İlk Off Road Aracım Defender

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ErcanKa82 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,337

ErcanKa82

Ana Kamp
astra ile soğucak a mart ayında kar nedeniyle çıkamayınca defender alalım dedik ))

Bugüne kadar off road merakımı hep tv lerdeki izci/ yol acik / zor yollar gibi programlarla veya atv safarilerle ve en kötü yol olan astra j hb ile doğaya çıkarak ki en kotu yolu da bu oldu gidermeye çalıştım. 4 senedir hep aklımda bir off road veya cross over suv aracı almak var dı. kafada hep düşünseceler ; astrayı satıp L200 mu alsam bu seferde istanbulda l200 u nasıl kullanacağım, defender mi alsam çok masraf çıkarır mı duster mi alsam astradan duster e geçiş sıkıntı olur mu ? bir türlü işin içinden çıkamadım ben de 4 senenin sonunda gittim 3.5 v8 defender satın aldım. hiç off road deneyimi olmayanın defender alması yeni motor ehliyeti alanın 1000 cc racer motor alması gibi sanırım. daha arazi vitesini kullanmayı bile bilmiyorum hatta 1-2-3-4-5 inci viteslere bile alışamadım yerlerine . içi çok yeni değil ama motor ve yürürü iyiymş ben çok anlamam usta öyle dedi : ))) hidrolik direksiyon yok en kotusu bu ilk fırsatta taktıracağım. daha 2 gun oldu alalı. ilk kullanımlarda bayağı zorluk çektim kullanımının zor olması biraz hevesimi kırdı ama kullandıkça alışacağım sanırım zaten bu aracı haftasonu ailece doğada vakit geçirmek için aldığım için şehir içi kullanımı çok sorun olmayacak umarım . bu arada tem de fsm yolunda giderken bol bol sarı damperli kamyon tacizine uğradım en sağdan yavaş gidince onu bile sorun ettiler. km gostergesi çalışmıyor ama benım hissettiğim 60/70 i geçemedim. forum a fotoğraf yuklemeyi öğrenince resimleri de atacağım. bu arada aracı duz yolda surmeyi öğreneyim sizden istanbul da hafif off road parkurları ile ilgili yardım alacağım hatta daha deneyimlendiğimde gezilere bile katılacağım inşallah

resim yüklemeyi beceremediğim için resim yükleyemedim maalesef
bana forumda resimle ilgili başlığı gönderebilirseniz çok makbule geçer

Etiketler
Ynt: İlk Off Road Aracım Defender

Konunuzun altında bulunan yanıtla kısmını tıklayın
açılan ekranda konuya cevap yazacagınız beyaz ekranın aşagısına bakın Browse yazıyor ve altındada (daha çok eklenti) bu yazı var onuda tıklayarak bir kaç adet resim yükleme browseri açıyorsunuz (en fazla 5 adet)daha sonra browseri tıklayarak bilgisayarızda yada telefonunuzda olan resmi seçerek ok diyorsunuz.5 adet resmi aynı şekilde seçtikten sonra Gönder butonunu tıklayarak konuya resimlerinizi ve yazdıgınız cevaplarınız geliyor.
Aracınız hayırlı olsun bu arada

buda resimler

Astra 1

Astra 2

Astra4

Ekli dosyalar

• astra3.jpg
    astra3.jpg
    87.2 KB · Görüntüleme: 625

aslan28' Alıntı:
Konunuzun altında bulunan yanıtla kısmını tıklayın
açılan ekranda konuya cevap yazacagınız beyaz ekranın aşagısına bakın Browse yazıyor ve altındada (daha çok eklenti) bu yazı var onuda tıklayarak bir kaç adet resim yükleme browseri açıyorsunuz (en fazla 5 adet)daha sonra browseri tıklayarak bilgisayarızda yada telefonunuzda olan resmi seçerek ok diyorsunuz.5 adet resmi aynı şekilde seçtikten sonra Gönder butonunu tıklayarak konuya resimlerinizi ve yazdıgınız cevaplarınız geliyor.
Aracınız hayırlı olsun bu arada

çok teşekkürler yardım için

bu arada araç ta vinç var bolu da eski sahibi muayeneye soktu vinçli şekilde geçti ruhsatta da vinç le ilgili bir şey yok. vinç trafikte sıkıntı olur mu? polis çevirirse muayene gönderir mi?

aslında resimde fotojenik çıkmış : )
tedaş çıkması sanırım eski rengi açık mavi . bir önceki sahibi ustten spreylemiş beyaza. iç kışımlarda mavi yerle hala var. motor yürür iyi o da bana yeter

ErcanKa82' Alıntı:
bu arada araç ta vinç var bolu da eski sahibi muayeneye soktu vinçli şekilde geçti ruhsatta da vinç le ilgili bir şey yok. vinç trafikte sıkıntı olur mu? polis çevirirse muayene gönderir mi?
Oncelikle hayırlı olsun... vinç icin ruhsata yapılan bir işlem olmaması gerek. Arkada çeki demiri var ise onu kontrol edin ruhsatta işli mi diye...

Aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Araç önünde ki vincin normalde işli olması lazım fakat muayenede birşey demiyorlar. Mevzuatı bilen bir polisle çok dalaşmadığınız sürece bir sıkıntı olmaz. Ben kendi aracımda vinçimi işlettim. Sizde eğer işletmek isterseniz öncelikle vincinizin CE belgeli olması gerekiyor. Daha sonra yetkili bir mühendislik ofisine proje çizdiriyorsunuz. Proje ile aracınızı muayeneden geçirdikten sonra trafik şubeye gidip evraklarla ruhsata tadilatı işletebiliyorsunuz.

fbmy' Alıntı:
Aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Araç önünde ki vincin normalde işli olması lazım fakat muayenede birşey demiyorlar. Mevzuatı bilen bir polisle çok dalaşmadığınız sürece bir sıkıntı olmaz. Ben kendi aracımda vinçimi işlettim. Sizde eğer işletmek isterseniz öncelikle vincinizin CE belgeli olması gerekiyor. Daha sonra yetkili bir mühendislik ofisine proje çizdiriyorsunuz. Proje ile aracınızı muayeneden geçirdikten sonra trafik şubeye gidip evraklarla ruhsata tadilatı işletebiliyorsunuz.
mühendislik proje uzun işler gibi o Yüzden sanırım böyle idare edeceğiz.

Hafif hafif Isınma hareketleri yapabileceğimiz nereleri var Anadolu Yakasında

Kısa bir maceradan sonra boyumuzun ölçüsünü aldık ve elimizden çıkarmak zorunda kaldık :(((. Defendere yenildik. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri