Gürcistan Üzerinden Rusya Petersburg'a Araçla Gitmek 2021 Temmuz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan byrmklnc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,957

byrmklnc

Yeni Üye
Merhaba, Ben Bayram Denizli'den. Herkese güzel ve sağlıklı günler dilerim.
Altta bahsedeceğim programla ilgili faydalı bilgide bulunacak ve bazı sorularıma cevap verebilecek arkadaşlara, değerli yardımları için çok teşekkür ederim.
Planım şu. Kendi aracımla, Rize'den çok erken bir sabah çıkıp, Gürcistan'ı aynı gün içerisinde bitirmeyi planlıyorum. Hedef Petersburg. Yol uzun :smiley:
Bu noktada aklımdaki soru, Gürcistan-Rusya sınır kapısı turistlere açık mıdır? PCR Testi gerekli mi. Gerekli ise tek başına yeterli mi?
Ayrıca Gürcü- Rus sınırı yollarında çok zorlanır mıyım? Tecrübeli arkadaşlardan bu konuda desteklerini beklerim.
Rusya'ya girdikten sonra dağlık yollar takribi kaç km sonra bitmekte?
Rusya'da karantina isteniyor mu şuanda açıkcası çok merak ediyorum.
Ayrıca, araç için, Hem Gürcistan hem de rusya için nasıl bir sigorta yaptırmalıyım? Yeşil sigorta geçer mi bu ülkelerde?
Dediğim gibi, tecrübeli arkadaşların bilgilerine oldukça ihtiyacım var. Sağolun.

Merhaba, Ben Bayram Denizli'den. Herkese güzel ve sağlıklı günler dilerim.
Altta bahsedeceğim programla ilgili faydalı bilgide bulunacak ve bazı sorularıma cevap verebilecek arkadaşlara, değerli yardımları için çok teşekkür ederim.
Planım şu. Kendi aracımla, Rize'den çok erken bir sabah çıkıp, Gürcistan'ı aynı gün içerisinde bitirmeyi planlıyorum. Hedef Petersburg. Yol uzun :smiley:
Bu noktada aklımdaki soru, Gürcistan-Rusya sınır kapısı turistlere açık mıdır? PCR Testi gerekli mi. Gerekli ise tek başına yeterli mi?
Ayrıca Gürcü- Rus sınırı yollarında çok zorlanır mıyım? Tecrübeli arkadaşlardan bu konuda desteklerini beklerim.
Rusya'ya girdikten sonra dağlık yollar takribi kaç km sonra bitmekte?
Rusya'da karantina isteniyor mu şuanda açıkcası çok merak ediyorum.
Ayrıca, araç için, Hem Gürcistan hem de rusya için nasıl bir sigorta yaptırmalıyım? Yeşil sigorta geçer mi bu ülkelerde?
Dediğim gibi, tecrübeli arkadaşların bilgilerine oldukça ihtiyacım var. Sağolun.
Ben gitmedim ama giderseniz benim araca parça getirebilir misiniz. Benimki eski bir Sovyet aracı.

Ben gitmedim ama giderseniz benim araca parça getirebilir misiniz. Benimki eski bir Sovyet aracı.
Tabiki, şartlar elverir gidebilirsek yardımcı olmaya çalışırım. Buradan haber ederim zaten gidebilecek olursam. Şuan görünen Gürcü sınırının kapalı olması :( umarım açılır

Rusya / Gürcistan kapısında kapalı.
Rusya Yeşil sigorta listesinde geçerli.
Gürcustan'a girişte kendi sigortalarını yapıyorsunuz.
Dağlık bölge Kazbek tırmanışı dikkatli olduktan sonra çok zorlayıcı bir yol değil. Sınırı geçtikten kısa bir süre sonra Vladikavkaz şehrine ulaşıyorsunuz. Rysya girisi sonrasi daglik yol cok az ve sorunsuz. Sonrası sıkıntılı değil.
Batum Tiflis yolunun yarısı otoban , ne kadar daha ilerledi ilgili kurumun sayfasından öğrenebilirsiniz. Öncesi yol iki şeritli doğal olarak yavaş ilerliyor. Sürücüler biraz riskli kurallara uygun gitmek kendinizi ve polis uygulamalarına karşı sizi korur.
Sınır açık olduğunda uzun kuyruk olabiliyor. Bir günde geçmek zor gelebilir. Dağ yoluna girmeden bir gece Tiflis de kalıp güzel bir şehir de görmüş olursunuz.
Belirttiğiniz tarihlerde turist geçişine sınırların açılacağını düşünmüyorum.
Sorun bir tek pandemi değil, politik hesap kesme durumu da var. Türkiye sınır ötesi her yerde kendini atese atmaya devam ediyor..
Gidebilirseniz güzel bir seyehatiniz olacak.

🖐🖐🖐

Son düzenleme:

Rusya / Gürcistan kapısında kapalı.
Rusya Yeşil sigorta listesinde geçerli.
Gürcustan'a girişte kendi sigortalarını yapıyorsunuz.
Dağlık bölge Kazbek tırmanışı dikkatli olduktan sonra çok zorlayıcı bir yol değil. Sınırı geçtikten kısa bir süre sonra Vladikavkaz şehrine ulaşıyorsunuz. Rysya girisi sonrasi daglik yol cok az ve sorunsuz. Sonrası sıkıntılı değil.
Batum Tiflis yolunun yarısı otoban , ne kadar daha ilerledi ilgili kurumun sayfasından öğrenebilirsiniz. Öncesi yol iki şeritli doğal olarak yavaş ilerliyor. Sürücüler biraz riskli kurallara uygun gitmek kendinizi ve polis uygulamalarına karşı sizi korur.
Sınır açık olduğunda uzun kuyruk olabiliyor. Bir günde geçmek zor gelebilir. Dağ yoluna girmeden bir gece Tiflis de kalıp güzel bir şehir de görmüş olursunuz.
Belirttiğiniz tarihlerde turist geçişine sınırların açılacağını düşünmüyorum.
Sorun bir tek pandemi değil, politik hesap kesme durumu da var. Türkiye sınır ötesi her yerde kendini atese atmaya devam ediyor..
Gidebilirseniz güzel bir seyehatiniz olacak.

🖐🖐🖐
Vakit ayırdığınız için ve tüm kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz gibi, bu sene kapı bizler için açılacağa benzemiyor öyleyse. Ancak ben bu seyahat planını canlı tutacagım, pandemi sonrası mutlaka yapacagım. Naçizane tabiriyle Petersburg benim hanım köy :smiley: Kendim uzun yıllar birçok ülkeye de iş seyahati için hep uçakla çıktım. Avrupa tek araç kullandığım yer, bir seyahatimde Krakow'dan Viyana olmuştu. Az buçuk tecrübe edindim haliyle. Ancak , buradaki birçok değerli gezginini de seyahatleri, bizi daha çok heyacanlandırıyor ve yola çıkma dürtüsü veriyor. Bu yüzden, uçakla gitmeyeyim de araçla gideyim. Göre göre, geze geze diye düşünmüştüm ancak oluşan tüm yasaklar,sınır kapanmaları vs. bizleri vuruyor sonunda :smiley:
Bekleyip göreceğiz. Tekrar teşekkürler.

Vakit ayırdığınız için ve tüm kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz gibi, bu sene kapı bizler için açılacağa benzemiyor öyleyse. Ancak ben bu seyahat planını canlı tutacagım, pandemi sonrası mutlaka yapacagım. Naçizane tabiriyle Petersburg benim hanım köy :smiley: Kendim uzun yıllar birçok ülkeye de iş seyahati için hep uçakla çıktım. Avrupa tek araç kullandığım yer, bir seyahatimde Krakow'dan Viyana olmuştu. Az buçuk tecrübe edindim haliyle. Ancak , buradaki birçok değerli gezginini de seyahatleri, bizi daha çok heyacanlandırıyor ve yola çıkma dürtüsü veriyor. Bu yüzden, uçakla gitmeyeyim de araçla gideyim. Göre göre, geze geze diye düşünmüştüm ancak oluşan tüm yasaklar,sınır kapanmaları vs. bizleri vuruyor sonunda :smiley:
Bekleyip göreceğiz. Tekrar teşekkürler.
Fırsat oluştuğunda bu güzel rotayı yapın. Ama mümkünse gezebilmek ve görebilmek için zaman ayırın. Türkiye sınırından bir günde Rusya sınırına koşturmanın gereği yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri