Hilüx Ln105 98 Model Ön Makasları Helezonlu Amortisör Ile Değiştirmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan necati27 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,742

necati27

Ana Kamp
Selamünaleyküm arkadaşlar sonunda bende hastalığa yakalandım ve Hilüx 98 ln105 4x4 aldım bu araçta yükseltme kitlerine baktımda çok uçuk rakamlar var aracı farklı amortisör ve helezonla ön makasları iptal edip tornacıdan yaptırma özel ayarlı kol ve denge kollarıyla kendi kitimi yapacağım.pratik olarak hertürlü teknik tavsiyelere açığım şimdilik hilüx 2011 helezonlu ön amortisör ve helezonların benim makaslı araca olacağına karar verdim.Ön kollarıda krom 8gen metalden işletip burçları makas burcunun aynısından alıp kola uydurmayı düşünüyorum.yapacağım işlemde sadece kafamı bozan amortisör esneme mesafesi kısa,çünkü 2011 Hilüx benimki gibi makaslı değil esneme mesafesi salıncaktan daha dip kısma bağlı olduğundan orjinal araç için esneme mesafesi yeterli.varsa tavsiyeleriniz sevinirim bu arada aracın her türlü bakımını torna işi hariç herşeyini kendim yapıyorum.
WP 20150907 004

Etiketler

makas sistemini helezona çevirmek detaylı iş

detayını bilmem ama uymadığı gözle bile görülen parçalarla yapılan iş yanlış iştir, o kadarı belli.

makas sistemini helezona çevirmek detaylı iş

detayını bilmem ama uymadığı gözle bile görülen parçalarla yapılan iş yanlış iştir, o kadarı belli.
Tabiki işin cnc torna tarafı yedek parça tarafı baya zahmetli yedek parçaları sipariş ettim kesinlikle gözle uydurma olduğu anlaşılan iş yanlıştır görüşüne katılıyorum ama bende makina işleri ile uğraşan mekanik elektronik otomasyon konusunda baya tecrübeli biriyim
bunu yapabilecek nadir ustalar var tabiki saygı duyarım ama bu benim projem altından kalkmam için silerim desteği duası ve Allah'ın izniyle bu işi yapacağım.maliyeti hazır kitlere ulaşabilir belki ama yaptığım projeyi kağıt üzerinde kaydedip yapmak isteyecek arkadaşlara da öncü olacağım bi iznillah

ne diyelim, necati bey kolay gelsin, umarım sonuç gönlünüze göre olur.
yanlız o esneme mesafesi kısa gelen amortisörlerin ömrü de kısa olmayacak mı?

amortisör konusunda hala arayıştayım bazı parçalar geldi ama ince eleyip sık dokuyorum mali kısmı ve görünüşü ustalar tarafından kabul görmesi garanti olmalı.esneme mesafesine baktımda makaslı sitemdeki daha az esniyor araç makaslı sistemde yan gitme eğiliminde.neyse boş kaldıkça uğraşıyorum.

amortisörleri ayarlı olsun diye kendim başka Bi aracın boş yaysız amortisörünü alıp bu hale getirdim

WP 20151031 003

arkadaşlar çok zor bi iş olduğunu bilmeniz lazım bütün ölçüleri sistemi herşeyi bilmezseniz ipin ucu kaçıyor hazır olan bi ürün olsa ona göre yapılabilir ama bu tamamen matematik ve fizik kuralların göre simülasyon gibi her aksiliği düşünmeniz gerekiyor şimdi destek kolları ve denge koluda yaptığım zaman altın rengi galvaniz işlemiyle montaj aşamasına geleceğim takip etmeye devam ettiğiniz için teşekkürler

mali kısmı ve görünüşü ustalar tarafından kabul görmesi garanti olmalı.

Bu sitede "usta" bulamazsınız. Bulsanız da internet üzerinden amortisörün fotoğrafına bakarak birşey söyleyemezler. Adam olan biteni kendi gözüyle görse bile zor anlayacak bence, bu işlerle uğraşan bir iki dükkan vardır istanbul ankarada, başka yerlerde daha önce yapmaya çalıştığınız şeyi denemiş birilerini bulma ihtimaliniz biraz zor.

Sakyuz kardeşim ben zaten kendim yapmaya karar verdim o resimdekileri çizdim ve yaptırdım yay ve bütün parçalar özel yapım devamını okumadın galiba

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri