İstanbul'da Yaşamak İstemiyorum!... Peki ama Neresi?...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nejat ural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,808

İstanbuldan ayrılan nerede yaşar ???... yaşamalı ???

• Eski Foça

Kullanılan: 10 7.9%
  • Mordoğan

Kullanılan: 2 1.6%
  • Karaburun

Kullanılan: 5 3.9%
  • Ayvalık

Kullanılan: 28 22.0%
  • Edremit

Kullanılan: 10 7.9%
  • İmroz -Gökçeada

Kullanılan: 3 2.4%
  • Kaş

Kullanılan: 8 6.3%
  • Sapanca- Maşukiye

Kullanılan: 9 7.1%
  • Şile

Kullanılan: 4 3.1%
  • Bayramoğlu - Darıca

Kullanılan: 3 2.4%
  • İzmir ?

Kullanılan: 11 8.7%
  • Antalya

Kullanılan: 12 9.4%
  • Seferhisar

Kullanılan: 7 5.5%
  • Mudanya

Kullanılan: 2 1.6%
  • Urla

Kullanılan: 13 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    127
Ynt: İstanbul'da Yaşamak İstemiyorum!... Peki ama Neresi?...

alpino' Alıntı:
kim nasıl anlamak isterse öyle anlasın ancak nufusun büyük şehirlere göre az olduğu , kırsal kesimden kısmen daha az göç almış ve belkide yerleşik insanların geçmişlerininde orada uzun zamandır yaşadıgını farz edecek olursak ,bu gibi yerlerde huzurlu bir yaşam bulmak cok daha kolay olmalı .
Tabiki gittiğiniz yer ile ilgili öncesinde büyük hayalleriniz varsa gerçekle yüz yüze gelindiğinde sukutu hayale ugramak gayet doğal bir de gittiğiniz yere emekli olarak gitmiyorsanız ve orada yeni bir hayatın yanında yeni bir işede başlıyorsanız ozaman biraz daha fazla risk almış oluyorsunuz.
tabiki bu almış oldugunuz risk gittiğiniz yerden zevk almanızı etkileyebilir,sunuda unutmamalıyızki büyükbir şehirde örneğin İstanbul da hiç bir maddi sıkıntısı olmayan işe gitmek zorunda olmayan kişiler muhakkaki var ve bu kişilere sorsanız istanbul yaşanacak en güzel yerdir diyebilirler...
yani bir kişi için kötü olan diğer bir kişi için iyi olabileceği gibi kötü izlenimlerden bir genelleme yapmak yerine iyiden bir genelleme yapmak daha doğru olacaktır ... ;)

Sadece var olan olumsuzlukları yazıya döktüm,diğer yaşadığım şehirler hakkında olumsuz herhangi bir şey yazmadım,yokmu?Elbetteki var.İstanbul,Çorlu,Tekirdağ,Marmaris,Fethiye bu illerde de ticaret yaptım,halende yapıyorum.Ben olumsuz bakan birisi hiç bir zaman olmadım ve böyle gösterilmekte hiç hoş değil.
Bir arkadaşın Ayvalığı göklere çıkartmasına sessiz kalamadım sadece,aslında dikkat edilirse satır aralarından da anlaşılacağı gibi o kişi öyle görmek istediği için yazmış,bunada değinmiştim ama anlaşılan siz farkedememişsiniz.Ben neredeyse doğduğumdan beri bir şekilde hayatı gözlemledim.Doğduğumda babamın 2 restoranı ve 2 kumarhanesi varmış İstanbul'da.Daha ilkokul zamanında yaz tatillerinde Bakırköy sahildeki restoranımızın çay bahçesini işletiyordum.Kolay değildir o yaştaki bir çocuğun işletmecilik yapması.Bu yaşıma kadar hiç bir ticari işimde zarar etmedim ama Ayvalık'ta 2005 yılında 100bin tl üzerinde nakit kaybım oldu ve extralarıda ayrı.Şimdi siz kendinizi benim yerime koyunda öyle konuşun bakalım nasıl oluyormuş sayın alpino?Artık bu andan beri sizinle asla tartışmayacağım ve cevap vermeyeceğim.
Bu arada sayfa sahibi kusuruma bakmasın sayfasını oldukça fazla meşgul ettim,çok zaruri olmadıkça bu sayfayada yazmayacağım.

Etiketler

isbank9789944887298_tn.jpg

Gelişmeler ile ilgili ,siz katkıda bulunan, yorum ve fikirleri ile paylaşımda bulunan dostara bilgivermek boynumuzun borcudur dedik.

Son gelişmeler ile İstanbulda ki Evimizi kapatmadan, MAŞUKİYE'de (Nasipse) bir ev alıyoruz.

İş ortamını Pazartesi ve Cuma Home-office çalışacak bir formata taşıyoruz ve haliyle Perşembe akşamından Maşukiyeye varıp, Salı sabahı İstanbula dönecek şekilde haftanın 4 günü Maşukiyede - 3 günü istanbulda hayatımızı sürdürmeye karar verdik.

Evet öngörmediğimiz bir sürü sorun - risk - problem varmış.
Sayenizde bir çoğunu artık biliyoruz ve hazırlıklıyız (sanırım)
Bir kısmını da yaşayarak göreceğiz.

Kimbilir ...
Belkide ilerde bu forma avantajları - dezavantajları -riskleri detayları ile anlatırken, yaşanan güzellikler ve hayatımıza kattıklarını da keyifle paylaşacağız.

ALLAH UTANDIRMASIN diyelim.

Bu vesileyle "Ural ailesi" olarak ; HEPİNİZE ÇOK.. AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.
Herşey paylaştıkça güzel.

Hayırlı uğurlu olsun aldığınız karar ve yeni eviniz Nejat bey.
Umarım mutluluğunuza mutluluk katar.
Selamlar.

Kararınız ve yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun, Nejat Bey..
Sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz..

Selamlar...

Ülker&Yavuz

Kendim almış kadar sevindim, hayırlı, uğurlu olsun. :smiley:
Olumlu, olumsuz gelişmeleri bekliyoruz, tecrübeleriniz bizlere de örnek olacaktır...

Nejat bey yeni alacaginiz eviniz ve yasam biciminizin hayirli olmasini diliyorum. Insallah aradiginiz rahatligi, sadeligi ve huzuru bulursunuz.

mayıstosböce' Alıntı:
Bu arada soruya cevap vermediğimi farkettim :smiley:

Ben de ege diyenlerdendim ama ilk amaçlarımdan biri burada benim bildiğim köylerden güzel bir yer almak.Antalya ya okumak için gittiğimde bu şehirde yaşanmaz dedim hala o kadar sıcak yerlerde yaşanmayacağını düşünüyorum.Bana şunu anlattı Antalya ve egeye yaptığım geziler, ben yeşili olmayan bir yerde yaşayamam,o taş sokaklı köy evlerini severim,sevdim de ama gözüm hep yeşili aradı, yazın da insani boyutta sıcağı .Bu yüzden kendi bulunduğum coğrafyayı seviyorum.Şu an tek korkum 3. otobanın şehrimden geçmesi çünkü ben köy yerinden araziden sonra yine karadeniz kıyısında küçük bir arazi istiyorum,bu yanlış anlaşılmasın arazi istiyorum ev değil.Böyle olunca benim sevdiğim bu bölgeler siz istanbullularla dolacak çünkü ulaşım çok kolay hale gelecek,tıpkı Sapanca,Kırkpınar ı doldurduğunuz gibi ,sevdiğim yerler sizlerle dolacak,şile,ağvaya çevireceksiniz buraları ve biz tekrar kendi şehrimizden kaçmaya başlayacağız.Arazile 1 lira iken 15 lira olacak ve heryeri bozacaksınız insanları,ticareti herşey sayenizde para olacak.Neyse size bu kadar yüklenmek yeter.
İstanbulu bende seviyorum eskiden de severdim gezer gelirdim ama herzaman tedirgin olurdum bu şehirde,hala da öyleyim.Şimdi maltepe ye gidiyorum aracımı garaja çekip ver elini bağdat caddesi 2 gün sonra iş bitiyor pazar sabah kahvaltıdan sonra hemen ada ya(adabazarı köylüleri köylerden gelirken ada ya derler ve çok hoşuma gider).
Benim tavsiyem Kırkpınardan ev alın İstanbulun dibi ve Sapancadan çok daha iyi,Avcılar da oturan birisinden daha kolay gidersiniz anadolu yakasına.İstanbula gitmeniz 1 saat hastane,pastane herşey var 'ada' da,büyük işler için İstanbul a,sanatsal etkinlik için İstanbul a sonra hop ada ya,zaten giderseniz sizin gibi bir sürü insan görürsünüz Kırkpınar da ,geldikten sonra İstanbul a gidişiniz o kadar azalacak ki siz bile şaşıracaksınız, eğer İstanbula gitme hevesiniz varsa.Karadeniz sahilinden yer alın bir küçük bir bot.
Ben bu tavsiyemin aynısını kayınvalideme de yaptım.

Nejat bey hayırlı olsun,aklın yolu birdir.Dilediğiniz kadar dağlara çıkabilirsiniz,göl manzarası seyredebilirsiniz eğer küçük birde motorunuz olursa,dağlardan,yaylalardan hiç inmeden günlerce vakit geçirebilirsiniz,çok doğru bir karar.

Sevgili Nejat,
Maşukiye ye taşındım diye Dalyanı,bizleri unutma...
İstanbuldan uzklaşayım dedin ama olamıyor gördüğün gibi...

İstanbul büyük bir girdaptır...Bir kere kapıldınmı istesende uzaklaşıp kurtulamazsın...
O büyük kültür, o pırıltı bir zaman sonra seni içine çeker nasıl olsa... ;)

Mutluluklar dilerim,

Nejat Bey hayırlısı olsun.Sağlık ve mutluluk dilerim.

Ankarada yaşayan biri olarak İstanbulda yaşamın zorluklarından haberdarım ve eğer İstanbuldan kaçayım ama yine de çok uzağa gitmeyeyim deseydim, muhtemelen Assos'a yerleşirdim :smiley:

Saros Korfezi ni de dahil etmenizi oneririm
oylam sonucu ayvalik in onde gitmeside belkide İstanbul a yakin olmasindan.yaslar ilerledikce saglik sorunlari on plana cikiyor

Hepinize çok teşekkürler.
Bülent bey evet sizin tavsiyelerinizin de ciddi etkisi oldu.
Evet dağa akın
Evet göle yakın
Ve hüseyin abicim, evet istanbula dalyana da yakın.
Tek üzüntüm karavanımızıı çok... ama çoooook özleyeceğiz.
Ne yapalım. herşey aynı anda olmuyor.

İnşallah bir süre sonra yine...yeniden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR