GRAND CHEROKEE 5,2 V8 YENİ ALIMI İLE İLGİLİ.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strayker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,633

strayker

Yeni Üye
Merhabalar, İsmim Tamer 28 yaşındayım ve tam bır av tutkunuyum bu sebeple Grand Cherokee 5,2 v8 almak istiyorum, Bazı sorularım olucak;

* Araç ile ilgili Bursa'da bilinen bir servis varmı.
* Aracın yakıt tüketimi nasıl. mesela ben şuan Doğan S kullanıyorum yakıtı 35 krş civarı ve ben arabadan dedğil araba benden bıktı...:smiley:
* Arac ile ilgili bilinen kronik bir rahatsızlık varmı.
* Alırken dikkat edilecek en önemli bir kaç konuyu belirtebilirseniz çok memnun olurum..
* Aracın 1996 modelden sonrasının daha iyi ve konforlu olduğunu okumuştum.
* Aracın Lpg Dönüşümde çok aşrı bir güç kaybı oluyormu..

iliginiz ve alakanız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

AYNI TARZDA BIR KONU BIR YERDE BULDUM FAKAT SONRASINDA ARAMALRIMDA BULAMADIM..:(

Etiketler
Ynt: GRAND CHEROKEE 5,2 V8 YENİ ALIMI İLE İLGİLİ.

strayker' Alıntı:
Merhabalar, İsmim Tamer 28 yaşındayım ve tam bır av tutkunuyum bu sebeple Grand Cherokee 5,2 v8 almak istiyorum, Bazı sorularım olucak;

* Araç ile ilgili Bursa'da bilinen bir servis varmı.
* Aracın yakıt tüketimi nasıl. mesela ben şuan Doğan S kullanıyorum yakıtı 35 krş civarı ve ben arabadan dedğil araba benden bıktı...:smiley:
* Arac ile ilgili bilinen kronik bir rahatsızlık varmı.
* Alırken dikkat edilecek en önemli bir kaç konuyu belirtebilirseniz çok memnun olurum..
* Aracın 1996 modelden sonrasının daha iyi ve konforlu olduğunu okumuştum.
* Aracın Lpg Dönüşümde çok aşrı bir güç kaybı oluyormu..

iliginiz ve alakanız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

AYNI TARZDA BIR KONU BIR YERDE BULDUM FAKAT SONRASINDA ARAMALRIMDA BULAMADIM..:(

grand cherokee için eminmisin?
lpg dönüşümünde hissedilir bir kayıp olmaz ama takılan lpg markası iyi işçiliği çok iyi olmalı zaten yeterince güçlü bir araç. doğan s ile yakıt kıyaslamak komik olur şehiriçinde min 50 krş arazi kullanımında 80 krş olarak düşünün lpg ile.
96-98 arası kasa aynıdır bazı farklkılıklar vardır. şanzıman arka dana 44 diff iç konsol radyo teyp vs
alırken bakılacak çok yeri vardır yazmakla bitmez ama bunun gibi konular gezenbilirde ve internette çok var madde madde sıralanabilir tahmini 50 nokta var kontrol edilecek.
kronik olmasa bile birçok araçya sağ arka aks bilyası tavan döşeme sarkması koltuk ısıtması arızası sunroof fitillerinin bozulmuş olmassı ve kanalları tıkanmış olması farların nemli kararmış ve su almış olması aks kafası sesi şaft vibrasyonu vb şeyler sayılabilir ama zaten zj alırken dikkat edilecekler diye forumda ararsanız uzun maddeler halinde yazılmış metinlerde bu saydıklarım vardır. kolay gelsin.

Mert Maşallah'ın var. İyi olacak hastanın ayağına doktor misali güzel bir özeti kısaca yapıvermişsin.

Merhaba Tamer, aramıza hoşgeldin! Eğer aracını arazide ve şehir içinde kullanacaksan ve GÜÇ peşindeysen, sık sık arıza yapmasını istemiyorsan, heryerde parçasını ''tofaş'' fiyatına almak istiyorsan, kendin söküp takmak istiyorsan, ''bir tofaş'tan az fazla yaksın nihayetinde o bir V8 diyorsan''; ZJ yi tek geçerim. Ben 1.5 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Bu arada aracımı satıyorum bilgin olsun. (başka bir araç aldığım için satılık!)

Belki parçası ucuz ama bu araçlar hakkında hiç te ucuz olmayan bir tek şey var ki o da otomatik şanzıman tamiri. Onu iyi kontrol ettirin. Sadece ZJ değil hangi aracı alırsanız alın bakmanız gereken en önemli şeylerden biri bu, üstelik işten iyi anlamayan bir tamircinin eline düştü mü 1 sene sonra yine bozulur.

mert kardeş forumda gezerken bi araç aradığını okudum. eğer ciddi bir araç alıp sorunsuz arazi ve şehirde kullanıcaksanız aracımı satmayı düşünürüm. 98 model 125binde orjinal kazasız avuç içi kadar sürtme boyası. aklınıza gelebilecek herşey yapılan bir araç. öuayyer. düşünürseniz görüşebilirz.

cakmak_46' Alıntı:
mert kardeş forumda gezerken bi araç aradığını okudum. eğer ciddi bir araç alıp sorunsuz arazi ve şehirde kullanıcaksanız aracımı satmayı düşünürüm. 98 model 125binde orjinal kazasız avuç içi kadar sürtme boyası. aklınıza gelebilecek herşey yapılan bir araç. öuayyer. düşünürseniz görüşebilirz.

aracın fotoğrafları var mı birde ne kadar istiyorsunuz bu araca?

Merhaba,

Bende Bursa da ZJ kullanıcısıyım. Bu araçlar gönül işidir.Ben küçüklüğümden beri Amerikan araçlarına ilgiliyimdir.ZJ almaya karar verdikten sonra hiç araştırma da yapmadım ve temizini denk getirip piyasanın belki de biraz üstünde bir rakama aldım.Alalı 1,5 yıl kadar oldu ve kendime göre masraflarda yaptım.Bence bugüne kadar sahip olduğum en keyifli araç diyebilirim.Bence eğer ZJ alırsan, alacağın zevk hiç birşey ile karşılaştırılamaz.Hayırlısı olsun inşallah gönlüne göre bir araç bulursun.

ABİ NE TOFAŞI NE 50 KURUŞU-HESABI DOĞRU YAPALIM-5.2 V8 MOTORDAN BAHSEDİYORUZ..80 KURUŞ 1 TL ARASI ŞEHİR İÇİ YAKAR BU CANAVAR.
5.2 SAHİBİYDİM ŞU ANDA 500 SEL MERCEDESİM VAR.5000 CC. MOTORLU Bİ ARAÇTAN ŞEHİR İÇİ 50 KURUŞ FALAN BEKLEMEYİN.
SON KULLANDIĞIM ARAÇLARIN SARFİYATLARINI YAZAYIM SİZDE DEĞERLENDİRİN

VOLVO S 40 1.8 OTOMATİK(1800 CC.MOTOR) : 70 KURUŞ/KM. BENZİN OLARAK
GRAND CHEROKEE 97 5.2(5200 CC MOTOR) : 85 KURUŞ/KM. LPG OLARAK
VOLVO 850 T5 TURBO(2300 CC TURBO MOTOR) : 50 KURUŞ/KM. LPG OLARAK
MERCEDE W126 500 SEL(5000 CC MOTOR) : 85 KURUŞ/KM. LPG OLARAK

UMARIM HESAPLAMA KONUSUNDA SİZE VE HERKEZE Bİ REFERANS OLUR

Arkadaşım sen o 500 leri 600 leeri unut bu araçlar şehir içi 1 tl arazide 1,5-2 tl şehir dışıda eğer aracın çok düzgün olursa 700 ile 850 arası yakar.
Bende çok niyetliyim zj almaya çok seviyorum ama yakıt korkunç. Arkadaşım yeni aldı beraber biniyoruz onda gördüğüm yakıt değerleri bunlar.
Haa sen seviyosan katlanırsın güzel araçlar ama dediğim gibi yakıt fazla vergi fazla sen bilirsin.

Mustafa E KARDEŞİM BENDE ONU SÖYLÜYORUM...ŞEHİR İÇİ 50,60 KURUŞ YAKITTAN BAHSEDİLİYOR...BENDE ONA CEVABEN YAZDIM VERİLERİ...5200 cc. KÜKREYEN ASLANIN BUKADAR AZ YAKMASI İMKANSIZ...BEN KULLANICI OLARAK TESPİT ETTİM...BENİM 5.2 ŞEHİR İÇİ 85 KURUŞ ŞEHİRLERARASI 50 KURUŞ YAKIYORDU Kİ MOTORUM SAAT GİBİ BİR MOTORDU.1,00 TL.DE ŞEHİR İÇİ KULANNIM İÇİN GERÇEK BİR DEĞER...SİZ ÇITAYI BİRAZ DAHA YUKARI ÇEKMİŞSİNİZKİ Kİ BELİRTTİĞİNİZ RAKAMLARIN DOĞRULUK PAYI VARDIR...
ZJ ALMAK YÜREK İŞİDİR...YAKIT HESABI YAPAN ARKADAŞIM HİÇ BULAŞMASIN.AYRICA SANRUF KAPI FİTİLİ GİBİ BAZI PARÇALARI ARTIK YAPILMIYOR BİLE...
ARACI EKSİLERİNİ BİLEREK ALIN-SONRA PİŞMAN OLMAYIN...VE 250 TL VERİP ARACINIZI SERVİSTE ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE KONTROL ETTİRİN...ARAÇ CİDDİ MASRAFLAR ÇIKARABİLİR VE SİZ O ZAMAN YAKACAĞINIZ KURUŞLARI DÜŞÜNEMEZSSİNİZ BİLE...
SONUÇ:
MASRAFLI ARAÇLARDIR FAKAT ZEVKİNE DOYUM OLMAZ-KARAR SİZİN

TAMER KARDEŞİM ŞUNLARA DİKKAT ET:
MOTOR(TEKLEME,ÜFLEME)-ŞANZIMAN(VURUNTU,KAYDIRMA)-DEFRANSİYEL(100 KM. ÜSTÜ HIZDA ÖTME)-ŞASE(ARACIN ALTINA MUTLAKA BAKTIR)-TAVAN BOYASI(İLERİDE STARSAN ÇOK SIKINTI OLUR)-DEĞİŞEN VARMI
BUNLARA SEN DEĞİL USTAN YADA SERVİS BAKSIN...

SONRADA;
KLİMA,SANRUF,KAPI İÇİ FİTİLLERE,YOL BİLGİSAYARINA,DİREKSİYONDAN KUMANDA FONKSİYONLARINA BAKTIR...

KAÇ LİRALIK Bİ ARAÇ DÜŞÜNÜYORSUN BİLMİYORUM-FAKAT 15000 VE ALTI KANIMCA SANA SIKINTI VERECEKTİR.

GERÇEK SIKINTISIZ BİR ZJ Yİ 18-20 DEN AŞAĞI BULMAK BİRAZ ZORDUR...

Ahmet ve mustafa kardeşimiz konuyu tam gerçekçi biçimde açılamış fevkalade,denildiği gibi bu araçlar zevk işidir ve herşeyin bir bedeli vardır ,araç gayet bakımlıysa şehir dışı 450 yoğun trafikte şehir içi 700 krş tan aşağı yakmaz ,gerisine inanmayın bende 3.5 yıldır kullanıyorum , seven katlanır.zaten bu araçlara alışan maddi durumu uyarsa, başka bir otomobile binmez.
ahmet034' Alıntı:
Mustafa E KARDEŞİM BENDE ONU SÖYLÜYORUM...ŞEHİR İÇİ 50,60 KURUŞ YAKITTAN BAHSEDİLİYOR...BENDE ONA CEVABEN YAZDIM VERİLERİ...5200 cc. KÜKREYEN ASLANIN BUKADAR AZ YAKMASI İMKANSIZ...BEN KULLANICI OLARAK TESPİT ETTİM...BENİM 5.2 ŞEHİR İÇİ 85 KURUŞ ŞEHİRLERARASI 50 KURUŞ YAKIYORDU Kİ MOTORUM SAAT GİBİ BİR MOTORDU.1,00 TL.DE ŞEHİR İÇİ KULANNIM İÇİN GERÇEK BİR DEĞER...SİZ ÇITAYI BİRAZ DAHA YUKARI ÇEKMİŞSİNİZKİ Kİ BELİRTTİĞİNİZ RAKAMLARIN DOĞRULUK PAYI VARDIR...
ZJ ALMAK YÜREK İŞİDİR...YAKIT HESABI YAPAN ARKADAŞIM HİÇ BULAŞMASIN.AYRICA SANRUF KAPI FİTİLİ GİBİ BAZI PARÇALARI ARTIK YAPILMIYOR BİLE...
ARACI EKSİLERİNİ BİLEREK ALIN-SONRA PİŞMAN OLMAYIN...VE 250 TL VERİP ARACINIZI SERVİSTE ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE KONTROL ETTİRİN...ARAÇ CİDDİ MASRAFLAR ÇIKARABİLİR VE SİZ O ZAMAN YAKACAĞINIZ KURUŞLARI DÜŞÜNEMEZSSİNİZ BİLE...
SONUÇ:
MASRAFLI ARAÇLARDIR FAKAT ZEVKİNE DOYUM OLMAZ-KARAR SİZİN

27istanbul27' Alıntı:
Ahmet ve mustafa kardeşimiz konuyu tam gerçekçi biçimde açılamış fevkalade,denildiği gibi bu araçlar zevk işidir ve herşeyin bir bedeli vardır ,araç gayet bakımlıysa şehir dışı 450 yoğun trafikte şehir içi 700 krş tan aşağı yakmaz ,gerisine inanmayın bende 3.5 yıldır kullanıyorum , seven katlanır.zaten bu araçlara alışan maddi durumu uyarsa, başka bir otomobile binmez.

Arkadaşlar şöylede bir durum var bizim bindiğimiz araç yeni geldiği için arazide olsun şehir içi olsun limitleri zorluyoruz yani gaza basarken çekinmiyoruz aracın neler yapanbildiğini görmek için ve aracımız donanımlı bir araç mt lastik, ofset jant, yükseltme kiti, tavan sepeti, çelik tampon ve vinç gibi modifikasyonları var dolayısı ile standart zj den çok yakıyo değerlendirmeyi buna göre yapın.

TAMER SANIRIM KARAR VERMEN ARTIK BİRAZ DAHA KOLAYLAŞMIŞTIR...ZJ Yİ NE KADAR İSTİYORSUN İYİCE KARAR VER BENCE...ALIRSANDA SONRADAN YAPACAĞIN 5000 TL MASRAFI ORASI BURASI KURCALANMAMIŞ Bİ ARACA BAŞTAN VER Kİ TEMİZ BİR ARACIN OLSUN...ALIP PİŞMAN OLURMUSUN BİLMİYORUM FAKAT BEN HİÇ PİŞMAN OLMADIM...İYİ FORUMLAR

Bende WJ 4.7 var cok memnunum yakit konusu kullanmayla ilgili...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri