DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
 1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Herkes Için Kamp Kitaplıklarımız Projesi. (bir Kampçı-karavancı Projesi)

'HABERLER - DUYURULAR' forumunda yugun tarafından 4 Haziran 2017 tarihinde açılan konu 602 kişi tarafından okunmuş, 3 cevap yazılmıştır

 1. yugun

  yugun YÜCEL GÜNDÜZ

  Mesaj:
  5.857
  Alınan Beğeni:
  678
  Şehir:
  Ankara
  Merhaba,

  Arkadaşlar,

  Biliyorsunuz karavanlarda çok fazla kitap bulunduracak alanımız malesef olmuyor. Kitaplar yer kaplıyor ve karavanda ağırlık yapıyorlar. Hal böyleyken ben de okuduğum kitapları ne yapacağım ve nerede saklayacağım sorununu yaşadım. Okunup bitirilmiş kitaplar eve bile götürülse orda da yer kaplıyor ve çok nadiren tekrar okunuyor.

  Böyle olunca okuduğum son kitapları kamplarda oluşturulacak basit kitaplıklarda tüm Türkiye kampçı ve karavancılarıyla paylaşma düşüncesi aklıma geldi.

  Şu anda kaldığım kampingin işletmecisine bir öneri sunup bir kitaplık oluşturmasını önerdim. Kendisi teklifime sıcak baktı ve çok yakında bu kampingde herkesin ulaşabileceği bir kitaplık olacak.

  Benim düşüncem bu fikrin hem kampçı karavancılar hem de kamp yerleri arasında bir proje halinde yayılmasını sağlamak ve bundan sonraki yıllarda gönüllü olarak böyle bir proje üstünde çalışmak. Bu bağlamda aşağıdaki proje künyesini oluşturuyorum. Hem kampçı, karavancı hem de kamp yeri sahiplerinden hem de kıymetli derneklerimizden bu projeye destek vermelerini istiyorum.

  Bu her şeyden önce Türkiye kampçılarının ve karavancılarının ortak bir projesi olsun ve amacımız zaman içreisinde yer darlığı da başgöstereceğinden kamplarda okunmayan birçok okunmayacak kitap biriktirmek değil, kampçılar ve karavancılar olarak son okuduğumuz güncel kitapları birbirimizle paylaşmak olsun.


  Bu bağlamda projemiz;

  Proje Adı: HERKES İÇİN KAMP KİTAPLIKLARIMIZ...

  Projeye katılacak kampçılardan (ve karavancılardan) beklentimiz: Son okudukları kitabın kapaktan sonraki ilk sayfasına adınızı soyadınızı ve tarihi ve konumu yazın ve kitabınızı kamp yerindeki herkes için kamp kitaplığına bırakın. İsterseniz kitabın fotoğrafını ve bulunduğu kampı proje gurubumuzda paylaşın. Bunun dışında bu projenin duyulması ve yaşaması için çevrenizdeki insanlara projemizi duyurun. Proje gurubumuzu ve sayfamızı arkadaşlarınızla paylaşın.


  Projeye katılacak kamplardan (İşletmecilerden) beklentimiz: Kampınızda tercihen resepsiyon bölümünde veya kampın kitap okuma salonu veya okumaya ayrılmış bir bölümünde bir kitaplık oluşturmak ve üstüne HERKES İÇİN KAMP KİTAPLIĞI yazıp fotoğrafını çekip kamp yeri adınızla adresinizle beraber öncelikle bu sayfaya ve facebooktaki projemizin sayfasına fotoğrafını bu projeye katılımcı gönüllü kamp olduğunuzu belirterek yüklemeniz.

  Projeyi destekleyecek sivil toplum örgütlerimizden (Örneğin KKD'lerimizden) beklentimiz: Projenin projeye katılacak kampçı ve karavancılara duyurulması ve projemizin amacına ulaşıp yaşaması için destek olunması.


  Projeye destekçi olacak web sayfalarından dileğimiz: Sadece projemizi duyurun. ve projemizi desteklediğinizi üyelerinize duyurun.


  Proje gönüllüsü olarak çalışmak isteyen arkadaşlardan beklentimiz: Gittiğiniz kamplarda HERKES İÇİN KAMP KİTAPLIĞI olup olmadığını kontrol edin. İşletmecinizi projemizden haberdar edin. Çevrenizdeki insanlara bir gönüllü kitap paylaşım projesi olan projemizden haberler verin. Facebook proje gönüllüleri gurubumuza katılın.


  Projemizde nasıl kitaplıklar oluşmasını istiyoruz? Projemizde son okuduğumuz kitapları birbirimizle ve bütün kampçılarla paylaşacağımız GÜNCEL ve kampta insanların okumaktan zevk alabileceği Roman, Öykü, Deneme, Gezi gibi tarzlarda kitapların bulunduğu kitaplıklar istiyoruz. Belirli bir amaca hizmet etmeye yönelik yazılmış (Örneğin ağır siyasi konular vb) kitaplar özellikle istenmemektedir.

  Proje grup sayfası: Güvenlik Kontrolü Gerekli

  Lütfen gruba üye olun.


  Proje gurup ve sayfalarımızda reklam içerikli alakasız yayınlara izin verilmeyecektir.

  Projemize amblem ve web sayfası zaman içerisinde oluşturacağız. Anlayışınız için teşekkürler.

  Yetenekli arkadaşlar için projemiz çok amblemlidir ve tasarlayacağınız proje amblemlerini bu sayfaya ve grup sayfasına yükleyebilirsiniz.

  Projeye destek verebilecek her birey, stk ve web sayfalarının ve kurumların desteğini beklemekteyiz. Oluşturulan kitaplıkların ve hediye edilen kitapların resimlerini sayfamızda ve gurup sayfasında en kısa sürede görmeye başlamak arzusuyla...


  Yücel GÜNDÜZ.

  www.pirikamp.com (Kişisel Blog)
   
  Etiketler:

 2. yugun

  yugun YÜCEL GÜNDÜZ

  Mesaj:
  5.857
  Alınan Beğeni:
  678
  Şehir:
  Ankara
  Ülkemiz Kamp ve karavan stk'larına gönderdiğim mektuptur. Açık mektup olarak burada paylaşıyorum. İsteyen herkes üstüne alınabilir.

  Herkese açık bir projem var. Amacın dünyayı daha yaşanır kılmak ve kendi çapımda bunun için bir şeyler yapmak. Kişisel ne bir çıkarım ne bir faydam var. Kısaca kamplarda herkesin kitap paylaşabileceği kitaplıklar kurulmasını amaçlayan bir proje detaylar için proje Grup sayfası
  Güvenlik Kontrolü Gerekli
  Lütfen projeye destek olun. Teşekkürler.
  Yücel GÜNDÜZ
  www.pirikamp.com (Kişisel blog)
   

 3. yugun

  yugun YÜCEL GÜNDÜZ

  Mesaj:
  5.857
  Alınan Beğeni:
  678
  Şehir:
  Ankara
  Arkadaşlar proje kapsamında tamamını karavanda okuduğum ilk kitabımı, projeye katılıp destekleyeceğini söyleyen Erdek Cumhuriyet Kamp'a bıraktım.

  Orhan Pamuk- Kırmızı saçli kadın kitabı benden sonraki ilk okurunu bu kampta beklemekte an itibarıyle...

  Siz de ister çadır kampçısı ister karavanci olun okuduğunuz son kitabı kampınıza bırakın. Lütfen bu projeye siz de katılın.

  Selamlar

  SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   

 4. yugun

  yugun YÜCEL GÜNDÜZ

  Mesaj:
  5.857
  Alınan Beğeni:
  678
  Şehir:
  Ankara
  Arkadaşlar,

  Bu proje için hala ben bir gönüllüyüm. Gittiğim kamplarda kamp kitaplığının oluşturulması için elimden geleni yapmaya devam ediyorum arkadaşlar.
   
  Akdeniz45 bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Etiketler:
Yükleniyor...