İzmir'de Otokar Sultan 145s City C Motokaravan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drankara Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 179
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,626

Arka kapının içerden ve yatak odasından müdahale ile açılabilmesi için bir tertibat düşünmüşsünüzdür umarım. Dilerim asla gerek olmaz ama, yangın anında hayat kurtarıcı bir kaçış kapısı şart.
Arka kapının havasını acil durumlarda almak için acil durum vanası var. Aynı şekilde ön kapı içinde o vana duruyor. Onu iptal etmedim, kapatmadım.. . O vanayı çevirince havası boşaldığı için kapı açılıyor. Ayrıca cam kırmak için birisi önde şöföre yakın yolcu koltuğunun yanında, diğeri de arka yatak odasında 2 tane cam kırma çekicim var.

Karavanımın için ilk aldığım malzeme çocukların yolda giderken televizyon seyretmesi için mobil uydu anteni ve 12/24 v ile çalışabilen televizyondu.. Neta MBA28 Mobil Araç Karavan Uydu Anten Hepsiburada dan 3.813,00 TL ye taksitle 03.03.2021 tarihinde almıştım. Şuan bu ürün 8 bin Tl civarında..Daha da artacak gibi görünüyor.. Almaya değer mi ? Ben başta da belirttiğim gibi çocuklar için aldım. Yolda seyretmeleri için.. Karavan için çok da şart bir şey değil aslında.. hoş haber zamanı haberleri yolda giderken dinlemekte iyi oluyor.. :smiley: Sabitken kullanılabilecek daha hesaplı uydu sistemleride mevcut.. Gelelim soruna, Uydu anteni karavan yapılırken monte edilmiş televizyona bağlanmıştı. Anten kablosunu güneş enerjisinin demir ayaklarının içinden geçirerek ön tarafa getirmiştik. Bağlantıları yapılmıştı ancak Uydu bulunamıyor hatası verdiğinden televizyonu seyredemiyorduk. Sorunu tespit etmek ve uydu antenini aktif hale getirmek için Neta'nın İzmir Otogarı içerisinde buluna servisine gittik. Meğer sorun monte edilirken bir bantın çıkarılmamış olması imiş.. Bant çıkarılınca uydu anteni dönmeye ve uyduyu bulmaya başladı. Hazır üst kapak açılmışken uydu anteninin çalışmasını da videoya çekme fırsatım oldu..
Video linki:
Video: https://www.youtube.com/watch?v=6dR1XNSDW-Y

Neta28

Otokar Sultan Karavanınızın İçini daha önce fotoğraflar dışında video olarak paylaşmamıştım. Güzel yaz zamanı çekmek yerine tabii hava kararmışken kış döneminde çekmeyi hatırlamak ayrı bir şey tabii :smiley: Neyse havalar güzelleştiğinde tekrar karavanımızın içini sizlere tanıtırız.. Şu an videoda perdeler çekili, yataklar örtülü.. ilk4 dakikalık çekim için kusura bakmayın lütfen, perdeler kapalı elektriğine açmamıştım..tabii görüntü kalitesi muhteşem olmasa da aracın içi hakkında aklıma gelenleri sizlerle paylaştım.. 4.30. dakikadan sonra ışıkları açmak aklıma geldi tabi.. :smiley: iyi seyirler..
Video linki:
Video: https://www.youtube.com/watch?v=qcXfKDcQI_0

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri