Grand Cherokee 2.7 2003

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Genc35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,063

Genc35

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar Aranıza Yeni Katıldım Kendimi Tanışma Bölümünde Tanıtmıştım Ama buradanda Tanıtmak İstıyorum

Berkan 24 İstanbul

Grand Cherokee 2.7 2003

bu konuyu açmamdakı sebep uzun zamandır düşünüyorum grand cherokee almayı dizel en mantıklı olarakta 2.7 motor Seceneği geldi ama Araba hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim internette gezerken bu forumu gördüm ve cok sevindim tam bana göre bir yer :smiley:

şuan sürekli bindiğim bir arabam var volkswagen scirocco 2011 Model 1.4 TSi 122bg bilen bilir belki
Sciroccomu satıp boyle arazi tarzi araba düşünüyorum ve bunu cevreme söylediğim zaman pek hoş karşılamıyorlar benimde kafam cok karıştı cherokke hakkında bilgim de yok açıkcası sizlerin fikirlerini önerilerini bekliyorum efendim :smiley:

Etiketler
Aynı aracın 2005 modelini 2,5 yılı aşkın süredir keyifle kullanıyoruz. Düzgün kullanılmış, bakımları aksatılmamış ve ağır arazi görmemiş ise kolay kolay sorun çıkaracak bir araba değil. Motor ve şanzuman Mercedes üretimi. Süspansiyon sistemi de oldukça sağlam. 195 bin km'deki aracımızın üzerinde hala orijinal aksamı duruyor. Sadece arka z rotlar değişti. Yolda gezme/çekme yaptığını yazanlar mevcut ancak bizdeki araç düz yolda direksiyonu bıraksanız dahi ip gibi gidiyor.

Bende aynı araçtan almıştım yaklaşık 3 sene önce ve 2 seneye yakın kullanmıştım.ancak 2.el araç işi biraz şans ve bol araştırma işi diyebilirim.arabaya benden çok tamircim binmişti:smiley: volan dişlisinden tutunda,klima kliperlerine kadar,5.enjektör pulundan tutunda radyatörüne kadar pek çok yerini değiştirmeme rağmen maalesef aracım sürekli yeni arızalar çıkararak sabrımı zorluyordu:smiley: Hanım benimle dalga geçmeye bile başlamıştı(üstüme kumamı getirdin diye).En sonunda sattım zaten bir alırken,ikincisi satarken çok sevinmiştim.Nacizane fikrim bu yaşta bir aracın evin 2. aracı olması yönünde çünkü ne zaman ne yapacağı belli olmuyor.

çevre ne anlar araba işinden... kışın benide götür, benide taşı diye yalvaracaklar.

Kardeşim sen söylenenlere kulak asma. Scirocco araç tek kapılı spor model olduğundan söylenmiş çevrendekiler. O modelleri hele ki 160 lık olanına hep hayrandım. Arkadaşların anladığım kadarı ile Spor model cadde aracından araziye geçilir mi diye hoş karşılamamışlar. Ben kendimden örnek vereyim. 14 sene boyunca atmosferik 106 gti kullandım. Caddeden dışarı çıkmıyordum. Birden esti level atlamak.. Geçen sene 2.7 crd aldım. Sonra kendime dedim ki bunun için çok geç kalmışım diye.. Sen doğru yoldasın. Bırak onlar kendi derdine yansın. Doğa çok güzel...

Kardeşim sen söylenenlere kulak asma. Scirocco araç tek kapılı spor model olduğundan söylenmiş çevrendekiler. O modelleri hele ki 160 lık olanına hep hayrandım. Arkadaşların anladığım kadarı ile Spor model cadde aracından araziye geçilir mi diye hoş karşılamamışlar. Ben kendimden örnek vereyim. 14 sene boyunca atmosferik 106 gti kullandım. Caddeden dışarı çıkmıyordum. Birden esti level atlamak.. Geçen sene 2.7 crd aldım. Sonra kendime dedim ki bunun için çok geç kalmışım diye.. Sen doğru yoldasın. Bırak onlar kendi derdine yansın. Doğa çok güzel...

nacizane yorumunuz için cok tesekkur edıyorum biraz zamana bırakıyorum bakalım hayırlısı olsun yaz tatiine yetişirim diye düşünuyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR