DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

İran

'ASYA' forumunda toaxe tarafından 19 Kasım 2019 tarihinde açılan konu 834 kişi tarafından okunmuş, 18 cevap yazılmıştır

 1. JantarMantar

  JantarMantar Bakış açısı herşeydir

  Mesaj:
  79
  Alınan Beğeni:
  42
  Yazıyı henüz okuyamadım ama anladığım kadarıyla ilk geziniz olumlu geçmiş ki ikinci kez gitmişsiniz, bu da kötü geçmiş.

  Ben 1 kez aracımla gittim, 2.kez gitmek için fırsat kolluyorum desem yeridir.
   

 2. SNN76

  SNN76 EFELİK EFENDİLİKTİR...

  Mesaj:
  207
  Alınan Beğeni:
  173
  Sizi ağırlayan arkadaşlarınızın misafirperverliği beni çok etkiledi. İnsanların size mihmandarlık yapmak için işi gücü ( muhtemelen çocuğunu ) bırakıp binlerce km yol yapması çok enteresan. Başka bir ülkede de herhangi bir gezginin başına gelebilecek tatsızlıklar yaşamışsınız. Yazınızı okurken bir yandan da ülkemizi ziyaret edenler acaba neler yaşıyorlar diye düşünmeden edemedim. İşini layıkıyla yapanları tenzih ederim ama taksici müsveddeleri tarafından soyulanlar, eğlence mekanı diye adeta sürüklenerek götürüldüğü batakhanelerde canını zor kurtaranlar kimbilir ülkemizi nasıl anlatıyorlar. Her gün adım adım arap bedevi kültürü tarafından istila edilen ülkemiz dışarıdan bakan birine nasıl görünüyor?
  Şu an yaşadığım şehir olan Bursa da bazen nerede olduğumu karıştırıyorum. Kim misafir kim ev sahibi artık belli değil. Bir zamanlar şehrin kalbi, en güzel semtleri olan altıparmak ve çarşamba' ya girmek sınır kapısından geçmek ile eşdeğer. Şehir yaşamı, ticaret ve kültür de doğal olarak etkileniyor. Yemek deyince ağır kokulu tavuk , eğlence deyince nargile ön plana çıkıyor, esnaf fiyatları ona göre belirliyor. Uludağ' a teleferikle çıkmak şehir halkı için artık çok zor. Biniş alanı işgal altında ve bir kişi 40 tl, zaten otelciler de yerli halk gelmesin istiyor hatta utanmadan günübirlikçiler bize yük oluyor diye beyanat bile verebiliyor. Şehir trafiği de ( bursa tümsek değil ama rögar kapaklarından ön takım yaptırmayan araç kalmamıştır herhalde. herhangi bir rögar çukuruna girmeden 100mt gidemezsiniz, gitmek için slalom yapmalısınız ) İran da gördüğünüzden pek farklı değil. Şu haliyle şehirde yaşayan biri olarak ben bile rahatsızlık duyarken dışarıdan gelen neler düşünür?
  İlk fırsatta yapacağınız güzel bir gezi ile moral bulmanız dileğiyle, selamlar...
   
  cide2 ve adigekuzeyli bunu beğendi.

 3. makara60

  makara60 Kamp III

  Mesaj:
  836
  Alınan Beğeni:
  665
  İran trafiği hakkında tüm iran gezi yazılarında olumsuz yorumlar okumuştum.Sınırda bu kadar art niyetli
  davrandıklarına,mazot sıkıntısı yaşandığına bir tek sizin yazınızda rastladım.Umarım hep böyle değildir.Çünkü korsan karavanla gitmeyi ciddi ciddi planlıyordum.Depozito işi de can sıkıcı,araç başkasının üstüneyse 1000 dolar yatırılması gerekiyormuş.
   

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...