İlandaki 2004 Grand Cherokee 2.7 Crd Limited Araç Nasıldır?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kurabiye canavarı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,983

kurabiye canavarı

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır bu tarz bir arazi aracı almak istiyorum. Fakat daha önce hiç detaylı olarak araştırmadım. Eski bir araba olması ve bakım masrafları vs. hep gözümü korkuttu ve bir şekilde uzak durdum. Fakat özellikle son bir kaç gündür iyice bu araçlara kafayı takmış durumdayım ve almak istiyorum.

İlanlara bakarken aşağıdaki aracı gördüm.

Araç 3 kere el değiştirmiş ve 4 kazası bulunuyor. 1 kazasının fiyatı bilinmemekle birlikte toplamda 13 bin TL gibi bir hasarı var. Şu anki sahibinin söylediğine göre 2 senedir kendisinde olup hiç sıkıntı çıkarmamış ve kendisi hiç kaza yapmamış ve aktif olarak hafta sonları kullanılıyormuş.

Kendisinin aracı aldığı arkadaşta, park halindeyken kendisine bir kez vurulduğunu, onun haricinde hiç kaza yapmadığını söylemiş.

Birde bu KM bu araçlar için çok fazla mıdır?

Aracı gidip görmeden önce buraya sormak istedim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-road-a-gitmemis-yipranmamis-733028844/detay/

Ayrıca bu veya benzer bir aracı almaya karar verirsem, İstanbul Anadolu yakasında nereye gösterebilirim? Bildiğiniz güvenilir bir yer var mıdır? Aracı bir ustaya gösterdikten sonra ayrıca expere sokmak gerekli midir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Etiketler
bu araçlar artık eski, bundan dolayı da şase, direklerde bir oynama yoksa, tavan da işlem/boya yoksa, hava yastığı açmış ama düzgün tamir edilmemişse gibi durumlar dışında kazaymış, boyaymış gibi şeylere takılmayın. bunlar masraf çıkarmaz ama enjektör ya da turbo değişimi masraf çıkartır.
bu araçlarda en büyük sorunlardan biri şanzıman beyni, diğerleri ise km ye göre motorun durumu, enjektörler, turbo, yağ ve mazot pompası, sonra da diğer kısımlar.

anadolu yakası ekspertiz için jeep control ü öneririm.
bakım için de jeep garage.

bu aracı alacaksanız benim tercihim tüv ya da oto rapor gibi bir yerde kapsamlı olarak baktırın, akabinde bu raporlarla beraber jeep control e gidin, orada nasılsa kaportaya baktırmaya gerek kalmayacak, en önemli kısımlara bakacaklar.
ayrıca ekspertiz firmasının verdiği rapora göre de diğer mekanik sorunlarla ilgilenecekler.
yalnız sıralama yukarıda da belirttiğim gibi benim tercihim önce oto ekspertiz firması sonra jeep servisi olmalı.

ekonomik olması açısından jeep servisinde ekspertiz yaptırıp sonrasında da ekspere sokabilirsiniz, eğer servis aracı beğenmezse diğer ekspertize de gerek kalmaz. ama çift eksper şart..

araç 2004 yazmış ama bir sorun, ön tampon 2004 de makyajlı olarak geliyor, bundaki eski tip.

bu araçlar artık eski, bundan dolayı da şase, direklerde bir oynama yoksa, tavan da işlem/boya yoksa, hava yastığı açmış ama düzgün tamir edilmemişse gibi durumlar dışında kazaymış, boyaymış gibi şeylere takılmayın. bunlar masraf çıkarmaz ama enjektör ya da turbo değişimi masraf çıkartır.
bu araçlarda en büyük sorunlardan biri şanzıman beyni, diğerleri ise km ye göre motorun durumu, enjektörler, turbo, yağ ve mazot pompası, sonra da diğer kısımlar.

bu aracı alacaksanız benim tercihim tüv ya da oto rapor gibi bir yerde kapsamlı olarak baktırın, akabinde bu raporlarla beraber jeep control e gidin, orada nasılsa kaportaya baktırmaya gerek kalmayacak, en önemli kısımlara bakacaklar.
ayrıca ekspertiz firmasının verdiği rapora göre de diğer mekanik sorunlarla ilgilenecekler.
yalnız sıralama yukarıda da belirttiğim gibi benim tercihim önce oto ekspertiz firması sonra jeep servisi olmalı.

ekonomik olması açısından jeep servisinde ekspertiz yaptırıp sonrasında da ekspere sokabilirsiniz, eğer servis aracı beğenmezse diğer ekspertize de gerek kalmaz. ama çift eksper şart..

araç 2004 yazmış ama bir sorun, ön tampon 2004 de makyajlı olarak geliyor, bundaki eski tip.

Merhaba,

Öncelikle vermiş olduğunuz yanıt için teşekkür ederim.

Fiyatlar maalesef çok değişken şu anda. KM'si çok çok yüksek olup fiyatı da bir o kadar yüksek olan bayağı araç var. Ayrıca modelleri de çok düşük. Neye göre bu fiyatları istiyorlar anlayamıyorum.

Şu anda bütçeme en uygun araç bu gibi duruyor. Dolayısıyla model konusunu ayrıca soracağım.

Kilometrenin kaç olduğu değil,o kilometrenin nasıl yapıldığı önemlidir.Kaliteli malzemelerle günü geçmeden bakımı yapılmış araç,bakımları yapılmamış düşük kilometreliden iyidir.Standart dizel problemleri olan turbo,enjektör,yakıt pompası önemli.Kaportaya büyük kazası yoksa takılmayın.Ben şahsen solan ,çizilen yerleri düzgünce boyanmış pırıl pırıl bir arabayı tercih ederim.

Kilometrenin kaç olduğu değil,o kilometrenin nasıl yapıldığı önemlidir.Kaliteli malzemelerle günü geçmeden bakımı yapılmış araç,bakımları yapılmamış düşük kilometreliden iyidir.Standart dizel problemleri olan turbo,enjektör,yakıt pompası önemli.Kaportaya büyük kazası yoksa takılmayın.Ben şahsen solan ,çizilen yerleri düzgünce boyanmış pırıl pırıl bir arabayı tercih ederim.

Teşekkür ederim @VolkanGurcan

bilgilendirmeniz çok faydalıydı. Teşekkürler. Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz yerler var mı?

bilgilendirmeniz çok faydalıydı. Teşekkürler. Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz yerler var mı?
ekspertiz için maslak ve ikitelli dolapdere sanayi de yerler var.
fiyatlara takılmayın çünkü kimse 2004 model 300k ve üzeri (km garantisi olmayan) araçlara 80-90-100 bin vermez... o paralara WH satılıyor

2007 ve üzeri WH lar 300000 üzeriyken 2002-2004 modellerde km kimbilir gerçekte kaçtır? WJ lerin tipleri hoşuma gidiyor ama acaba verdiğim parayı çöpe atmanın yanında bir de sürekli uğraştıran, masraf çıkaran bir belaya bulaşmış olur muyum diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

2007 ve üzeri WH lar 300000 üzeriyken 2002-2004 modellerde km kimbilir gerçekte kaçtır? WJ lerin tipleri hoşuma gidiyor ama acaba verdiğim parayı çöpe atmanın yanında bir de sürekli uğraştıran, masraf çıkaran bir belaya bulaşmış olur muyum diye düşünüyorum. Ne dersiniz?
öncelikle bu iş gönül ve para işi. aslında bir hobi ve yaşam tarzı.
ben sanayide gezmeyi, araştırmayı severim.
bunları gözününde bulundurmak ve bunlara göre karar vermek lazım. ondan dolayı net bir cevap veremem.
amacın ne olduğu önemli.

Bu son söylediğiniz gözümü korkuttu. Eşim de güvenle binebilsin isterdim. Yolda kalır mı, başına bir iş gelir mi endişesi olabilir diye anlıyorum. Bir de zaman ve para yönünden sıkıntılar varsa bulaşmayın dediniz gibi algıladım. Evet hobi olarak uğraşmak güzel de, sürekli kullanılabilecek bir araç değil sanki? Doğru mu anlamışım?

2.7'lerin temizini bulursan başın ağrımaz. ama işte temizini bulmak mesele :smiley: servis bakımlıysa, yapılan tüm bakımların değişien tüm parçaların kaydı varsa alınabilir bir araç. hele bir de turbo enjektör olayı yeni yapıldıysa (ama iyi bir yerde garantili yapıldıysa) uzun yıllar sorunsuz binebilirsin.

ki zaten sanayiyle filan uğraşmak istemeyen adama ben direk 2.7 öneririm. 4.7'lere göre daha sorunsuz araç. daha doğrusu daha az sorunlu :smiley: (ayrıca bir de bunların 3.1'leri var ki evlerden ırak. yolda görsem yolumu değişitirirm :D)

2.7'lerin temizini bulursan başın ağrımaz. ama işte temizini bulmak mesele :smiley: servis bakımlıysa, yapılan tüm bakımların değişien tüm parçaların kaydı varsa alınabilir bir araç. hele bir de turbo enjektör olayı yeni yapıldıysa (ama iyi bir yerde garantili yapıldıysa) uzun yıllar sorunsuz binebilirsin.

ki zaten sanayiyle filan uğraşmak istemeyen adama ben direk 2.7 öneririm. 4.7'lere göre daha sorunsuz araç. daha doğrusu daha az sorunlu :smiley: (ayrıca bir de bunların 3.1'leri var ki evlerden ırak. yolda görsem yolumu değişitirirm :D)

O zaman uygun fiyatlı temiz bir tane bulup turbo enjektör olayını kendimiz yaparsak süper olur demek ki.. Teşekkürler..

Bu son söylediğiniz gözümü korkuttu. Eşim de güvenle binebilsin isterdim. Yolda kalır mı, başına bir iş gelir mi endişesi olabilir diye anlıyorum. Bir de zaman ve para yönünden sıkıntılar varsa bulaşmayın dediniz gibi algıladım. Evet hobi olarak uğraşmak güzel de, sürekli kullanılabilecek bir araç değil sanki? Doğru mu anlamışım?
yok, öyle değil ama masrafsız da denemez..
@DEŞİFRE gayet açık ve net olarak anlatmış, ben de katılıyorum.

Araç 2002 model ama 2004 trafik çıkışlı o yüzden ilanda model yılı 2004 yazmışlar. Tampon o yüzden 2004'lerden farklı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR