüksek
6) Kasko için araştırdım 3 bin TL civarında
7) Ortak fikir Konfor karizma iç donanım 98-99 modeller için tartışılmaz
8) Yedek Parça ve Usta bunlar önemli

Çok teşekkürler paylaşım için , yakıt ve kasko gerçekten çok , ama LPG uyumu gerçekten iyiyse onada katlanmak mümkün , ben zaten yılda ortalama 10 bin km yapıyorum , ama LPG sıkıntı verirse işin tadı kaçar , sizin uyum konusunda edindiğiniz bir bilgi varmı ? Gerçekten usta önemli , gözü kapalı teslim olabilecek birini bulmak lazım bu arabalardan alınca . Birde bunların kronik bi problemi varmı aceba hiç duydunuzmu, mesela rangelerde yükselme alçalma arızası , yada cherokee şanzuman problemleri gibi ?

Yakıt konusuna ben takılmıyorum yılda maximum 5000 km yol yapsam 0,20 kurus farketse 1000 TL far eder bu araç için o fark ödenir Serkan bey izmirde olduğu için usta öneremedi lakin burada bir ustamız var amerikancı değil ama motor elektirik kaporta konusunda tam donanımlı bir usta alımda kendisi ile iletişime geçerseniz size refakat edebilir özelden numaranızı gönderirseniz sizi aryabilirim daha rahat konuşuruz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.