Güneş Paneli Ve Akü Hesabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan D@nger Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 123,652
Abiler bir formül verin bana
Abiler bir formül verin bana
Abiler bir formül verin bana​
Arkadaşlar bir formul verebilirmisiniz
Bu formul de kesin bi şey olsun mesela günlük 1 buzdolabı bir kaç lamba kamera kayıt cihazı maksimum 1000 watt enerji çeken bir sistem olsun ortalama günlük 5 saat güneş olsun 2 tane panel 2 tane akü olsun hatta paneller 260 watt olsun burada esas olan aküler bu enerjiyi 24 saat karsilamasi icin kaç amper olmali aküler ful bos olunca sigorta kapalı olunca kaç saatte dolar bunun hesaplama formulu nedir

Etiketler
Abiler bir formül verin bana​
Arkadaşlar bir formul verebilirmisiniz
Bu formul de kesin bi şey olsun mesela günlük 1 buzdolabı bir kaç lamba kamera kayıt cihazı maksimum 1000 watt enerji çeken bir sistem olsun ortalama günlük 5 saat güneş olsun 2 tane panel 2 tane akü olsun hatta paneller 260 watt olsun burada esas olan aküler bu enerjiyi 24 saat karsilamasi icin kaç amper olmali aküler ful bos olunca sigorta kapalı olunca kaç saatte dolar bunun hesaplama formulu nedir

sayın @EvliyaCelebi2 nin yaptığı aşağıdaki solar hesaplama tablosuna bir göz atın.
istediğiniz her şey orada var.

Solar hesabı

BEN BAHÇEME Bİ KONTEYNER KOYMAK İSTİYORUM. BURDA BANA 3-4 LAMBA TV VE KÜÇÜK BUZDOLABI GEREKİYO. BUNUN İÇİN BANA NE KADARLIK GÜNEŞ PANELİ VE AKÜ GEREKİYO. YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
Ilerisini dusunmuyosan, 2 ad 12V 150Ah 2ad 285W poli kristal panel 1ad 1700watt inverter isini gorur.
Hesabi aksam kesintisiz 12 saat 150watt guc kullanilacak sekilde yaptim. Tahmini malzeme fiyati 8 bin 10 bin max

.
Deniz bey, foruma hoş geldiniz.
Gerçi tam dört buçuk sene evvel sorulmuş bir soruyu şimdi cevaplıyorsunuz ama yine de hesabı nasıl yaptığınızı ayrıntılarıyla yazabilir miydiniz ?

Böylelikle benzer düşüncesi olanlara güvenilir bir yardımınız olurdu.
Sırf sonucu yazmanız, hesapladığınız o ciddi masrafı yapacak çoğu kimseye yeterli gelmeyebilir..

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri