Hevesliyim Ve Araştırıyorum; Nereden Başlamak Gerekli :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan paramecium Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,394
Yer
İstanbul
Aslında sosyal medya mecrasında her şey insanın psikolojik ihtiyaçları gözönüne alınarak yapılmış. Ben başkalarının hayatına tanık olmayı seviyorum da. Örneğin gezen bir karavancı çiftin bugün nereyi gezdiğini takip ediyorum. Beğeniyorum istersem, hatta yorum da yapıyorum. Facebook'u etkin kullanan biriyim. Zaten beğenip yorum yapmayacaksanız ne arıyorsunuz Facebook'ta?
Bunlar içinde tabiki güzel şeyler var. Bir cok insana katkı sağlıyor.
Hayatımızı kolaylaştıran yeni uygulamaları her alanda kullanmak yıllardır en ilgi duyduğumuz konu. Ama sosyal medyanın psikolojik ihtiyaçları gözönüne aldığının bir yanılgı olduğu düşüncesindeyim.
Evin gencleri ile aynı dünyayı paylaşabilmek ve tüm dünyanın hızla yükselen yeni sınıfı "Gereksizler " arasına düşmemek de önemli. Fakat bir çok insan değişimi ıskalıyor ve oyun dışı kalıyor. Ellerinde kalan da anlatıldığı gibi avatarlarının oyuncağı haline gelmek.
Aynanın öbür tarafı filimde anlatılıyor. Kitap da güzel.
Film bir komplo teorisi yapmıyor, esas olarak bir çözüm de getirmiyor. Sadece içinde fazlası ile kendinizi görüyorsunuz.
Sonrasın da yerinize tekrar bir bakınca ütopya ile distopya arasında nerede olduğunu anlamak zor oluyor.
Zor da olsa tersine bir hayat felsefesine bir ucundan tutunmak mümkün. 1e0ed3f628a6a0d17984dcbcc1a46cae.jpg

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

paramecium

Ana Kamp
Selam,

İnsan gördükleri ve okudukları sonrasında detaylara ve tasarımlara dalıp kayboluyor. Sonra bir nefes alıp 'sakin ol, bu senin kuyruğun' aydınlanması yaşayıp, yapabileceklerim ve maliyet sınırlarının o güvenli ve cılız sığ sularına çekiliyorum :smiley:

Kafamda oluşanlar:
-Ben arkadaki yatağı 140cm eninde yapacağım, elimdeki kamp yatağımın eni bu :D
-Mutfak kısmına ruhsat için ocak koyacağım ama gerçekte içeride ocak ve tüp olmayacak. Pişirme işlemleri araç dışında yapılacak.
-Su tesisatı işi kafamı kurcalıyor. Teker davlumbazları üstüne özel su deposu+pompa falan ile de çözüm üretilebileceği gibi, paylaşılan bidonlu çözümlerin kolaylığı akıl çelici. Suyu depoya doldurmanın zorluğu, bidon taşıma eziyeti falan derken kafam hâlâ bulanık bu konuda.
-Duş kısmını, yataktan sonra koyacağım kısa dolap sonrası planladım. 2'li koltuk ve masa sürücü arkasında düşündüm.
-En büyük sorun olan 2 çocuk için yatağa bulduğum çözüm sürücü bölümünün tava kısmından aracın arkasına doğru uzanan ve kullanılmadığında tavana doğru kalkacak olan bir yatak platformu. Basit bir yapı olacak.
-Elektrik tesisatını yatağın altında konumlandırmayı düşündüm. Böylece kapıyı açıp müdahale edebilirim diye düşündüm.

Daha araç seçemediğim için, düşündüğüm araçlarla ilgili planlama yapabileceğim bir çizim de bulamadığımdan her şey kafamda. Gerçekliğini ne kadar yakalayabilirim bilmiyorum. Optimal bir konfor ve kolay yapım ile basit tasarım hedefliyorum. En önemli önceliğim güvenlik. Webasto veya buna benzer bazı konfor arttıran özellikleri sonradan eklemek istiyorum.

Satılacak değil, benim ihtiyaçlarıma uygun çözümlü bir araç hedefim. Belki birçok kişi için saçma, uygunsuz veya gereksiz gelebilecek ama normalara ve bana uygun çözüm olacak :D Tabi inşallah bir yerinden başlayabilirsem :p

Bana ve tüm yersiz/saçma sorularıma karşı sabır ve anlayışınız için teşekkürler =)

Saygılar.

Yer
İstanbul
Selam,

İnsan gördükleri ve okudukları sonrasında detaylara ve tasarımlara dalıp kayboluyor. Sonra bir nefes alıp 'sakin ol, bu senin kuyruğun' aydınlanması yaşayıp, yapabileceklerim ve maliyet sınırlarının o güvenli ve cılız sığ sularına çekiliyorum :smiley:

Kafamda oluşanlar:
-Ben arkadaki yatağı 140cm eninde yapacağım, elimdeki kamp yatağımın eni bu :D
-Mutfak kısmına ruhsat için ocak koyacağım ama gerçekte içeride ocak ve tüp olmayacak. Pişirme işlemleri araç dışında yapılacak.
-Su tesisatı işi kafamı kurcalıyor. Teker davlumbazları üstüne özel su deposu+pompa falan ile de çözüm üretilebileceği gibi, paylaşılan bidonlu çözümlerin kolaylığı akıl çelici. Suyu depoya doldurmanın zorluğu, bidon taşıma eziyeti falan derken kafam hâlâ bulanık bu konuda.
-Duş kısmını, yataktan sonra koyacağım kısa dolap sonrası planladım. 2'li koltuk ve masa sürücü arkasında düşündüm.
-En büyük sorun olan 2 çocuk için yatağa bulduğum çözüm sürücü bölümünün tava kısmından aracın arkasına doğru uzanan ve kullanılmadığında tavana doğru kalkacak olan bir yatak platformu. Basit bir yapı olacak.
-Elektrik tesisatını yatağın altında konumlandırmayı düşündüm. Böylece kapıyı açıp müdahale edebilirim diye düşündüm.

Daha araç seçemediğim için, düşündüğüm araçlarla ilgili planlama yapabileceğim bir çizim de bulamadığımdan her şey kafamda. Gerçekliğini ne kadar yakalayabilirim bilmiyorum. Optimal bir konfor ve kolay yapım ile basit tasarım hedefliyorum. En önemli önceliğim güvenlik. Webasto veya buna benzer bazı konfor arttıran özellikleri sonradan eklemek istiyorum.

Satılacak değil, benim ihtiyaçlarıma uygun çözümlü bir araç hedefim. Belki birçok kişi için saçma, uygunsuz veya gereksiz gelebilecek ama normalara ve bana uygun çözüm olacak :D Tabi inşallah bir yerinden başlayabilirsem :p

Bana ve tüm yersiz/saçma sorularıma karşı sabır ve anlayışınız için teşekkürler =)

Saygılar.
Sürücü bölümü tavan kısmından arkaya uzanan inip kalkan bir yatak için fuar da masal karavan adlı bir firmanın çalışmaları vardı, çözümleri uygulanabilir ve konforlu bulmuştum. Fuardan kalan broşürler arasında bir tane buldum... Belki fayda ve fikir verebilir...
Kolay gelsin

20201003_161508-min.jpg

20201003_161515-min.jpg

20201003_161455-min.jpg

paramecium

Ana Kamp
Selam,

Çok teşekkürler :smiley:

Gereken hacim o kısımda mevcut. Hatta arkadaki yatağı da o şekilde yapmayı düşündüm ama gereksiz manevralara gerek olmadığına karar verdim. Hem ön taraftaki yatak ileriye dönük aracın genişliğine kadar büyütülebilir, böylece çocuklar büyüdüklerinde de kullanabilirler.

Çok basit motorlu yapanlar da var ama basitlikten uzaklaşmamak en sağlıklısı olur gibime geliyor.

Saygılar.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,385
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,481,919
Kayıtlı Üye Sayımız
168,389
Kaydolan Son Üyemiz
Ugurps2
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir