Karavan Dolandırıcılarına Dikkat !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 139
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,515

Etiketler

Bu adamlar bu kadar ikaz edildi, şunu kavrayamadılar:
" Çekme karavan bölümünde, aynı gün kaydolup satılık ucuz avrupa çekmekaravan ilanı veren hep aynı kişi ve tek işi DOLANDIRICILIK: "
Kalın kafanıza sokun bunu be kardeşim.
Kalın kafanıza sokmak da şu basit şekilde olacak:
Çekme karavan ilanını (sözde) kontrol eden elemanlarınızın önüne,
bu ikazı tabela yaptırıp asacaksınız !

Yani sonunda sizi dolandırıcılığa müsaade ve teşvik etmekten ben savcılığa suç duyurusunda bulunacağım...

Aradım dolandırıcı şerefsiz dedim, konuştum. Vicdanı rahatmış. Adamın birinin 50bin lirasını tokatlamışlar, karvan kaporasından ne olacak diyor.

Son düzenleme:

Ben ilan linkini tıkladım, ilan kalkmış.
İki gün alıcı bekledi NEMO karavan :smiley:
Benim gibi sinirli bir tip, ikaz etmiş zahir..

sadece karavanla ilgili değil malum sitede her sektörde dolandırıcılık kol geziyor.mesala ben veteriner hekimim .tanıdığım bir çok insana canlı göndereceğim deyip parasını alıp sonrada aradığı telefonu kapatıp.bir şey göndermeyen çok doladırıcı var..gerçi o stede canlı hayvan satışı yasak ama sahiplendirme adı altına yapılıyor. bir çok tanıdığım insan.var geçen emniyet müdürlüğünden arıyorum yok telefonunuz ele geçirlmiş diye arandım.ondan önce birisi hazine bulmuş güya beni ortak etmek için aradı vs. eskiden böyle bir şeyler yoktu fazla .ne olacak bu insalığın hali nasıl buralara nasıl geldik yazık.geçen çekme karavanla ilgili ilanı bende aradım .adam benimle pişkin pişkin konuşuyor.yazık ben utandımkendisine bir şey söylemeye diyecek bir şey bulamıyorum.çoluğuna cocuğuna nasıl yedirecek o parayı bilmiyorum.

4 haftadır cuma günleri sahte ilan veriyorlar, ben de sahibinden i arayıp ilanı kaldırtıyorum. Dolandırıcılığa yardım ve yataklık yapıyorlar resmen. İlanları kontrol edenler hiç bakmıyorlar demekki. Hadi karavanı anlamadılar diyelim, citroen nemo araç geçenlerde çekme karavan kategorisinde yayınlanmıştı. Şimdi de bi minibüs çekme karavan kategorisinde yayında.
AVRUPA KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 287372733

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR