K2 Belgesi Hakkında Uyarı, Ceza...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bartek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,264

bartek

Zirve
Kullandığım transporter şirkete ait olduğu için zorunlu olan belgelerden K2* belgesi almıştım. (Şehiriçi-kendi yükünü taşıma belgesi) . K2* belgesinin 5 yıllık süresi bittiği için yenilemek istedim. Yenileme ücreti 190 TL, 5 yıllık. Yine de çok pahalı değil derken gişedeki memur birden nerede yaşadığımı hatırlattı. Siz dedi iki kere şirketinizde değişiklik yapmışsınız, ticari gazetede yayınlanmışsınız ama ulaştırma bakanlığına haber vermemişsiniz, cezası her bir değişiklik için 410 TL, iki değişiklik 820 TL... ::smiley:
Artık ne diyeceğimi bilemedim. Hem değişikliği sistemelerinde anında görüyorlar, kendileri otomatik işlese ne olur? Sermaye artışı yapmanın ulaştırma bakanlığı ile ilgisi ne gibi boş sorular soracaktım ki gişedeki genç arkadaş öyle bir bakış attı ki kendime geldim.
Özetle ulaştırma bakanlığından alınmış her türlü araç belgesi olanlar, şirketlerinde gazetede yayınlanacak değişiklikler yaptığında 60 gün içerisinde ulaştırma bakanlığına bizzat giderek haber vermesi gerekiyor.

Etiketler
Ynt: K2 Belgesi Hakkında Uyarı, Ceza...

Nereden nasıl ceza keseceklerini şaşırıyorlar artık...

Madem polis memuru bile şirkette yapılan değişikliği görüyor Devletin resmi dairesinde yapılan işlemi başka bir resmi daireye bildirmenin manası ne? Bu işlem resmi kurumda yapılmasa tamam da sen zaten görüyorsun!...

amaçları hayatı zorlaştırmak mı ne ben anlamıyorum artık. ticarette yapmak istemiyorum elimde olsa devletle bütün ilişiğimi kesip inzivaya çekilmek doğayla başbaşa olmak istiyorum.

Geçmiş olsun size de :( İyiki burda bunu açıkladınız. Birçok insanı bu cezadan kurtardınız...

Ynt: K2 Belgesi Hakkında Uyarı, Ceza...

devlet baba bizi her şekilde kucağına alıp babalığını gösteriyor vesselam :D iyice işin içinden çıkılmaz hale getiriyorlar hayatı.insanları iş yaptığına yapacağına pişman ediyorlar.ya büyük çal yada ezil diyorlar kısacası.bizde çalamayacağımıza göre ezilmeye mahkumuz desenize

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR