Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,660

Nas Karavan'in Ankara'dan karavan getirmesi konuşulmuştu. Görünüşe bakılırsa 1 adet çekici üstünde 1 adet çeki demirine bağlayarak götürüyorlar.

Screenshot 20220907 174744

Bir update yapalım.
Geçen gün Ebru hanım aradı ve Kasım ayı planı dahilinde tahmini teslim tarihimizin 11-12 Kasım olduğunu söyledi.
Teslim tarihinin adını sadece Kasım olarak koymuştuk, 1 Kasım da olabilirdi 30 Kasım da. Dolayısıyla bu haber ve veriliş iletişimizi bizi epey memnun etti.

Kendisinin yeni tecrübeleri ve önerileriyle, ranzaların yanına birer adet açılabilir pencere eklenmesi ve elektrikli şofbenin hermatik şofbenle değiştirilmesi gibi revizyonlarda mutabık kaldık.
Teslim aldığımız gece, yine Ebru hanımın önerisiyle Mavi Göl Kamping'de kalacağız. Karavan ile ilk gece tecrübemizi, olur da bir arıza ya da sıkıntı çıkar diye Güney Karavan'a yakın bir yerlerde yaşamak istedik.
Şimdi heyecanla Kasım ayını bekliyoruz.
Teslimat sonrası yine inceleme yazacağım.
Selamlar.

Bir update yapalım.
Geçen gün Ebru hanım aradı ve Kasım ayı planı dahilinde tahmini teslim tarihimizin 11-12 Kasım olduğunu söyledi.
Teslim tarihinin adını sadece Kasım olarak koymuştuk, 1 Kasım da olabilirdi 30 Kasım da. Dolayısıyla bu haber ve veriliş iletişimizi bizi epey memnun etti.

Kendisinin yeni tecrübeleri ve önerileriyle, ranzaların yanına birer adet açılabilir pencere eklenmesi ve elektrikli şofbenin hermatik şofbenle değiştirilmesi gibi revizyonlarda mutabık kaldık.
Teslim aldığımız gece, yine Ebru hanımın önerisiyle Mavi Göl Kamping'de kalacağız. Karavan ile ilk gece tecrübemizi, olur da bir arıza ya da sıkıntı çıkar diye Güney Karavan'a yakın bir yerlerde yaşamak istedik.
Şimdi heyecanla Kasım ayını bekliyoruz.
Teslimat sonrası yine inceleme yazacağım.
Selamlar.
Hayırlısı olsun inşallah. Sizin adınıza sevindim. Evet Ebru Hanım çok anlayışlı bir bayan geçen yıl sipariş verdik, yine burada mesaj atmış ve heyecanımı paylaşmıştım. Daha sonra bir takım kendi aracımızla ilgili sorunlar çıktı aracı değiştirmek için siparişi iptal ettik, aracı değiştirdik, derken bebeğimiz oldu zaman su gibi aktı bir yılı tamamladık. Ama tabi ki hala vazgeçmiş değiliz, şuan karavan bakıyoruz.. Sıfır düşüncelerimizde var ikinci el düşüncelerimizde var fakat önceki mesajlarda gördüğüm fiyat ikinci elde beni korkuttu açıkçası. yani sonuçta her ne kadar donanım vs. eklenmiş olsa bile sonuçta ikinci el bir karavan ve uçuk bir fiyat yazılmış. İnsanlarda sahibinden aldığın için hemen teslimat önceliği primi gibi 15-20 bin üste para ekleyebiliyorlar. Galiba bizde bekleyeceğiz gibi görünüyor.. Açıkçası 2023 Ocakta düzenlenecek olan Kamp karavan fuarını görmekte istiyorum karar vermeden önce fakat tabi karavansız geçen her günümüze de üzülüyoruz.
Öyle ki karavanla yatıp karavanla kalkıyoruz birkaravan.com web sitesi bile kurdum :smiley: hayırlısı diyelim bazen şunu da düşünmüyor değilim, "acaba karavan sahibi olmayı hayal etmeyi mi seviyoruz yoksa biz" :smiley:
Herkese keyifli forumlar gelişmelerden haberdar edeceğim.. Araştırmalarımız devam ediyor.

Merhabalar,
Karavanimizi teslim aldık, süreci güzelce tamamladık. Ebru hanım ve Tuncer beyleri güçlü iletisimleri ve durustlukleri için buradan da tebrik etmek isterim.

İlk gecemiz sorunsuz geçti, webasto iyi çalıştı. Termostat modunda çalıştırdım ve Ankara soguguna rağmen usumeden geceyi tamamladık.

Çözmem gereken bir terleme sorunu var elimde. @pasolvon Tesa Therma Cover önermistiniz. Uygulaması nasıl yapılıyor? Bilgi verebilir misiniz?

Bir sonraki adımda hidroforu daha sessiz bir modelle değiştirmeyi düşünebilirim. Epey ses yapıyor. Ama webasto tahminimden sessiz çıktı.

Merhabalar,
Karavanimizi teslim aldık, süreci güzelce tamamladık. Ebru hanım ve Tuncer beyleri güçlü iletisimleri ve durustlukleri için buradan da tebrik etmek isterim.

İlk gecemiz sorunsuz geçti, webasto iyi çalıştı. Termostat modunda çalıştırdım ve Ankara soguguna rağmen usumeden geceyi tamamladık.

Çözmem gereken bir terleme sorunu var elimde. @pasolvon Tesa Therma Cover önermistiniz. Uygulaması nasıl yapılıyor? Bilgi verebilir misiniz?

Bir sonraki adımda hidroforu daha sessiz bir modelle değiştirmeyi düşünebilirim. Epey ses yapıyor. Ama webasto tahminimden sessiz çıktı.
Hayırlı olsun, güzel etkinliklerde kamplarda kullanılsın.

Merhabalar,

Öncelikle karavanınız hayırlı olsun. En güzel kamplarınızı bu karavanda yaşarsınız umarım. therma cover uygulaması çok basit. Doğrudan içinden çıkan çift taraflı bantlarla uygulanıyor. Daha sonra bir saç kurutma makinasıyla gerginliğini sağlıyorsunuz. Benim karavanda perdelerin sabitlenmesini sağlayan borular biraz zorlasa da bir şekilde uygulanabiliyor. Hiç fotoğraf çekmemişim. Ben de bir kere denedim. Daha sonra camda biriken buğuyu silmek daha kolay gelmeye başladı :smiley:

Not : İyi kalite uygun boyutta streç film rulosu bulursanız çift taraflı bant ile de aynı uygulama yapılabilir diye düşünüyorum.

Ebru Hanım Kızımız, Almanya'ya bir karavan yollamış.(GÜNEY)
Açık bir kamyonet üzerine bindirmişler ve yola çıkarmışlar.
Hayırlısı.

Alman mevzuatı bizim karavana kullanım izni verecek mi..

Ben olsam buradaki bedeli ve Almanyaya kadar, epey tutacağını zannettiğim
nakliye ücreti ile beraber çıkacak meblağ ile,
orada düzgün bir 2. el alırdım?

Sonuç hayal kırıklığı olmaz inşallah.
Sonucu merakla bekliyorum.

Birisi gelmiş benim karavanın bombesine plaka hizasından dokunmuş. Ya bir arabanın tamponu ya da bizim mahallenin bisikletli gençleri.

Ebru hanımla konuştum, düzeltmez komple plakayı değiştirmek gerekir dedi. Fiyat verecek.
Çok önemli birşey değil. Masraf yüksek çıkarsa olduğu gibi bırakmayı düşünüyorum.

20230327 172717

Birisi gelmiş benim karavanın bombesine plaka hizasından dokunmuş. Ya bir arabanın tamponu ya da bizim mahallenin bisikletli gençleri.

Ebru hanımla konuştum, düzeltmez komple plakayı değiştirmek gerekir dedi. Fiyat verecek.
Çok önemli birşey değil. Masraf yüksek çıkarsa olduğu gibi bırakmayı düşünüyorum.
Geçmiş olsun. Motorlu araç olabilir. Bisikletlik bir hasara benzemiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR