Jeep Zj 93 5.2 Stop Etme Sorunu Yardımız Lazım Arkadaşlar Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kayhanq Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,763

kayhanq

Yeni Üye
Işıklarda durdugumda ve ya rolantide bi sure durdugunda birden stop ediyor..
rolanti dengesizligi yok direk stop ediyor..
Yolda giderken de dusuk hızda tüptem cit cot ses geliyor stop etmeye çalışıyor sanırım ama viteste oldugu icin edemeden devam ediyor..
Stop ettiginde marsa basyorum hicbirsey yok gibi aninda mars ta aliyor..
Ustaya götürdüm bogazi temizledim dedi bir iki gun yapmadi suan yine aynen devam ediyor..

Gezenbilirde yapilan yorumlardan derledigim kadariyla Rolanti sensoru ve ya krank sensorunden supheleniyorim..

Ama benim arac gaz yememezlik veya stop edince calismamazlik yapmiyor formda arkadaslarin yasadigi stop etme sorunlarinda bu tur seyler goryorum..sanirim benim sorun biraz daha farkli..

Konu hakkinda tecrube ve tavsiyelerinizi merakla bekliyor olacagim simdiden cok cok tesekkur ederim..

Etiketler
radyatörden motora gelen üst hortumun motora bağlandığı kısımın yanında bi ısı sensörü var. bende sorun ordan çıkmıştı.

Öceki yorumlarınızı okumustum..şimdi hortumu söküp kontol ettim sensöre bağlı soket oynuyor muhtemelen kırılmış..yedek parca olmadan sökmek istemedim..
Pqrcayı nerden bulabiliriz acaba ?
Söküp takarken klima motoru da sökülüyor sanırım ?

Paylaşımınız için tesekkürler inş. Sorun bu dur ve cözülür..

sadece LPG de yapıyorsa takibi kolay. benzinde de yapıyorsa, bir sürü olasılık var. TPS, rölanti step motoru, oksijen sensörleri, map sensörü vsvsv. krank sensörü bozulunca araba çalışmakta zorlanır. eğer tamamen arızalı ise de mutlaka arıza ışığını yakar.

Ayni sorunu bende yasiyorum benzinde devir duzensizligi var giderken bi anda gaz yemiyor araba stop ediyor mard almiyor 94 zj var bende de aku baslarini takip cikarinca duzeliyor. Oksijen sensoru degisti hata veriyordu degistirdim hata gitti baska hata da yok. Sorunun ne oldugunu bulamadim.

aracı satalı baya oldu ama nedenini söyleyeyim belki birine yardımı dokunur aracın beyninde sıkıntı varmış. Araç amerika üretimi ama avrupaya ihraç çıkma beyin bulamadım. amerikan versiyon beyinlerde çalışmadı tamirini yaparım ben diyen ustaya aracı sattım eğer abd üretimi avrupa ihraç aracınız varsa satın :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR