Gezenbilir Ankara Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 220
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 164,343
Ynt: Gezenbilir Ankara Grubu

jugu' Alıntı:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90764.0

bu başlık harici bir duyulmamışlık varsa tabii ki ayarlansın ki tanışalım.
sadece offroad aracı olanların grubu gibi görünüyor

Etiketler

kaya75' Alıntı:
sadece offroad aracı olanların grubu gibi görünüyor

aslında katılımcıların off road araçlı olmalarından sebep öyle duruyor sanırım yoksa hiç kapalı , kısıtlı bir grup değil. bizzat gittim tanıştım : P. elbet kime nasıl uygun geliyorsa ekibe göre bir organizasyon ayarlanır kanısındayım.bana kızmasınlar da bunu diyorum diye : D demek istediğim orası daha aktif ankara'daki dostlar için.

serdarhappy' Alıntı:
Bulusma ayarlandi mi arkadaslar?

görünen hayır maalesef :/ ama yakın zamanda diğer taraftan bir kıpırtı olmasını ben de ümit ediyorum :smiley:

pazar günü eymir gölü trt tarafındakin girişteki otoparka aracımı parkedip bisikletle göl çevresini turlayacağım bana katılan olursa çaylar benden

Ayrancı'da oturuyorum. Araç su ekşitmeye başladı, canım sıkkın, silindir kapak contasından diyorlar ama rivayetler muhtelif...
Hayırlısı olsun...

Ad - Soyad: Burak Dedeoğlu

Doğum Tarihi ve Yeri: 1976 - Kütahya

Memleket: Ankara

Semt: Batıkent

İlgi Alanı: Arazi araçları, doğa sporları, olta balıkçılığı, motorsporları.

Amerikan kullanmayı seven bir doğa sever olarak 98 Tahoe Sport aracım ile gezi ve aktivitelere katılmaya çalışıyorum.

Ankara ahalisi selamlar.. bir şey soracağım..

Ailem ile İzmirden gelip Anıtkabir'i görmek istiyorum.. Anıtkabir'in otoparkı varmış..Anıtkabir'den sonra Eski Meclis ve Kurtuluş savaşı müzesini görmek istiyoruz.. arabayı nereye parkedebilirim..

cevaplarsanız bir kaç soru daha sorabilirim... teşekkürler.

zirvelerin sesi' Alıntı:

Ailem ile İzmirden gelip Anıtkabir'i görmek istiyorum.. Anıtkabir'in otoparkı varmış..Anıtkabir'den sonra Eski Meclis ve Kurtuluş savaşı müzesini görmek istiyoruz.. arabayı nereye parkedebilirim..

Anıtkabir'de maalesef ziyaretçiler için otopark yok. Çevresindeki tandoğan tarafında veya çevresindeki cadde ve ara sokaklarda yer bulabilirsiniz. (ara sokaklarda otoparklar da oluyor) Veya maltepe kapalı otoparkı en yakın düzenli otopark dilerseniz oraya bırakıp biraz yürürsünüz.Bahçelievler'e doğru bırakıp akdeniz caddesindeki kapıdan da girebilirsiniz. Eski meclis ve Kurtuluş Sabaşı müzesi için Ulus merkezde yer bulmanız en kolayı. Eğer Anıtkabir'e tandoğan kapısından girip çıkış yaparsanız aracınızın yerini değiştirmeden eski meclise yürümeniz mümkün.Araç ile geçerseniz heykelin arka sokağındaki kapalı otoparkı kullanabilirsiniz veya yine ara sokaklardaki özel otoparkları kullanabilirsiniz.Bahsettiğiniz iki yerin de çevresinde çok uzak düşmeyecek şekilde park yeri bulmakta sorun yaşamazsınız.

zirvelerin sesi' Alıntı:

Arabayı aşti metro istasyonunda paralı otoparka bırakıp ankarayla tandoğan kavşağından 5 dk yürüyerek anıtkabir, daha sonra tekrar aynı duraktan kızılay, ve oradan metro aktarmayla ulus durağından yine 5 dk yürüme mesafesi meclis. En zevkli, emniyetli ve huzurlu yolculuk:smiley:

Özel günler dışında Anıtkabir in içine araçla girmek mümkün.Aslanlı yolun başında sol tarafta Otopark var,aracı oraya bırakabilirsiniz.Otopark sorun olmaz.
Ulus ta da özel otoparklar var heryere bırakabilirsiniz.
AŞTİ den Ankaray yoluyla gitmek de keyifli olur.
Tercih sizin.İyi gezmeler.

Ad - Soyad: Dilekhan EKŞİ

Doğum Tarihi ve Yeri: 1980 - Ankara/beypazarı

Memleket: Ankara

Semt: Eryaman

İlgi Alanı: Arazi araçları, olta balıkçılığı, motorsporları..özellikle motosiklet(motosiklet sürüş eğitmeniyim)

LAND ROVER DEFENDER 300 TDİ

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=post;topic=9740.180;last_msg=1323174#ixzz2yBE3xgYM

jugu' Alıntı:
Anıtkabir'de maalesef ziyaretçiler için otopark yok. Çevresindeki tandoğan tarafında veya çevresindeki cadde ve ara sokaklarda yer bulabilirsiniz. (ara sokaklarda otoparklar da oluyor) Veya maltepe kapalı otoparkı en yakın düzenli otopark dilerseniz oraya bırakıp biraz yürürsünüz.Bahçelievler'e doğru bırakıp akdeniz caddesindeki kapıdan da girebilirsiniz. Eski meclis ve Kurtuluş Sabaşı müzesi için Ulus merkezde yer bulmanız en kolayı. Eğer Anıtkabir'e tandoğan kapısından girip çıkış yaparsanız aracınızın yerini değiştirmeden eski meclise yürümeniz mümkün.Araç ile geçerseniz heykelin arka sokağındaki kapalı otoparkı kullanabilirsiniz veya yine ara sokaklardaki özel otoparkları kullanabilirsiniz.Bahsettiğiniz iki yerin de çevresinde çok uzak düşmeyecek şekilde park yeri bulmakta sorun yaşamazsınız.

yanıtınız için teşekkür ederim..

yaklaşık bir haftadır iyice araştırmaya başladım , anıtkabir içinde otopark olmadıgını ilk defa sizden duydum.. eminmisiniz ?? Google earth dan bakınca epey bir otopark gözüküyor , hatta girişte ruhsat ve kimlik bırakırsanız içeride parketme imkanı var diye okumuştum..ben Cumartesi günü gidecegim ve özel bir gün degil..

az once Anıtkabir dernegine mail attım.. bakalım ne cevap verecekler..

salih yardımcı' Alıntı:
Özel günler dışında Anıtkabir in içine araçla girmek mümkün.Aslanlı yolun başında sol tarafta Otopark var,aracı oraya bırakabilirsiniz.Otopark sorun olmaz.
Ulus ta da özel otoparklar var heryere bırakabilirsiniz.
AŞTİ den Ankaray yoluyla gitmek de keyifli olur.
Tercih sizin.İyi gezmeler.

AŞTİ den Ankaray .. biraz açarmısınız ? AŞTİ sanırım metro.. ilk metroya binerken muhakkak otoparkı vardır.. AŞTİ ile anıtkabir e gidilmesi gibi bir şeymi..

zirvelerin sesi' Alıntı:
AŞTİ den Ankaray .. biraz açarmısınız ? AŞTİ sanırım metro.. ilk metroya binerken muhakkak otoparkı vardır.. AŞTİ ile anıtkabir e gidilmesi gibi bir şeymi..
Öncelikle anıtkabirde gerçekten otopark yok, bundan ben de eminim.
AŞTİ nin karşısındaki Ankaray AŞTİ ilk durağında otopark var. Buradan 3-4 durak sonra Tandoğan durağında indiniz mi Anıtkabir yürüme mesafesi. Aynı duraktan daha sonra Kızılaya gidip metro hattına geçiş yapıp Ulus durağında indiniz mi de meclislerin dibindesiniz. Her iki yere de araçla gitmek öldürücü. (Benim için öyle belki siz daha sabırlısınızdır)

umut401' Alıntı:
Öncelikle anıtkabirde gerçekten otopark yok, bundan ben de eminim.
AŞTİ nin karşısındaki Ankaray AŞTİ ilk durağında otopark var. Buradan 3-4 durak sonra Tandoğan durağında indiniz mi Anıtkabir yürüme mesafesi. Aynı duraktan daha sonra Kızılaya gidip metro hattına geçiş yapıp Ulus durağında indiniz mi de meclislerin dibindesiniz. Her iki yere de araçla gitmek öldürücü. (Benim için öyle belki siz daha sabırlısınızdır)

o zaman bu bilgi yanlışmı ?

Ön kapıdan yürüyerek girdiğinizde: giriş kapısından, Aslanlı yol başlangıcına kadar, 600 metrelik bir yolu yürümek gerekiyor. Aracınız ile gelirseniz: kapıda, araç ruhsatı ve kişisel kimlik belgesi bırakıldıktan sonra, hemen yan bölümde bulunan otopark bölümüne aracınızı park edebiliyorsunuz. Aracınız ile, Anıtkabir’i ziyaret etmek isterseniz, Tandoğan kapısından, araç ruhsatınızı görevlilere teslim ederek içeriye girebilir ve 600 metrelik bölümü (10-12 dakika) yürümezsiniz.

http://www.gezi-yorum.net/ankara-anitkabir/

inanın aklım çok karıştı

zirvelerin sesi' Alıntı:
o zaman bu bilgi yanlışmı ?

Ön kapıdan yürüyerek girdiğinizde: giriş kapısından, Aslanlı yol başlangıcına kadar, 600 metrelik bir yolu yürümek gerekiyor. Aracınız ile gelirseniz: kapıda, araç ruhsatı ve kişisel kimlik belgesi bırakıldıktan sonra, hemen yan bölümde bulunan otopark bölümüne aracınızı park edebiliyorsunuz. Aracınız ile, Anıtkabir’i ziyaret etmek isterseniz, Tandoğan kapısından, araç ruhsatınızı görevlilere teslim ederek içeriye girebilir ve 600 metrelik bölümü (10-12 dakika) yürümezsiniz.

http://www.gezi-yorum.net/ankara-anitkabir/

inanın aklım çok karıştı
Hocam bilmiyorum, o halde aracınızla gidince öğreneceksiniz doğru mu yanlış mı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR