Jeep Grand Cherokee 4.7 ( 2001 model) klimanın ordaki AC tuşu çalışmıyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan postal58 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,056

postal58

Yeni Üye
Jeep Grand Cherokee 4.7 ( 2001 model) klimanın ordaki AC tuşu çalışmıyor? Bu tuş ne işe yarar üstadlar bilen var mı? Bir de klimayı otomatik yaptığımdan soğuğa ayarladığımda bu AC tuşunun sağındaki tuş kendiliğinden yanıyor? O tuş ne işe yarıyor ayrıca? Araç 100 km de şehir dışı 15 litre yaktı geçen, lpg taktırmadım araca bu konuda ne diyerceksiniz rakam iyi mi? Saygılar

Etiketler
Ynt: Jeep Grand Cherokee 4.7 ( 2001 model) klimanın ordaki AC tuşu çalışmıyor?

postal58' Alıntı:
Jeep Grand Cherokee 4.7 ( 2001 model) klimanın ordaki AC tuşu çalışmıyor? Bu tuş ne işe yarar üstadlar bilen var mı? Bir de klimayı otomatik yaptığımdan soğuğa ayarladığımda bu AC tuşunun sağındaki tuş kendiliğinden yanıyor? O tuş ne işe yarıyor ayrıca? Araç 100 km de şehir dışı 15 litre yaktı geçen, lpg taktırmadım araca bu konuda ne diyerceksiniz rakam iyi mi? Saygılar

AC tusu klimanin `Ac-Kapa` tusudur. Klimayi calistirdiginizda AC tusuna basmaz iseniz gerektigi gibi calismaz. (Genelde bu bu sekildedir)

beyler bi yardım elinizi uzatın, ac tuşu ne işe yarar hiç ışığı yanmıyor, klimayı çalıştırınca soğua getiriyorum auto kısmına AC nin sağındaki dolaşım manasında bir tuş var onun ışığı kendiliğinden yanıyor... Ac ise hiç yanmıyor

postal58' Alıntı:
beyler bi yardım elinizi uzatın, ac tuşu ne işe yarar hiç ışığı yanmıyor, klimayı çalıştırınca soğua getiriyorum auto kısmına AC nin sağındaki dolaşım manasında bir tuş var onun ışığı kendiliğinden yanıyor... Ac ise hiç yanmıyor

Hocam, Uzerinde dolasim bulunan isik ise, aracin icerisindeki havayi sirkule etme tusudur. Bu tusa basin, isik sonecektir ondan sonra AC yazan tusa basin klima calismaya baslar.

AC ye basınca klima çalışır. Klima çalışıyorsa ışık yanar. Işık yanmıyorsa klima çalışmıyor demektir. Işık yanıyor ama soğuk hava vermiyorsa klima çalışmıyor demektir. Soğuk hava veriyor ama ışık yanmıyorsa ac düğmesi çalışıyor ama içindeki ışığı çalışmıyor demektir.
Klima otomatikse ayarladığınız ısı derecesinden daha düşük sıcaklık varsa ortamda klima çalışmaz. Yani siz 24 dereceye ayarlarsınız hava da 10 derecedir. Bahara kadar o klima çalışmaz. Manuel olarak çalştırmanız gerekecektir. Biraz zahmetlidir ama işe yarar kompresör döner ve soğutmaya başlar. Bu çok basit bir işlemdir.
Ac tuşu çalışmıyor diye gittiğiniz 100 elektrikçiden embesil olan bir tane var o hariç 99 u işinizi çözecektir. Panik yapmayın. Kendinizi tamirat tadilatın rahatlığına bırakın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR