İstanbul'da Karavan Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 253
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,687
Ynt: İstanbul'da Karavan Parkı

Levent bey, şantiye alanı deniz fenerinin yanındaki otoparkta da var mı? Önümüzdeki aylarda bu otoparkta kalmayı planlayan Alman karavancılar var.

Teşekkürler, selamlar.

Etiketler

Hüseyin bey fener dediğiniz parkı İspark işletiyor,şantiye çok yakınında ancak park kullanılıyor. Karavanlar vardı
ben gittiğimde.
Bu alanı gördünüzmü bilmiyorum sadece park hizmeti var su varmı bilmiyorum ve halka açık bir park alanı.

Levent Bey, deniz fenerinin yanındaki otopark merkeze yakın tek olanak olduğundan yabancı karavancılar burada kalmak zorunda. Elektrik ve su olmadığı için fazla kalamıyorlar. Belediye buraya bu olanakları sağlasa karavancılar daha uzun süre kalır. Belediye de 2-3 ayda yaptığı masrafı çıkarır. Istanbul´a karavancıların bırakacağı fazla dövizde cabası.

Bilgiler için teşekkürler ve selamlar.

İki aydan beri yeni açılmış motorkaravan park yerinde geçen hafta kaldık. Kennedy caddesinde IDO nun karşısında futbol sahasının park yeri ni bölüp gayet güzel yapılmış, herşey dahil 60 liraya Geceligine ayrılmış. Herşey deyince tuvaletleri ve duslari, sporcularla paylaşılır. Sporcular ama herzaman orda değiller. Su, elektrik, çamaşır makinası, wifi, tuvalet kasetini boşaltma imkanı (rezalet, degistirelecegine söz verdiler) 24 saat korumalı ve etrafı telle çevrili. Yenikapı metro ve marmararay 300 metre mesafede. Istanbul'a Böyle bir yer çoktan lazımdı.
Herkezin bilgisine sunarım. Selamlar, Metin

Google earth den bulduğum koordinatlar: 41°00'13,65" N 28°57'17,35" inşallah yardimi olur. Fakat IDO feribot limani o kadar tanınmış ki herkez bilir ve hemen Karşısı.
Selamlar

İyi günler karavancı dostlar, istanbulda karavanımda yaz-kış kalmayı planladığım için 20 sayfayı da okudum. yıllar boyunca süren çabalarınızı gördüm. böyle bir çaba sabır ister, enerji ister. bunu yapan kişiler mücadele edebilen insanlar... ama kimse hukuki yollara başvurmadı mı bu konuyla ilgili? karavan ile yaşam da devlet tarafından sağlanması beklenen anayasal ve aihs'teki yaşam hakkı kapsamında bir hukuki konu olmalı. türkiyede de özellikle anayasal haklar konusunda artık ombdusman imkanı var veya idarenin yani belediyenin karavan parkı talebini reddediyorsa buradan da idari mahkemelere oradan gerekiyorsa anayasa mahkemesine gidilmesi imkanı var. bu davalar kazanılamasa bile, belediye bizleri çocukla oynar gibi oyalayamaz. konu ciddileşir, kamuoyu oluşturulabilir. bu yola başvuranın olup olmadığını merak ediyorum, ancak dernek olarak 6-7 bin liranın toplanmasında bile güçlük çekiliyorsa bunun da yapılmadığını tahmin ediyorum. konuyla ilgili türkiyede ve avrupa mahkemelerinde, uluslararası mahkemelerde türk mahkemelerinde açabileceğimiz olası bir dava için karşılaştırmalı bir karar araştıracağım. umut ediyorum ki bir tane olsun bulurum ve bu da mahkemelere yol gösterici nitelikte olur. yine de bir hakkımız olduğuna ve bunun hukuki anlamda savunulabilir olduğuna inanıyorum. bana kalırsa bu yol da denenmelidir. belediyenin çocukla oynaması gibi bir şeyi çekmek zorunda değiliz.

Sayin Karavanci Dostlar.
Bu M.Karavan kalma yerleri konusunda Istanbul ve fatih Belediyesi ile en az 3/4 senedir,adeta bir Gerilla Harbi icerisindeyim.Beni Bin bir yalanla atlattilar,yok efendim Florya Sosyal tesislerine Ve Catladi Kapi/Fener alti M.Karavan Parkina Tuvalet/Dus ve Elektrik yapacagiz,arzularinizi iletin dediler,gene yazistik,yapiliyor bu yaz hazir dediler,hep yalan ve palavra.En son gecen hafta aldigim Mailde,Catladikapi Fener altina yeni WC ve Su kullanma imkani yaptik dediler.Ben de bu yaz Hollanda'dan bizim M.Karavan Kulubu gelecek dedim,biraz utanin dedim,hic mi Bursa-Samsun-Safranbolu-Nallihan kadar olamadiniz? Bu Belediyeler M.Karavalar icin kalma yerleri yaptilar,Istanbul gibi bir dunya Metropolinde boyle bir yerin olmamasi utanilacak bir durum,sonra dunya sehirleri icinde Camping olmayan bir sehir de Istanbul'dur.Belediye olarak utanmaniz ve aglamaniz lazimdir diye 50 mail attim,maalesef.?????????? Onlar utanmadilar.Selamlar Bu da Fener Kampinin son hali

Izin2013 025

Ercüment Bey...bu kulelere izin veren zihniyete sahip insanlarin yonettigi Belediye sizin uc bes bin yuro birakacak karavancilar la ilgilenir mi dersiniz?

Uploadfromtaptalk1405108252958

Konu karavanpark , kule ler dunya nin her yerin de var. Sadece İstanbul da degil. Kim gelse bu kulelerden kurtulus yok. Yalniz karavan konusuna gereken ilgi ve yatirim İstanbul da yapilmamis. Bunun mucadelesini vermek lazim.

Sayin M.Karavanci Dostlarim;konuyu biraz daha karistirdik.Gecen sene canim istanbul'uma geldigimde,Futbol sahasi yanindaki M.Karavan yerinin kapali oldugunu gordum.Mecburen gidip Catladikapidaki Fenerin yaninda bir kac gun kaldik.Yanimizda metro insaati bile vardi,Tuvaletler kapatilmis ve tasiyordu.Bekcili idi ve 24 saatligi 30 Tl. odedik.Ispark ve fatih belediyesi ile butun sene yaptigim yazili e-mailli harp sonrasi,Fenerin yanindaki kampa su verildigini ve yeni WC yapildigini bana e-mail lediler.Biraz evvel forum da okudugum kadari ile Futbol sahasi yanindaki Fatih Belediyesine ait M.Karavan yeri tekrar acilmis?? Dogru mu? Bir arkadas mayis ayinda kaldim diye de yazmis,haberimiz olsun,zira buradan devamli Guruplari gonderiyoruz,millet nerede kalacagini sasirdi?Beni cavaplarsaniz cok memnun olurum,selamlar.

Ercüment bey yeni karavan parkı yolun karşı tarafında açılmış, yenikapı otobüs duraklarının tam karşısında yani deniz kenarı değil surların dibinde.

İstanbul Florya'da Kamping

Adres: Harman Sokak No.:3 Şenlikköy, Florya
Tarif :Florya eski tren istasyonu ile Şenlikköy arasında Florya tren istasyonuna (şu anda yeni tren hattı çalışması nedeniyle kapalı) 300 metre. İstek okulları arkasında.
Fiyat : TL.30,- gecelik
Koordinat Kuzey 40 58.489' Doğu 28 47.579'
Karavan, çadır konaklama, tuvalet, duş, elektrik, su, çamaşır makinası özel.
Ulaşım: Minibüs, belediye otobüsleri, Bakırköy'den deniz otobüsü.

NOT: Fotoğraf eklenecek.

Birol Ansa

sundowner' Alıntı:
İstanbul Florya'da Kamping

Adres: Harman Sokak No.:3 Şenlikköy, Florya
Tarif :Florya eski tren istasyonu ile Şenlikköy arasında Florya tren istasyonuna (şu anda yeni tren hattı çalışması nedeniyle kapalı) 300 metre. İstek okulları arkasında.
Fiyat : TL.30,- gecelik
Koordinat Kuzey 40 58.489' Doğu 28 47.579'
Karavan, çadır konaklama, tuvalet, duş, elektrik, su, çamaşır makinası özel.
Ulaşım: Minibüs, belediye otobüsleri, Bakırköy'den deniz otobüsü.

NOT: Fotoğraf eklenecek.

Birol Ansa
İstanbul'a Karavanları ile gelmeyi düşünüp,kalınacak yer sıkıntısı nedeniyle erteleyenlere güzel haber..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR