GT Wheels Off Road jantların Defender uyumu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,875

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa

Resimdeki jantın Defendera uyumlu olanı var mı acaba?

http://www.yilmazlastik.com/GT-WHEELS,LA_942-3.html#labels=942-3

Bu sitede modeller mevcut 16" kategorisindeki hangisi Defendera uyar jant işinden anlayan yardımcı olabilir mi?

Etiketler
Ynt: GT Wheels Off Road jantların Defender uyumu?

Aslında başka bir sayfada bu konuyu konuşmuştuk sizinle istemediniz şimdi sözüme geldiniz :smiley:
Onat bey off road jantlarının en çok çeşit olan bijon ölçüsü 5x120 4 flanşla bijon aralıklarını 5x120 ye çevirirseniz hem istediğiniz cantı bulabilir hemde çıkma takım orjinal disco veya range jant lastiği ucuza bulup kullana bilirsiniz asfaltta şahsen benim düşüncem bu yönde.

Asfalt jantı konusunu konuşmuştuk hatırlıyorum bende o tarz sevmiyorum demiştim :smiley: bijon olayını hiç bilmediğim için açtım konuyu bu hali ile uymuyo anladıgım kadarıyla..peki bijon ölçülerini bu janta göre ayarlamanın maliyeti nedir?

orjinal olarak spacer bijon aralıklarını değiştirmek yerine jantları dışa açmada kullanılır fiyatları 300 ila 600 arası takımı fiyat farkıda mağzeme kalitesinden, en geçerli olanı A7000 Aliminyum alaşım şimdi bizim yapmamız gereken ise benzer kalitede mağzeme bulup tornada işletmek hazır spacer alınırsa üzerinde değişiklik yapılacağını sanmıyorum.Tabi bu işlemler yapılırken jant iç dış ofsetlerininde göz önünde bulundurulması gerekir.

ha yani oynama yapılacak parça spacer doğru mu anlamışım..şuan benim aracımda zaten 3cm orj spacer var benimkilere uymazsa tornacıda uyumlu bir spacer yaptırıcaz değil mi

Teşekkürler çok iyi oldu bu bilgi :smiley:

5x120 bijon araligi conversion spacer'lar var.
Mevcut spacer'in ayni markasinda ve ayni yerden siparis edilirse getirilebilir
;)
Biraz pahali ama uk'de...

http://www.famousfour.co.uk/new_parts/part_page.php?partID=9960

Ben bu siteden alışveriş ettim. VAT indirimi yapılıyor ama her zaman hızlı kargo tercih ediyorlar, aman ha gerekli irtibatı yapın.
Genelde malzemeler Birtpart, bizden zaten spacer getiren abilerimiz, bir konteyner'a da yeter miktarda belki koydururlar.
O sebeple ben en önce bizim parçacılara sorun, konuşun derim.

tekrar sağol adaş Onat bey spacer adaptörlerde bilezik payı bırakılmış takacagın janta göre teflon mağzemeden bilezik yaptırırsan hiç sorun yaşamazsın kardeşim.

Land Rover Defender 90-110 5x165 bijon aralığını 5x120 ye düşürme adaptörü

Ff005046

Eyvallah abi çok iyi oldu bu bilgiler durup durup bu janta bakıyodum bi takabilsek seni diyodum :smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR