Grand Cherokee Almayi Düşünüyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Dr Cry Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,737

Dr Cry

Yeni Üye
Merhaba. Daha önce 93 BMW 3.20 ile sanayiden çıkmadım. Keyfe keder motor indirdik, sanziman, vites kutusu değiştik, organizasyonlara katıldık. Şu anda bunlara ayıracak vakitim yok. Ama oldum olası büyük Amerikan cipleri ilgimi çekiyor. 10 yıldır hep 0 km araba kullandım. 2007 model, 150.000 km, 220.000 tl civarı düzgün bir araç bulabilir miyim yoksa yol yakınken bu işten vaz mı geçmeliyim. Düzgün bir araç bulabilirsem yıllarca kullanmayı düşünüyorum. Forumları okudum, tabi bir kısmı eski tarihli de olsa bilgi sahibi olmamda çok faydası oldu. Land rover dan vaz geçtim örneğin. Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Merhaba. Daha önce 93 BMW 3.20 ile sanayiden çıkmadım. Keyfe keder motor indirdik, sanziman, vites kutusu değiştik, organizasyonlara katıldık. Şu anda bunlara ayıracak vakitim yok. Ama oldum olası büyük Amerikan cipleri ilgimi çekiyor. 10 yıldır hep 0 km araba kullandım. 2007 model, 150.000 km, 220.000 tl civarı düzgün bir araç bulabilir miyim yoksa yol yakınken bu işten vaz mı geçmeliyim. Düzgün bir araç bulabilirsem yıllarca kullanmayı düşünüyorum. Forumları okudum, tabi bir kısmı eski tarihli de olsa bilgi sahibi olmamda çok faydası oldu. Land rover dan vaz geçtim örneğin. Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada BMW Club üyesi iken çok faydalı bilgiler edinmiştim. Ustalarla tartıştıgimız konular olurdu, hayret ederlerdi. Turkiye de böyle bir Jeep Tükiye Club var mı üye olunabilecek. Bir çok hazır bilgi de olurdu o sitede, tarihçe, servisler, parçacılar, kronik arızalar, fiyatlama vs. gibi.

Bu arada BMW Club üyesi iken çok faydalı bilgiler edinmiştim. Ustalarla tartıştıgimız konular olurdu, hayret ederlerdi. Turkiye de böyle bir Jeep Tükiye Club var mı üye olunabilecek. Bir çok hazır bilgi de olurdu o sitede, tarihçe, servisler, parçacılar, kronik

Bu arada BMW Club üyesi iken çok faydalı bilgiler edinmiştim. Ustalarla tartıştıgimız konular olurdu, hayret ederlerdi. Turkiye de böyle bir Jeep Tükiye Club var mı üye olunabilecek. Bir çok hazır bilgi de olurdu o sitede, tarihçe, servisler, parçacılar, kronik arızalar, fiyatlama vs. gibi.
Herkes bayram telasinda anlasilan 😊

Yaşı itibari ile illaki sorunlar çıkıcaktır, daha sorunsuzu için japon tavsiye edebilirim, prado pathfinder vs. Ya da iyice araştırmak lazım.

aracın kullanıcısı çok önemli jeepten anlayan bakımlarını düzenli yaptıran ve orjinal parçalar kullanılmasına özen gösteren bir kullanıcıdan sorunsuz bir araç bulabiliyorsanız kaçırmayın ama malum sarı sitede bir yıldır ilanda olan araçların çoğu 5 para etmez bu tip araçlar tanıdıktan ve uzun süre binen kişilerden alınır benim şahsi görüşüm bu şekilde hakkınızda hayırlısı

aracın kullanıcısı çok önemli jeepten anlayan bakımlarını düzenli yaptıran ve orjinal parçalar kullanılmasına özen gösteren bir kullanıcıdan sorunsuz bir araç bulabiliyorsanız kaçırmayın ama malum sarı sitede bir yıldır ilanda olan araçların çoğu 5 para etmez bu tip araçlar tanıdıktan ve uzun süre binen kişilerden alınır benim şahsi görüşüm bu şekilde hakkınızda hayırlısı
Haklisiniz..ama bu arabalara meraklı bir tanıdık bulmak ta zor..o yüzden özellikle bu gruba yazdim...2012 model oncesi arac almak riskli..ozellile jeep ve land rover da..onlar da 400.000 tl den başlıyor.. o zaman yerini tutmasa da 2017 tucson bile almak daha mantıklı gibi oluyor

Sizin konu bu.Baştan sona bi okuyun öncelikle.
Eski bir araba alacaksanız para cepte hazır beklemelisiniz.Kesinlikle heyecana kapılıp hareket etmeyin.Forumları tarayın,sahipleriyle tanışın mümkünse,siz araba aramayın,yolu açın bekleyin o size gelsin :wink:

Sizin konu bu.Baştan sona bi okuyun öncelikle.
Eski bir araba alacaksanız para cepte hazır beklemelisiniz.Kesinlikle heyecana kapılıp hareket etmeyin.Forumları tarayın,sahipleriyle tanışın mümkünse,siz araba aramayın,yolu açın bekleyin o size gelsin :wink:
Çok teşekkürler.. okudum dediginiz başlığı.. güzeldi.. ama eski tarihli biraz..ben de bekliyorum 😊

Haklisiniz..ama bu arabalara meraklı bir tanıdık bulmak ta zor..o yüzden özellikle bu gruba yazdim...2012 model oncesi arac almak riskli..ozellile jeep ve land rover da..onlar da 400.000 tl den başlıyor.. o zaman yerini tutmasa da 2017 tucson bile almak daha mantıklı gibi oluyor
4x4 bir suv alacaksam ya jeep alırım yada mitsubishi pajero bunlar dışında hyundai nissan kia falan açıkçası gerçek bir suv değiller en azından Türkiyede bulunan modelleri

4x4 bir suv alacaksam ya jeep alırım yada mitsubishi pajero bunlar dışında hyundai nissan kia falan açıkçası gerçek bir suv değiller en azından Türkiyede bulunan modelleri
Off road yapacağımı zannetmiyorum..büyük geniş heybetli kaslı köşeli eski amerikan ciplerini beğeniyorum. Fiat Freemont lar nasil

Size katılmıyorum 2005 kia sorento var bende 1 ton karavan ile ormanda ve sahilde istediğim yere girebiliyorum ve bayramda sahilde kuma saplanan 7,8 aracı kamyonet ve minibüs dahil çektim
Bu beklentiye göre değişir beni mutlu ediyor ağır off-road zor olabilir belki
Ayrılabilir 4x4, şanzıman kilidi, ağır devir modu gibi özellikler ile diğerlerinden farklı görüyorum

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri