Jeep Cherokee' nin Hangi Modeli Sorunsuz ve Sağlamdır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayilmaz74 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,123
Selamlar herkese bugun üye oldum sitenize ve aslında biraz konuyu hortlaşmış gibi olacağım özürdilerim öncelikle yazdıklarınızı çoğunlukla okudum ancak yaklasık 9 sene önce yazılmıslar haliyle :smiley:
Sorum şu şuan 23 yaşındayım üniversiteden yeni mezun oldum ve oldum bittim bazı markaların eski kasalarına ilgim vardır mercedes range jeep gibi ilk önce P38 kasa araştırdım ama çok masraf çıkarttıgını ve parçalarının pahalı oldugunu öğrendim daha sonra 4.0 1997 model bir karekasa cherokee 'ye baktım sahibindende, sitenizden ve genel olarakda googledan bir araştırma yaptım şöylebir yorumlara baktım P38e göre daha az masrafsız oldugunu gördüm ,bu tarz bir araç alsam başa çıkabilirmiyim haliyle yeni iş bulacam gelir ona göre olucak falan :smiley: ? çünkü babam sana gelmez çok masraf çıkartır hani para yetiremezsin yeni model araba alayım diyor ,e bende seviyorum bu tarz araçları ,bu tarz araçların temizlerini günümüzde bulmak mumkunmu parçaları ve bakımları konusunda güncel olarak bilgi verirseniz ve genel olarakda görüşlerinizi söylerseniz çok sevinirim

Sağlıklı günler diliyorum ,Esen kalın..

selamlar bende senin gibi yeniyim bu forumda
yurtdışında yaşarken o zamanlar daha yeni iken binme fırsatı bulduğum bir xj sport aldım 1 ay kadar önce. cok fazla bir araştırma yapmadım ama zjlerden daha mekanik bir araç olduğundan buna yöneldim en azından daha evvelden kullandığım için.
kasa ve alt düzen olarak gayet düzgün duran önceki 2 sahibi tanıdığım olan bir araçtı alırken memnuniyetle aldım. yapılan masrafları biraz olsun bildiğimden.
gelelim sonrasına.....
yağ bakımı ile bir başladım dipsiz kuyu :smiley:
yükseltme kitine kadar yeniledim aracımıı hiç gerek yoktu belki, ama yola seni bağlayan 4 teker ve onların olabildigince sağlam olması lazım bir kaç düzeltilmesi gereken iş vardı daha az bir farkla hem aracı offroad ile yol arası bir yüksekliğe çektim hemde inip binmesi kolay hale getirdim. sıra geldi kozmetik detaylarına uğraşması cok zevkli araclar ama biraz vakitini alabilir araçsız kalabilirsin sonrası seni cok memnun edici oluyor.(bir alman toparlarken bundaki heyecanı alamıyorsun.) ben fazla detaycı olduğumdan beni uğraştırdı yapan usta gerek yok idare eder desede 21 yaşında araç yılların yorgunluğu vs yenilendi.
her parçacıya gidişimde grand modelininde parça fiyatını sorarak kendimce aradaki farkı bulmaya çalıştım.
ben gündelik 2017 model araç kullandığımdan aynı performansı bu araçtan bekleyerek hata yaptım ama uzuuuuun uğraşlar sonucunda istediğim düzene oturdu. gittiğim serviste gördüğüm kadarıyla bu kasanın sorunlarını çözmek bir nebze daha kolay. geçmişte foruma yazanlarda her arabayı kendi kriterlerine göre değerlendirmek gerektiğini belirtmiş. her ne araç alırsan al profesyonel ellerce ellenmiş yada bu işi zevk için yapanların araçlarını almanı öneririm. kriterin fiyat değil aracın durumu olmalı.
bu aracı almadan önce 4 araca baktım kozmetik olarak araclar bin git ancak kimisinin ledi çalışmasz kimisi vincte kücücük bir arıza var soketi tak calıstır denene her problem bilki onun yenisi gelmelidir :smiley:
nacizane görüşlerim bunlar her araç iyidir önemli olan nasl kullanıldığı ve kondisyonu.

Etiketler
selamlar bende senin gibi yeniyim bu forumda
yurtdışında yaşarken o zamanlar daha yeni iken binme fırsatı bulduğum bir xj sport aldım 1 ay kadar önce. cok fazla bir araştırma yapmadım ama zjlerden daha mekanik bir araç olduğundan buna yöneldim en azından daha evvelden kullandığım için.
kasa ve alt düzen olarak gayet düzgün duran önceki 2 sahibi tanıdığım olan bir araçtı alırken memnuniyetle aldım. yapılan masrafları biraz olsun bildiğimden.
gelelim sonrasına.....
yağ bakımı ile bir başladım dipsiz kuyu :smiley:
yükseltme kitine kadar yeniledim aracımıı hiç gerek yoktu belki, ama yola seni bağlayan 4 teker ve onların olabildigince sağlam olması lazım bir kaç düzeltilmesi gereken iş vardı daha az bir farkla hem aracı offroad ile yol arası bir yüksekliğe çektim hemde inip binmesi kolay hale getirdim. sıra geldi kozmetik detaylarına uğraşması cok zevkli araclar ama biraz vakitini alabilir araçsız kalabilirsin sonrası seni cok memnun edici oluyor.(bir alman toparlarken bundaki heyecanı alamıyorsun.) ben fazla detaycı olduğumdan beni uğraştırdı yapan usta gerek yok idare eder desede 21 yaşında araç yılların yorgunluğu vs yenilendi.
her parçacıya gidişimde grand modelininde parça fiyatını sorarak kendimce aradaki farkı bulmaya çalıştım.
ben gündelik 2017 model araç kullandığımdan aynı performansı bu araçtan bekleyerek hata yaptım ama uzuuuuun uğraşlar sonucunda istediğim düzene oturdu. gittiğim serviste gördüğüm kadarıyla bu kasanın sorunlarını çözmek bir nebze daha kolay. geçmişte foruma yazanlarda her arabayı kendi kriterlerine göre değerlendirmek gerektiğini belirtmiş. her ne araç alırsan al profesyonel ellerce ellenmiş yada bu işi zevk için yapanların araçlarını almanı öneririm. kriterin fiyat değil aracın durumu olmalı.
bu aracı almadan önce 4 araca baktım kozmetik olarak araclar bin git ancak kimisinin ledi çalışmasz kimisi vincte kücücük bir arıza var soketi tak calıstır denene her problem bilki onun yenisi gelmelidir :smiley:
nacizane görüşlerim bunlar her araç iyidir önemli olan nasl kullanıldığı ve kondisyonu.

Çok teşekkür ederim bakalım babamı ikna etmeye çalıcasagım ama pekde sıcak baktıgı soylenemez hani ya onları götürmek kolay değil diyor o daha cok yeni dizel bi araba alma taraftarı gibi geliyor bana 2. araç olarak düşünüyoruz aslında kendısıde yuksek araç sever jeep tarzı ama onun gozunu eski olması korkuyuyor biraz sanırım bakalım ,benimde isteğim hani ilk alırken temiz meraklısından almak üstüne ufak ufak rütuşlar oynamalar yapmak vakit harcamak bi nevide hobi gibi olması gibi ama malum bi işe girsem daha rahat olacak yeni mezun oldugum için :D en kotu ilerki yıllarda ben kendim alacagım bir tane , bu arada cevapladıgınız için okumaya vakit ayırdıgınız için teşekkürler başka abilerimdende goruslerını ve bilgilerini aktarmalarını istiyorum hani sonuçta babam alacak ilerde pişman olurmuyum ya keşke aldırmasaydım giibi :D

Çok teşekkür ederim bakalım babamı ikna etmeye çalıcasagım ama pekde sıcak baktıgı soylenemez hani ya onları götürmek kolay değil diyor o daha cok yeni dizel bi araba alma taraftarı gibi geliyor bana 2. araç olarak düşünüyoruz aslında kendısıde yuksek araç sever jeep tarzı ama onun gozunu eski olması korkuyuyor biraz sanırım bakalım ,benimde isteğim hani ilk alırken temiz meraklısından almak üstüne ufak ufak rütuşlar oynamalar yapmak vakit harcamak bi nevide hobi gibi olması gibi ama malum bi işe girsem daha rahat olacak yeni mezun oldugum için :D en kotu ilerki yıllarda ben kendim alacagım bir tane , bu arada cevapladıgınız için okumaya vakit ayırdıgınız için teşekkürler başka abilerimdende goruslerını ve bilgilerini aktarmalarını istiyorum hani sonuçta babam alacak ilerde pişman olurmuyum ya keşke aldırmasaydım giibi :D

97 Xj kullanıcısı olarak bir kaç yorum yapayım, öncelikle aracı çok titizlikle seçmelisiniz. Ne kadar titiz davransanızda 20 yaşında bir aracın elbette masrafı olacaktır. Ben adım adım gidiyorum ama hala yapılacak masrafı var, Bunun dışında çevrenizde ABD ye gidip gelen birileri varsa alacaklarınızı oradan inanılmaz ucuza alabilirsiniz. Örnek benzin enjektörü Ankara da 200 tl adeti, ben 6 adeti 70 dolara aldım Amerika’dan, oksijen sensörü burada 250 - 300 TL, Amerika’da 20 dolar gibi.
Son olarak arabamı çok seviyorum, onunla uğraşmak çok hoşuma gidiyor, klasik araba tadı da veriyor biraz, bir zorunluluğum olmaz ise satmayı da hiç düşünmüyorum.

Amerikan postasın kuralları nedeniyle öyle. ben 3 hafta önce KJ için burç depo kapağı filan aldım gümrükte açıp bakıp göndermişler. 39 dolar. 29 dolar kargo. 5 tl masraf. yani olmaz değil yeterki ticari havası olmasın. devam et ticari derler adama.

Son düzenleme:

Merhabalar, adım Yaman, ben de aranıza yeni katıldım, 23 yaşındayım, mühendisim, çalışıyorum. Aracımı yeni sattım ve benim de bir XJ düşüncem var. İşe yürüyerek gidip geldiğim için haftada en fazla 3-4 gün ve şehirlerarası yol yapmadan kullanacağım.

Sorum şu, 9 yıl önce bu konuda söylenmiş olanlar XJ kasalar için hala geçerli midir? Başımı ağrıtır mı yoksa masrafsızca binebilir miyim? Çok offroad işine girmeden güzel AT lastiklerle yarı asfalt yarı bozuk yol yumuşak off road tarzı kullanmayı planlıyorum. Veya aramızda bakımlı ve temiz bi XJ'i olup satmayı düşünen var mıdır?

Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR