Fotoğrafçılık Bölümü Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZENBİLİR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 181
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 98,983
Ynt: Fotoğrafçılık Bölümü Tanışma Platformu

Merhaba, Cem ben yıllardır fotoğraf çekiyorum şuan bir adet nikon'a sahibim :smiley: ama lensinde anlayamadığım bir sorun var en yakın zamanda SLR'ye geçerek bu konudaki sıkıntımı yenmek istiyorum malum özene bözene çekmek istediğiniz fotoğraf ekrana bakınca bir hayal kırıklığından öteye geçemiyorsa hiçbir anlamı da kalmıyor bu işin :smiley:
siz siz olun macro'su iyi bir makine kullanın!! çünkü gerçekten ihtiyacınız olabiliyor :smiley:

Etiketler

bugün bikaç fotoğraf eklemek için demelerde bulundum fakat başarılı olamadım sanırım bir daha ki sefere başarılı olacağım :smiley:
sık sık geziler gerçekleştiriyorum bu doğrultuda arşive katkıda bulunmak mutluluk verir banada :smiley: teşekkürler...

Hoş geldiniz arkadaşlar. :smiley:

Sizleri gezilerimize, fotoğraflarınızı da galerimize bekleriz. ;)

Merhaba Ben Mine,
Gezenbilire uzun zamandır üyeyim diyebilirim ama malesef siteye iş güç derken çok giremiyorum. Bu sayfayı bile yeni görüyorum desem kimse ayıplamaz dimi beni :smiley: 3 yıldır Nikon D70s kullanıyorum, iyi fotoğraf çekebildiğimi söyleyemem :smiley: Hatta bazı arkadaşlar bu makine ile nasıl bukadar kötü fotoğraf çekebildiğimi bile merak etmiştir :smiley:

Merhaba
Gezenbilirle tanısmam 3 yıl oldu olacak ama bir türlü gelip gezememişim:smiley:
Adım Övünç. Üniversite yıllarında bir Zenithle tanıstım fotoğrafçılıkla. çeke bastıra hatalarımı göre göre tabiri cazisse burnum sürtüle sürtüle öğrenmeye başladığımı düşündüğüm bu hobi artık bir hobi olmaktan çıktı. Şimdilik Canon 350D kullanıcısyım. ekipman yetersizliği haricinde iyi gördüğüm söylenir:smiley:
en kısa zamanda gözümün gördüğü makinamın gösterdiğini ben de paylaşmak isterim.

Sevgiyle...

Merhaba,

Ceren ben Antalya'dan, Nikon foto makinem var, çok gelişmiş bir model değil ama önemli olan ışığı yakalamak diye düşünerek kendimi teselli ettiğim bir kamera :D Sürekli yanımda taşırım kendisini; çünkü An'ı yakalamak tan zevk alıyorum.. Antalya zaten mükemmel güzellkte bir yer, kameranız bozuk bile olsa çektiğiiz güzel çıkar emin olun :smiley: Herkese bol resimler...

Saygılar...

Fotoğraf bölümüne yeni gelmiş tüm arkadaşlar, hoşgeldiniz. :smiley:

Fotoğraf galerimizde paylaşacağınız fotoğrafları merakla bekliyoruz. ;)

Merhaba arkadaşlar,

kullanıcı adımdan da anlaşıldığı üzere ismin Serbay :smiley:

Kocaeli Üniverstesi Endüstri mühendisliği mezunuyum. Şuan istanbulda özel bir şirkette enformasyon departmanında çalışıyorum.

fotoğrafla ilgim 2006 da mezuniyet fotoğraflarını çekmek için aldığım canon A530 ile başladı.
Askelik ve makine bozulması evrelerini atlattıktan sonra temmuz ayında yeni makinem olan Pentax K20D yi aldım ve tekrar bu büyülü uğraşa geri döndüm.
umarım güzel kareler yakalar ve sizlerle bu kareleri paylaşabilirim.

ışığınızın bol olması dileğiyle :smiley:

Herkese selam...

gezenbilir.com'u, iş hayatında tanıyıp kısa sürede sevdiğim bir arkadaşım aracılığıyla buldum. Fotoğrafa ilgim 3-4 sene önce aldığım Ericsson K750i lile başladı. Önce makro meraklısı oldum, sonra "insanlı fotoğrafları sevmiyorum" dedim ve doğa ve çiçekleri çekmeye başladım. Sonunda portreye geçtim ve orada kaldım. Hala arada manzara vs çekiyorum ama çok enteresan olmadığı sürece pek keyif vermiyor bana. Fotoğraf konusunda benden maddi manevi hiçbir desteği esirgemeyen bir abim sayesinde ışıklarımı edinince evde (evin altını üstüne getirerek) portre ve kompozisyonlar çekmeye başladım...aslında başladık demeliyim çünkü bir de modelim var :smiley:) .....böyle yani..

Bu sitede, anlatıldığı gibi güzel ve seviyeli bir tartışma ortamı bulacağımı sanıyorum :smiley:

Kullandığım ekipman şimdilik şöyle;

- Nikon D200
- 20mm f2.8D
- 35mm f2.8AI
- 50mm f1.8
- Cokin P serisi filtre tutucu
- Cokin 1x ve 3x Degrade ND Filtreler
- 1 gümüş şemsiye ve ışık ayağı
- 4 adet 500 watt sabit ışık
- 3 reflektör (2 beyaz, 1 gümüş)

Ekipmandan daha önemlisi, fotoğraflarım tabii :smiley: isteyenler onları da şu linkten görebilirler
http://www.flickr.com/photos/parkinsonsniper/

Herkese Selamlar,

Fotoğrafçılığa ilgim, çok yakın bir arkadaşımın tutkusu sayesinde başladı. Geçen sene bir iş seyahatim esnasında Hong Kong'dan ilk DSLR makinamı aldım. Fırsat bulduğumda yeteneğimi geliştirmek için dış mekan çekimleri yapmaya çalışıyorum.

Sahip olduğum ekipmanlar şöyle;

Nikon D90
18-105 VR
70-300 VR
50 mm f:1.4
67 mm Cokin polarize filtre
tripod

merhabalaaar:smiley:
bende Canon 30D var..Bu forumda fotoğraf gönüllüleriyle olmaktan mutlu oldum:smiley:..Güzel paylaşımlara

Merhaba Ben Ankaradan İsmail
Bu siteye daha yeni üye oldum. Fotoğraf çekmeyi doğayı seviyorum benim iicin her gezi fotoğrafdan ibaret :smiley:

ışığınız daim eksik olmaması dileğiyle..

Ekipmanlarım

Nikon D90
18+200 VR LENS

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,416
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri