Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16,125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,055,211

Gezenbilir'den Nasıl Haberdar Oldunuz?

• Bir Web Sitesinde Yer Alan Yazıdan

Kullanılan: 1,475 18.5%
  • Üyesi Olduğum Mail Listesinden

Kullanılan: 170 2.1%
  • Arkadaş Tavsiyesiyle

Kullanılan: 1,598 20.1%
  • Arama Motorlarından

Kullanılan: 3,933 49.4%
  • Radyo - TV Programından

Kullanılan: 176 2.2%
  • Tesadüfen

Kullanılan: 1,701 21.4%
  • Banner Reklamından

Kullanılan: 61 0.8%
  • Diğer

Kullanılan: 519 6.5%

• Kullanılan toplam oy
    7,955
Merhaba Samsunda yaşıyorum, ismim Arif Aydın ziraat Mühendisiyim memurum. Gezmeyi ve Motosiklet kullanmayı arada sırada gündelik hayatın rutuninden kaçıp spontan kaçışları severim...

Etiketler

Merhaba Arkadaşlar ,
Ben Cumhur 50 yaşındayım. İstanbulda yaşıyorum. Deniz ve doğa tutkunuyum. ufak bir tekne ile istanbul boğazını da arşınlıyorum. Yalım Yok ama bütün yalıların bahçesi benim. Motorlu araç tutkum Amerikan araçları şimdiye kadar birçok amarikan arabası sahibi oldum. 1,5 yıl önce de LR Mpı motor discovery 2 sahibiydim. Off road araçlarına bu nedenle de ilgim arttı . Sarıyer de ikamet ediyorum. Karlı havalarda Sitede komşularım arabasının yanına gidemezken ben siteden aracımla çıkıp işlerimi de hallediyordum gezerek kayfini de sürüyordum. Ancak Discoların pahalı parçaları tamirci dostu olmaları uğraşacak vakit bulamamam nedeniyle 6 ay içinde aracımla vedalaştım. dinmeyen klasik tutkum ve tanıştığım andan itibaren ayrı bir keyif aldığım 4x4 araç tutkusu her daim içimde mevcut iken 3 ay önce 1952 model Willys Wagon buldum. Bu benim içinden kaçırılmayacak fırsattı . Hem Klasik hem 4x4 bir araç süper kampanya dedim ve bu aracı satın aldım. Hemen bir proje yapıp tadilatlar başladım. Araç Kaporta, Boya ve motor 2 yıl önce elden geçirilmiş fakat kullanılmamış bir araçtı. Kaportada hiç Çürük yok Boya da beğendiğim bir renk olduğu için değiştirmeyeceğim . Ancak aracı muayene hazırlığı için ustama götürdüğümde ve satın alma sonrası ilk incelememde kendini usta zanneden bazı zatı muhteremleri şiddetle kınadım. Aracı toplama sonrası sonlarken " Aman bu araç burdan çıksında gerisi ne olursa olsun" dediklerini elimi attığım her noktada gördüm. Belki sıkılacaksınız ama sıralamak isterim. 1. Cam fitilleri yerine takılmış alttaki fitil kanalları takılmamış Camlar zangır zangır oynuyor. Kapı menteşelerinin pimleri değişmiş menteşeler kasaya bir adet kapıya bir adet olmak üzere 2 civata ile tutturulmuş. Arka diferansiyel sökülmüş ayna mahruti dişlisi ayar yapılmaksızın sıkı skıya takıllmış, AKs bilya yatakları bozulmuş torna etmemişler lehim doldurup bilyaları çakmışlar keçe kullanmak yerine silikon sıkmışlar, makas burçlarını plastik su borusundan kesip yapmışlar, baskıbalata 2 adet civata ile volana tutturulmuş, Ana şanzıman sarı senkronemeçleri bitmiş yağ keçeleri yerine silikon kullanılmaya devam edilmiş. Tıkalı paslanmış radyatör üzeri boya yapılarak yeni diye takılmış onu attık yerine yenisini yaptırdık, fren balataları yeni çakılmış fakat hiçbiri ayar yapılmamış vs. vs. Neyseki Amerikan arabalarından anladığım ve halen bu arabalardan gerçekten anlayan ustaları tanıdığım için İstanbulda olmanın avantajı ile parça ve usta sıkıntısı çekmeden tadilatı tamalamaya çalışıyorum. Hedefim Aracı Woody kasa yapmak dış panellerin bir kısmı Haşah desenli folyo ile kaplanacak içide kapı panelleri ve taban ahşah olacak şekilde dizayn edeceğim proje bittiğinde aşamalarıyla birlikte son halini sizlerle paylaşacağım. Selamlar. Cumhur

Willys

Merhaba,
Ben Timur. Öncelikli olarak aranıza katılmaktan mutluyum. Böyle güzel bir sitenin var olduğunu biliyordum, ama katılmak niyeyse bugüne imiş.(inşallah geç kalmamışımdır)
Doğanın ve suyun olduğu her türlü aktiviteye katılmaya çalışıyor ya da kendimce yapmaya çalışıyorum.
2000 Model Land Rover Disco2 sahibiyim. İki yıldız dalgıcım, kamp, trekking, hiking, yelken, rafting, kayak gibi aktiviteler ile aşır neşirim.
Off-road için arabamı hala toplamaya çalışıyorum. :D
Kısmet olursa dağcılık faaliyetlerine başlamayı düşünüyorum.

Merhaba Arkadaşlar ,
Ben Cumhur 50 yaşındayım. İstanbulda yaşıyorum. Deniz ve doğa tutkunuyum. ufak bir tekne ile istanbul boğazını da arşınlıyorum. Yalım Yok ama bütün yalıların bahçesi benim. Motorlu araç tutkum Amerikan araçları şimdiye kadar birçok amarikan arabası sahibi oldum. 1,5 yıl önce de LR Mpı motor discovery 2 sahibiydim. Off road araçlarına bu nedenle de ilgim arttı . Sarıyer de ikamet ediyorum. Karlı havalarda Sitede komşularım arabasının yanına gidemezken ben siteden aracımla çıkıp işlerimi de hallediyordum gezerek kayfini de sürüyordum. Ancak Discoların pahalı parçaları tamirci dostu olmaları uğraşacak vakit bulamamam nedeniyle 6 ay içinde aracımla vedalaştım. dinmeyen klasik tutkum ve tanıştığım andan itibaren ayrı bir keyif aldığım 4x4 araç tutkusu her daim içimde mevcut iken 3 ay önce 1952 model Willys Wagon buldum. Bu benim içinden kaçırılmayacak fırsattı . Hem Klasik hem 4x4 bir araç süper kampanya dedim ve bu aracı satın aldım. Hemen bir proje yapıp tadilatlar başladım. Araç Kaporta, Boya ve motor 2 yıl önce elden geçirilmiş fakat kullanılmamış bir araçtı. Kaportada hiç Çürük yok Boya da beğendiğim bir renk olduğu için değiştirmeyeceğim . Ancak aracı muayene hazırlığı için ustama götürdüğümde ve satın alma sonrası ilk incelememde kendini usta zanneden bazı zatı muhteremleri şiddetle kınadım. Aracı toplama sonrası sonlarken " Aman bu araç burdan çıksında gerisi ne olursa olsun" dediklerini elimi attığım her noktada gördüm. Belki sıkılacaksınız ama sıralamak isterim. 1. Cam fitilleri yerine takılmış alttaki fitil kanalları takılmamış Camlar zangır zangır oynuyor. Kapı menteşelerinin pimleri değişmiş menteşeler kasaya bir adet kapıya bir adet olmak üzere 2 civata ile tutturulmuş. Arka diferansiyel sökülmüş ayna mahruti dişlisi ayar yapılmaksızın sıkı skıya takıllmış, AKs bilya yatakları bozulmuş torna etmemişler lehim doldurup bilyaları çakmışlar keçe kullanmak yerine silikon sıkmışlar, makas burçlarını plastik su borusundan kesip yapmışlar, baskıbalata 2 adet civata ile volana tutturulmuş, Ana şanzıman sarı senkronemeçleri bitmiş yağ keçeleri yerine silikon kullanılmaya devam edilmiş. Tıkalı paslanmış radyatör üzeri boya yapılarak yeni diye takılmış onu attık yerine yenisini yaptırdık, fren balataları yeni çakılmış fakat hiçbiri ayar yapılmamış vs. vs. Neyseki Amerikan arabalarından anladığım ve halen bu arabalardan gerçekten anlayan ustaları tanıdığım için İstanbulda olmanın avantajı ile parça ve usta sıkıntısı çekmeden tadilatı tamalamaya çalışıyorum. Hedefim Aracı Woody kasa yapmak dış panellerin bir kısmı Haşah desenli folyo ile kaplanacak içide kapı panelleri ve taban ahşah olacak şekilde dizayn edeceğim proje bittiğinde aşamalarıyla birlikte son halini sizlerle paylaşacağım. Selamlar. Cumhur

Emeğinize sağlık çok güzel..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selamlar,

İstanbuldan katılıyorum aranıza, gerçek doğa severler ile birlikte olmak ve fikir alışverişinde bulunmak değer verdiğim bir sosyalleşme biçimidir. Doğada buluşmak, konu başlıklarında yardımlaşmak dileği ile.

selam atakan ben. kamp ve doğa tutkunu oldum bu yaz.Tabi biraz da aracımı değiştirmem rol oynadı . Galiba yıldızlı otellerden terfi aldım. Aranıza katılmaktan inanılmaz heyecanlıyım. Ankara da yaşıyorum.Kamp ve doğa meraklısı insanlarla tanışmak isterim. HOŞBULDUK....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR