Kalkis Kondansotoru Montaji

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RAGIP Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,045

RAGIP

Yeni Üye
Selamlar .. eski bir buzdolabim var .. buro tipi
Karavanda kullaniyorum fakat invertorum bazen calistiriyor bazen start etmeye gucu yetmiyor ..
1000 w invertorum var

buzdolabina KALKIS KONDANSATORU NASIL BAGLARIM?
HANGI DEGERDE KONDANSOTOR ALMALIYIM ?
YUrtdiainda yasiyorum burda bu isi yapacak servis yok o yuzden kendim baglamak istiyorum ..
tavsiyelwriniz ..

Etiketler
Selamlar .. eski bir buzdolabim var .. buro tipi
Karavanda kullaniyorum fakat invertorum bazen calistiriyor bazen start etmeye gucu yetmiyor ..
1000 w invertorum var

buzdolabina KALKIS KONDANSATORU NASIL BAGLARIM?
HANGI DEGERDE KONDANSOTOR ALMALIYIM ?
YUrtdiainda yasiyorum burda bu isi yapacak servis yok o yuzden kendim baglamak istiyorum ..
tavsiyelwriniz ..

Kompresörün rolesinin resmini atar mısınız ?

Kompresörün rolesinin resmini atar mısınız ?

88FE221C 3BC7 412E A88F D23458B4C285

3CB03F52 9EEC 4C47 9C27 60D23A7869C0

FD618CA8 F639 4182 895A 6098D7927D56

8B2EC15A 15AF 45EB 859E D65320A3403B

Selamlar .. yeterlimi reaimler

Selam, bu tip rolelere ilk hareket kondansatörü takamazsınız. Bunların bazı modelleri daimi kondansatör takılmasına uygun oluyor. İlk hareket kondansatörü aşağıdaki gibi bobinli rölelere uygulanabilir. Bu röleler içinde sizin kompresöre uygun olanı tespit etmeniz gerekir.

Screenshot 2021 06 30 21 30 37

Screenshot 2021 06 30 21 33 54

Screenshot 2021 06 30 21 35 00

Selam, bu tip rolelere ilk hareket kondansatörü takamazsınız. Bunların bazı modelleri daimi kondansatör takılmasına uygun oluyor. İlk hareket kondansatörü aşağıdaki gibi bobinli rölelere uygulanabilir. Bu röleler içinde sizin kompresöre uygun olanı tespit etmeniz gerekir.
Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim ..
Resimde gordugunuz role ve kapasitoru buldum bugun .. fakat derin dondurucu icin kullaniliyor dediler ..

085D4262 C22C 4C5F BF7C 96B5D5731CAC

D0C3AF32 9802 41D2 8A43 F6A711AE181D

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim ..
Resimde gordugunuz role ve kapasitoru buldum bugun .. fakat derin dondurucu icin kullaniliyor dediler ..

80 mikrofarad biraz büyük 64-77 olursa daha iyi olur. Derin dondurucu için kullanılıyor olması fark etmez kompresörlerin çalışma mantığı aynı. Rölenin sizin kompresöre uygun olduğundan emin olmadan takmayın. Kompresörü yakarsınız.

80 mikrofarad biraz büyük 64-77 olursa daha iyi olur. Derin dondurucu için kullanılıyor olması fark etmez kompresörlerin çalışma mantığı aynı. Rölenin sizin kompresöre uygun olduğundan emin olmadan takmayın. Kompresörü yakarsınız.
Rolenin girisleri komprasore uygun. .. fakat rolenin uygun olup olmadigini nasil anlarim ??

Rolenin girisleri komprasore uygun. .. fakat rolenin uygun olup olmadigini nasil anlarim ??

Kompresördeki yardımcı sargı ucu, ana sargı ucu ve müşterek ucu tespit etmeniz gerekir ve rölenin yardımcı sargıyı kalkış anında devreye alıp sonra çıkartması gerekir. Bunu bir bobinaj ustasına danışın yada kompresörden anlayan bir ustaya.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR