İstanbul'da Yaşamak İstemiyorum!... Peki ama Neresi?...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nejat ural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,809

İstanbuldan ayrılan nerede yaşar ???... yaşamalı ???

• Eski Foça

Kullanılan: 10 7.9%
  • Mordoğan

Kullanılan: 2 1.6%
  • Karaburun

Kullanılan: 5 3.9%
  • Ayvalık

Kullanılan: 28 22.0%
  • Edremit

Kullanılan: 10 7.9%
  • İmroz -Gökçeada

Kullanılan: 3 2.4%
  • Kaş

Kullanılan: 8 6.3%
  • Sapanca- Maşukiye

Kullanılan: 9 7.1%
  • Şile

Kullanılan: 4 3.1%
  • Bayramoğlu - Darıca

Kullanılan: 3 2.4%
  • İzmir ?

Kullanılan: 11 8.7%
  • Antalya

Kullanılan: 12 9.4%
  • Seferhisar

Kullanılan: 7 5.5%
  • Mudanya

Kullanılan: 2 1.6%
  • Urla

Kullanılan: 13 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    127
Ynt: İstanbul'da Yaşamak İstemiyorum!... Peki ama Neresi?...

allofsins' Alıntı:
Ben 1987 den beri Ayvalığa gelirim...Yaklaşık 2 senedir de sürekli Ayvalıktayım...Yaşım 30,İstanbul'dan da sıkılmış degilim :smiley:) Fakat Ayvalık bir başka benim için... İstanbul kadar seviyorum Ayvalığı...

Size maddeler halinde iyi ve kötü taraflarından bahsedeyim biraz...

ARTILARI

Herkes birbirine selam verir ( Eski İstanbuldaki gibi )

Çok zeki,medeni ve esprili insanlardır Ayvalıklılar ( Ama sadece Ayvalıklılar maalesef )

Güvenlik sorunu hiç yok gibidir

Sebze,meyve,balık her zaman boldur ve ucuzdur...

Gecenin bir vakti bayanlar tek başlarına hiç korkmadan çıkıp gezebilirler,alışverişlerini yapabilirler

24 saat açık tostçular vardır :smiley:

Sabahları simitçiler geçer sokak aralarından...

5 yıl sonra tamamlanacak otoban sayesinde İstanbul'a karayolu ulaşımı 2,5 saate inecegi söyleniyor...

Edremit havaalanından İstanbul'a uçak seferi vardır

Hastahanede sıra beklemek gibi bir derdiniz olmaz

Hastahane moderndir ve doktorları çok iyidir

2 sene içinde yeni ve çok modern bir hastahane yapılacak

Kış mevsimi aralığın ortasında başlar martın ortasında biter

Heryerden denize girebilirsiniz...( Marinanın oldugu yer ve çevresi hariç)

Kışın sıkılırım diyenler çok yanılıyorlar...

Özellikle kışın kapıların önlerinde sokak hayvanlarının yemesi için yiyecek bulunur...Damlarda da kuşlar için...

Kılık kıyafet konusunda çok rahat olabilirsiniz

Muğlalılardan sonra tanıdığım en geniş insanlardır Ayvalıklılar

Makine mühendisliği 4. sınıfta sıkılıp,Ayvalığa geri dönerek kuruyemişçilik yapanlar vardır hatta " kısa camel geldi mi " diye soran müşteriye,"yooo...burada mı buluşacaktınız" diye soğuk espriler yapar ayrıca :smiley: ismi de sıtkı dır bu arkadaşın...

Son olarak Ayvalıkta yaşamak bir ayrıcalıktır dostlar...

EKSİLERİ

Edremitten gelen kap-kaç ekiplerine perşembe günleri ( pazarın kurulduğu gün) rastlayabilirsiniz...

Toplu taşıma ücretleri 1.750 tl oldu...bence cok pahalı...

Belediye çok zayıftır çalışma bakımından özellikle fen işleri...

Yazın Ayvalıkta (merkezinde) arabayla gezmek saçmalıktır...km lerce trafik uzar...

Kışın sık sık elektrik kesilir...Çok uzun sürmeden gelir ama sinir bozar...

Dedikoduya bayılırlar

Herkesin bir lakabı vardır... (sizin haberiniz olmayabilir bundan )

Teknik servisçiler genelde tembeldir...Gelicem derler gelmezler...

İnternet altyapısı zayıftır

Çevre ilçelerde evinize yeraltı su kaynaklarından ısınma sistemleri kurabilirsiniz ama Ayvalık'ta kömür yakmak zorundasınız

Eski Ayvalıkta elektrik kabloları da eskidir doğal olarak ve klimayı randımanlı kullanamazsınız...

Mütevazi bir hayat yaşarsanız sorun olmaz ama zenginliğinizi çok belli ederseniz evinize hırsız girebilir

Belediye çok şık bulduğundan herhalde heryere palmiye ağacı diker...Ben hiç sevmiyorum...

7 yıldızlı bir otel yapılıyor ve bu beni çok rahatsız ediyor

Gelişmişliği betonlaşma zanneden bir zihniyet var burada

Gazete satan yerler azdır

İş Kurmak İsteyenler

* Biraz vakit geçirin ( 6 ay ) insanlar sizi tanısın ve güvensin

* Mafya kesinlikle yoktur

* Ayvalıkta tostçu,kahvehane ve tekel bayi dışında iyi iş yapan dükkan yok gibidir...( işiniz sezonluk değilse tabi)

* İnternet kafe,pansiyon,cafe-bar,restaurant gibi işleri yapmak için geç kaldınız bence...

* Bar açarım ben diyorsanız,beleşçiniz-veresiyeciniz çok olur...İş kurmadan önce vakit geçirim dediğim de bu zaten,önce insanları tanıyın...

* Cunda'da mekan açmak isteyenler sakın bir Cundalı ile ters düşmeyin...Cundayı terk etmek zorunda kalabilirsiniz...

* Burada da büyük marketler küçük esnafı öldürdü

* Büyük bir AVM de burada yapılmaya başlandı...Dükkan fiyatları nedir bilmiyorum...

Ev Almak/Kiralamak İsteyenler

* Müstakil ev almak için kesinlikle hayrettinpaşa mahallesi

* Apartman dairesi için ise kesinlikle 150 evler mahallesi

* Cunda'dan ev almak isteyenler iyice araştırmalılar...Evler çok pahalı...

* Yeni yapılan mahallelerden size ev satmak isteyenler olacaktır,fiyatları digerleri gibidir ama arabasız bakkala bile gidemezsiniz

* Şirinkent ve yeşil gömeç yazlık almak için en ideal yerlerdir bence...

* Yeşiller arasında yaşayacağım diyenlere kötü haber...İmarlar açılıyor,herkes zeytinliklerini satmaya başladı

* İstanbul-İzmir otobanı yüzünden emlak fiyatları birkaç yıl içinde fırlayacak...Elinizi çabuk tutun...

* Müstakil ev alırken rutubete çok dikkat edin

* Paranız varsa Çamlık tan ev alın bence...Cundayı da eğlenmek için değerlendirin...

* Cunda = Taksim ise Çamlık = Emirgan dır...

verdiğiniz bilgiler gerçektende çok faydalı (kendi adıma) teşekkürler

Etiketler

Merhaba

Bakın arkadaşlar insan psikolojisi her zaman iyi görmeyi olumlu bakmayı emreder ama gerçekler maalesef farklıdır.
Bazen hayal kırıklı yaşasak bile kendi kendimizi kandırmaya (avutmaya) çalışırız.
Hatta bu durum bizim psikolojimizi bile bozar bazen herşeye negatif bakarız,çünkü kuşku içimizi kemirmeye başlamıştır bir kere.
Ben iyi bir gözlemciyimdir ve analizimde şaşmaz kolay kolay.
Şimdi bu satırları okuyan arkadaşlar halklı ve doğal olarak sorarlar bu nasıl iştir,biriniz farklı diğeriniz tam tersini söyleyebiliyor?
Fark şurada sevgili dostlar,ben yaşadım.
Diğer arkadaş ise yaşıyor.
Sağlıcakla.

allofsins' Alıntı:
Ben 1987 den beri Ayvalığa gelirim...Yaklaşık 2 senedir de sürekli Ayvalıktayım...Yaşım 30,İstanbul'dan da sıkılmış degilim :smiley:) Fakat Ayvalık bir başka benim için... İstanbul kadar seviyorum Ayvalığı...

Size maddeler halinde iyi ve kötü taraflarından bahsedeyim biraz...

ARTILARI

Herkes birbirine selam verir ( Eski İstanbuldaki gibi )

Çok zeki,medeni ve esprili insanlardır Ayvalıklılar ( Ama sadece Ayvalıklılar maalesef )

Güvenlik sorunu hiç yok gibidir

Sebze,meyve,balık her zaman boldur ve ucuzdur...

Gecenin bir vakti bayanlar tek başlarına hiç korkmadan çıkıp gezebilirler,alışverişlerini yapabilirler

24 saat açık tostçular vardır :smiley:

Sabahları simitçiler geçer sokak aralarından...

5 yıl sonra tamamlanacak otoban sayesinde İstanbul'a karayolu ulaşımı 2,5 saate inecegi söyleniyor...

Edremit havaalanından İstanbul'a uçak seferi vardır

Hastahanede sıra beklemek gibi bir derdiniz olmaz

Hastahane moderndir ve doktorları çok iyidir

2 sene içinde yeni ve çok modern bir hastahane yapılacak

Kış mevsimi aralığın ortasında başlar martın ortasında biter

Heryerden denize girebilirsiniz...( Marinanın oldugu yer ve çevresi hariç)

Kışın sıkılırım diyenler çok yanılıyorlar...

Özellikle kışın kapıların önlerinde sokak hayvanlarının yemesi için yiyecek bulunur...Damlarda da kuşlar için...

Kılık kıyafet konusunda çok rahat olabilirsiniz

Muğlalılardan sonra tanıdığım en geniş insanlardır Ayvalıklılar

Makine mühendisliği 4. sınıfta sıkılıp,Ayvalığa geri dönerek kuruyemişçilik yapanlar vardır hatta " kısa camel geldi mi " diye soran müşteriye,"yooo...burada mı buluşacaktınız" diye soğuk espriler yapar ayrıca :smiley: ismi de sıtkı dır bu arkadaşın...

Son olarak Ayvalıkta yaşamak bir ayrıcalıktır dostlar...

EKSİLERİ

Edremitten gelen kap-kaç ekiplerine perşembe günleri ( pazarın kurulduğu gün) rastlayabilirsiniz...

Toplu taşıma ücretleri 1.750 tl oldu...bence cok pahalı...

Belediye çok zayıftır çalışma bakımından özellikle fen işleri...

Yazın Ayvalıkta (merkezinde) arabayla gezmek saçmalıktır...km lerce trafik uzar...

Kışın sık sık elektrik kesilir...Çok uzun sürmeden gelir ama sinir bozar...

Dedikoduya bayılırlar

Herkesin bir lakabı vardır... (sizin haberiniz olmayabilir bundan )

Teknik servisçiler genelde tembeldir...Gelicem derler gelmezler...

İnternet altyapısı zayıftır

Çevre ilçelerde evinize yeraltı su kaynaklarından ısınma sistemleri kurabilirsiniz ama Ayvalık'ta kömür yakmak zorundasınız

Eski Ayvalıkta elektrik kabloları da eskidir doğal olarak ve klimayı randımanlı kullanamazsınız...

Mütevazi bir hayat yaşarsanız sorun olmaz ama zenginliğinizi çok belli ederseniz evinize hırsız girebilir

Belediye çok şık bulduğundan herhalde heryere palmiye ağacı diker...Ben hiç sevmiyorum...

7 yıldızlı bir otel yapılıyor ve bu beni çok rahatsız ediyor

Gelişmişliği betonlaşma zanneden bir zihniyet var burada

Gazete satan yerler azdır

İş Kurmak İsteyenler

* Biraz vakit geçirin ( 6 ay ) insanlar sizi tanısın ve güvensin

* Mafya kesinlikle yoktur

* Ayvalıkta tostçu,kahvehane ve tekel bayi dışında iyi iş yapan dükkan yok gibidir...( işiniz sezonluk değilse tabi)

* İnternet kafe,pansiyon,cafe-bar,restaurant gibi işleri yapmak için geç kaldınız bence...

* Bar açarım ben diyorsanız,beleşçiniz-veresiyeciniz çok olur...İş kurmadan önce vakit geçirim dediğim de bu zaten,önce insanları tanıyın...

* Cunda'da mekan açmak isteyenler sakın bir Cundalı ile ters düşmeyin...Cundayı terk etmek zorunda kalabilirsiniz...

* Burada da büyük marketler küçük esnafı öldürdü

* Büyük bir AVM de burada yapılmaya başlandı...Dükkan fiyatları nedir bilmiyorum...

Ev Almak/Kiralamak İsteyenler

* Müstakil ev almak için kesinlikle hayrettinpaşa mahallesi

* Apartman dairesi için ise kesinlikle 150 evler mahallesi

* Cunda'dan ev almak isteyenler iyice araştırmalılar...Evler çok pahalı...

* Yeni yapılan mahallelerden size ev satmak isteyenler olacaktır,fiyatları digerleri gibidir ama arabasız bakkala bile gidemezsiniz

* Şirinkent ve yeşil gömeç yazlık almak için en ideal yerlerdir bence...

* Yeşiller arasında yaşayacağım diyenlere kötü haber...İmarlar açılıyor,herkes zeytinliklerini satmaya başladı

* İstanbul-İzmir otobanı yüzünden emlak fiyatları birkaç yıl içinde fırlayacak...Elinizi çabuk tutun...

* Müstakil ev alırken rutubete çok dikkat edin

* Paranız varsa Çamlık tan ev alın bence...Cundayı da eğlenmek için değerlendirin...

* Cunda = Taksim ise Çamlık = Emirgan dır...

Eğitim ve gençlerin sosyal alanları konularından hiç bahsetmemişim...

* Özel Okul en yakın Burhaniye'de Bahçeşehir koleji var sadece...

* Ayvalık içindeki devlet okulları ise yeterli ve sınıflardaki öğrenci sayısı 20 yi geçmez...

* Cunda da yaşıyorsanız bile çocuğunuzu Ayvalıktaki okullara kayıt ettirmenizi öneririm...

* Gençlerin sosyal hayatları kışın sahilde gezmek,halı saha,internet / PS cafe veya bilardo salonlarından ibaret ...

* Bir tane sinema var ve secilen filmler genelde klişe amerikan filmleri oluyor...

* Bir tane aktif tiyatrosu var...

O yakında en büyük hastane Burhaniyedeydi sanırım, ki o da yetersizdi...
Ayvalıkta durum nedir tam olarak sağlık hizmeti yönünden?

taiga' Alıntı:

En yakın büyük hastahane Edremittedir fakat araştırma ve üniversite hastahanesi en yakın İzmirde...

Ayvalık Devlet Hastahanesinin eksileri

Dahiliye ve ortopedi hariç diğer branşlardan sadece birer doktor var ....

Doktor izinli oldugu zaman muayene olamıyorsunuz...Geri dönüyorsunuz

Cildiye yok

Psikiyatri,nöroloji daha yeni geldi

Ciddi tetkikler için ( Hormon tahlilleri,Kan tahlilleri,Biopsi gibi ) en yakın hastahane Edremitte

Sadece poliklinik muayenesi ve basit ameliyatların yapılabildiği bir hastahane

Kalp damar cerrahisi ve onkoloji için Edremitte yetersiz..İzmir yada Bursa ya gitmek gerekiyor...

Bir arkadaşımız damar tıkanıklığı için Bursaya gitmek zorunda kalmıştı

Beyin ve böbrek doppleri,anjiyo gibi durumlarda Ayvalıkta donanım yok...

Yeni ve daha büyük bir hastahane yakında yapılacakmış...Fakat bu yeni hastahane de ne kadar yeterli olur bilemiyorum...

allofsins' Alıntı:
Eğitim ve gençlerin sosyal alanları konularından hiç bahsetmemişim...

* Özel Okul en yakın Burhaniye'de Bahçeşehir koleji var sadece...

* Ayvalık içindeki devlet okulları ise yeterli ve sınıflardaki öğrenci sayısı 20 yi geçmez...

* Cunda da yaşıyorsanız bile çocuğunuzu Ayvalıktaki okullara kayıt ettirmenizi öneririm...

* Gençlerin sosyal hayatları kışın sahilde gezmek,halı saha,internet / PS cafe veya bilardo salonlarından ibaret ...

* Bir tane sinema var ve secilen filmler genelde klişe amerikan filmleri oluyor...

* Bir tane aktif tiyatrosu var...
Ayvalık'taki devlet okulları çok iyidir,Özgür'ünde belirttiği gibi sınıflar refahtır ve eğitimide iyidir.
Hatta deniz manzaralıdır
Tiyatrosu o zamanlar iyiidii,hatta ben sponsor olmuştum.Toplantıları benim mekanımda yapıyorlardı.
Kültüre,nispeten değer veriliyor,oda dışarıdan gelen insanların sosyal aktifite arayışından kaynaklanıyor.

taiga' Alıntı:

Ayvalık devlet hastanesi çok çok yetersizdir.
Eşimde şiddetli baş ağrıları başlamıştı,devlet hastanesine götürdüğümde tomografi cihazı bile yoktu
Bize en iyisi Edremit özel hastaneye gitmemiz tavsiye edilmişti.
Edremit özel hastane gerçekten ilgili ve bilgiliydi doktorları
Sadece baş değil boyun flimleride çekildi ve tedavisi yapıldı
Hatta eşimin ağzında yaralar çıkmıştı 5 sene denemediğimiz çare gitmediğimiz doktor kalmadığı halde teşhis dahi konulmamıştı
Ancak Edremit özel hastanedeki bir doktorun verdiği ilaç mucize gerçekleştirdi ve 5 senedir olan ağız içi yaralarını bitirdi.

Bir şeyi daha belirtmeden geçemiyeceğim.
İlk evimiz çamlıktaydı,bir gün evden bişey almam gerekti.
Otoparka gittiğimde arabanın önüne bir araç çekilmiş anahtarıda yok
Olsun otobüsle gider gelirim dedim.
Fakat varya çamlık tabiri caizse huzurevi adeta,genç hiç yok
Otobüs şoförleride alışmış ve tanışmış zaman içinde de kaynaşmışlar :smiley:
Hani eskiden meşhur tarabya piyanistleri vardıya onun gibi teyzem otobüse binene kadar geçen zaman içinde
Oooo hoş gelmişsiniz efem nasılsınız der gibi dialoklar ;D
Zor kaçtık valla Lale adasına 1 ay sonra.
Ya aslında Ayvalık gerçekten çok güzel bir yer ama işte insanlar,hizmet,geri kalmışlık,zihniyet vs vs zor çok zor.

dalyan' Alıntı:
Bir şeyi daha belirtmeden geçemiyeceğim.
İlk evimiz çamlıktaydı,bir gün evden bişey almam gerekti.
Otoparka gittiğimde arabanın önüne bir araç çekilmiş anahtarıda yok
Olsun otobüsle gider gelirim dedim.
Fakat varya çamlık tabiri caizse huzurevi adeta,genç hiç yok
Otobüs şoförleride alışmış ve tanışmış zaman içinde de kaynaşmışlar :smiley:
Hani eskiden meşhur tarabya piyanistleri vardıya onun gibi teyzem otobüse binene kadar geçen zaman içinde
Oooo hoş gelmişsiniz efem nasılsınız der gibi dialoklar ;D
Zor kaçtık valla Lale adasına 1 ay sonra.
Ya aslında Ayvalık gerçekten çok güzel bir yer ama işte insanlar,hizmet,geri kalmışlık,zihniyet vs vs zor çok zor.

ülkemizdeki veya anketteki diger alternatiflerinde cok farklı olmayacagına emin olun sonucta bunlar birer Türkiye gerceği ancak burada amaç istanbul ile arasında bir kıyas yapmak olmalıydı

Arkadaşlar,özelden ilacın ismini soran arkadaşlar oldu,
Bu vesile ile bu satırları okuyacak bir başka arkadaşında işine yarayabilmesi amacı ile ilacın ismini burada da yazacağım.
Lareoxly 25 mg bu ilaç eğer strese bağlı ise ağız içi yaralarına çok iyi geliyor ve günde bir kez yatmadan 2 saat önce alınmalı.
Önceki yazımda da belirttiğim gibi eşim Cerrahpaşa,Ermeni hastanesi,Okmeydanı,Vakıf guraba ve bir çok özel hastanede muayene oldu.
Ayrıca kocakarı tabir edilen bilimum karışımları kullandı(bağzıları gerçekten çok iğrençti)Behçet,kanserden şüphelendiler ve anti dna testi oldu.
Sonunda biz artık bu durum ve eşimin çektiği anlatılmaz acılarla ile yaşamayı kabullenmişken,baş ağrısı için gittiğimiz Edremit özel hastanedeki bir doktor derdimize derman oldu.
Sağlıcakla.

alpino' Alıntı:
ülkemizdeki veya anketteki diger alternatiflerinde cok farklı olmayacagına emin olun sonucta bunlar birer Türkiye gerceği ancak burada amaç istanbul ile arasında bir kıyas yapmak olmalıydı

Sayın Alpino,
Amaç huzur içinde keyf alarak yaşamak.Zaten insanlar neden İstanbul!dan kaçar?
Şimdi ben yaşadığım olumsuzlukları hiç romantize etmeden tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyorum.
Sonuçta tercih bu konu ile ilgilenenlerin.Ben gördüğüm gerçekleri yazdım,yazmasamıydım?
Belkide ciddi ciddi Ayvalık'ta yaşamak isteyen bir arkadaş var ve burayıda okudu,en azından bir başka bakış açısı yakalamazmı?
Bunuda rica edeceğim polemik haline getirmeyelim.

Ertan bey bu otobus mevzu sadece Turkiye'de degil Ingiltere'de de ayni. Ben su an Ingiltere'de yasiyorum ve burada yaslilar aheste otbuse biner sofor ile konusur. Birde burada biletide soforler kesiyor. Sofor parayi alir aheste aheste bileti keser zaten zirt irt durak vardir. Yuruseniz daha iyi. :smiley:

Ama birde oteki taraftan dusunursek asil ben Ankara, Istanbul ve izmirde otobuse kosan, tikis tepis binmeye ugrasan, vupurun kalmasina daha yarim saat varken ve hatta bir onceki vapur daha iskeleden yeni ayriliyorken, iskelede martilarla simit ile kahvalti yapip guzel bir kadikoy sabahinin tadini cikarmak varken, kosarak iskeleye giden binanin icin tikilan, neye acele ettigini artik kendisi bile unutmus, tek amaci kosmak olmus zihniyeti asil ben anlamiyorum. :smiley:

melihbozkurt' Alıntı:
Ertan bey bu otobus mevzu sadece Turkiye'de degil Ingiltere'de de ayni. Ben su an Ingiltere'de yasiyorum ve burada yaslilar aheste otbuse biner sofor ile konusur. Birde burada biletide soforler kesiyor. Sofor parayi alir aheste aheste bileti keser zaten zirt irt durak vardir. Yuruseniz daha iyi. :smiley:

Ama birde oteki taraftan dusunursek asil ben Ankara, Istanbul ve izmirde otobuse kosan, tikis tepis binmeye ugrasan, vupurun kalmasina daha yarim saat varken ve hatta bir onceki vapur daha iskeleden yeni ayriliyorken, iskelede martilarla simit ile kahvalti yapip guzel bir kadikoy sabahinin tadini cikarmak varken, kosarak iskeleye giden binanin icin tikilan, neye acele ettigini artik kendisi bile unutmus, tek amaci kosmak olmus zihniyeti asil ben anlamiyorum. :smiley:

Melih bey halklılık payınız var,benimki biraz latife idi.
Esprim soğuk kaçtı ise üzgünüm.
Büyükşehirlerde yaşayan insanların telaşı,sanırım şartlanmış beyin emirlerinden kaynaklanıyor olabilir.
Davranışları otomatiğe bağlanmış,dediğiniz gibi çevresindeki güzellikleri sezemeyecek kadar hayatla mücadele,endişe ve kaygılar ile absorbe olmuş durumdan kaynaklanıyor sanırım.
Aslında pekde haksız sayılmazlar.

Kesinlikle sartlanmislik var insanlarda. Ben Ankarada dogdum buyudum. Bacaklarim uzun oldugu icin cabuk yuruyen bir insanimdir genelde. Istanbula tasindim bir de baktim sanki ben yerimde sayiyorum. Herkes kasturup duruyor. Sonucta ise vapurla gideceksek ve vapuruda kacirmissak yapicak birsey yok. Iskeleye gidip ozellikle gunesli guzel gunlerde icerde yarim beklemelerine hicbir zaman anlam veremedim verememde. Birde daha vapur yanasiken atlamaya yada binmeye calisanlar var. Sanki vapurda ona yer kalmiycak. :smiley: Bence insanlarimiz hayat kosturmacasi icinde hayattan zevk almayi unutmuslar. Buyuk sehirlerde bir otobuse binip insanlari gozleyin bakalim kaci gulumsuyor.

melihbozkurt' Alıntı:
Kesinlikle sartlanmislik var insanlarda. Ben Ankarada dogdum buyudum. Bacaklarim uzun oldugu icin cabuk yuruyen bir insanimdir genelde. Istanbula tasindim bir de baktim sanki ben yerimde sayiyorum. Herkes kasturup duruyor. Sonucta ise vapurla gideceksek ve vapuruda kacirmissak yapicak birsey yok. Iskeleye gidip ozellikle gunesli guzel gunlerde icerde yarim beklemelerine hicbir zaman anlam veremedim verememde. Birde daha vapur yanasiken atlamaya yada binmeye calisanlar var. Sanki vapurda ona yer kalmiycak. :smiley: Bence insanlarimiz hayat kosturmacasi icinde hayattan zevk almayi unutmuslar. Buyuk sehirlerde bir otobuse binip insanlari gozleyin bakalim kaci gulumsuyor.

Aynen öyle.

kim nasıl anlamak isterse öyle anlasın ancak nufusun büyük şehirlere göre az olduğu , kırsal kesimden kısmen daha az göç almış ve belkide yerleşik insanların geçmişlerininde orada uzun zamandır yaşadıgını farz edecek olursak ,bu gibi yerlerde huzurlu bir yaşam bulmak cok daha kolay olmalı .
Tabiki gittiğiniz yer ile ilgili öncesinde büyük hayalleriniz varsa gerçekle yüz yüze gelindiğinde sukutu hayale ugramak gayet doğal bir de gittiğiniz yere emekli olarak gitmiyorsanız ve orada yeni bir hayatın yanında yeni bir işede başlıyorsanız ozaman biraz daha fazla risk almış oluyorsunuz.
tabiki bu almış oldugunuz risk gittiğiniz yerden zevk almanızı etkileyebilir,sunuda unutmamalıyızki büyükbir şehirde örneğin İstanbul da hiç bir maddi sıkıntısı olmayan işe gitmek zorunda olmayan kişiler muhakkaki var ve bu kişilere sorsanız istanbul yaşanacak en güzel yerdir diyebilirler...
yani bir kişi için kötü olan diğer bir kişi için iyi olabileceği gibi kötü izlenimlerden bir genelleme yapmak yerine iyiden bir genelleme yapmak daha doğru olacaktır ... ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR