Karavancilik Yasam Tarzinin Getirdikleri Grami Gramina Alisveris..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,053

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Yeni karavanimi teslim aldim ve icine kabaca yerlestim.
Elbette her seyi mumkun oldugunca kirilmaz ve hafif tercih etmeye calistim. Karavanimi bardakla tabakla sunla bunla doldurmak yerine bu konuda da stratejik ve planli davranmaya gayret gosteriyorum. Bu sabit malzeme konusu ayri basligin konusu olabilir ama benim bu baslikta esas sizlerle paylasimda bulunmak istedigim sarf malzemelerindeki agirlik ve boyut kontrolu icin ne gibi yontemler gelistirdiginiz ve hangi marka ve urunleri tercih ettigimiz karavan dostu urunleri de burada paylasabiliriz.
Zira benim bahsettigim yerlesmeyi yaptiktan sonra ilk izlenimim karavanimda hicbir seyin fazlasi icin yer ve agirlik siniri kalmayacagi ve eski alisveris aliskanliklarini surdurmenin karavan yasaminda sikintiya neden olacagi yonunde.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Bu baglamda alisveris yaparken ornegin patatesi 250 gram alabileceginiz anlayisli manavlar pirinci 300 gr alabileceginiz mahalle bakkalinin onemi devreye giriyor. Ben buna karavanda grami gramina alisveris adini veriyorum. Sizler de karavan yasamina uygun ambalajli kilolarca degil de kucuk ve ufak ambalajlarda satilan urunleri paylasirsaniz sevinirim.

Mesela ilk ornek olarak bu urun kocaman bir salca kavanozuna dolapta yer ayirmaktan cok daha mantikli.. Bir de bunun salcacik adli bir turu var karavan icin mini salca acilmadigi surece disarda depolanabiliyor sadeca actiginiz salcayi dolaba koymaniz yeterli...

590884c7dd09c8aa76f99cba54f4b587

Mesela ilk ornek olarak bu urun kocaman bir salca kavanozuna dolapta yer ayirmaktan cok daha mantikli.. Bir de bunun salcacik adli bir turu var karavan icin mini salca acilmadigi surece disarda depolanabiliyor sadeca actiginiz salcayi dolaba koymaniz yeterli...

590884c7dd09c8aa76f99cba54f4b587

Merhaba, Ben karavanımdayken, Tat Doğranmış domates kullanıyorum Güveç , Türlü tarzı bazı yemeklerde... Bilhassa yerli domates çıkıncaya kadar sera domateslerin tadı olmuyor...
Denemediyseniz, tavsiye ederim...

Karavani edindikten ve Ankara'nin bir kosesinde hizmete actiktan sonra her seyimi kucuk kucuk ambalajlarda ve gerektiginde karavana da goturme dusuncesiyle almaya basladim. Alisveris tarzim degisti.

malesef ülkemizde günlük alışveriş mantığı oturmadığı için ki yoğun çalışan insanlar genelde evde yemek yapmaya vakit bulamazlar bu vekit bulunduğu zamanda tek seferlik ürün sıkıntısı yaşarlar örneği verilen domates püresi gibi bu alışkanlık satıcı için olmayınca biz kamp veya gezginler için ürün sınırlı

yurtdışında ısıtılarak yenecek veya ufak bir pişirme süresi ile hazırlanacak porsiyon şeklinde hazırlanmış çok çeşit yemek türü var bu kişi alışkanlıkları ile sektörün oluşması ile ilgili büyük marketlerde bu tarz ürünler bulunabiliyor ben genelde bu tarz marketleri tercih ediyorum

Bu ekmegi Ankara halk ekmek bufelerinden temin edebilirsiniz. Ekmek kucuk gramajli ve ayri ayri paketlenmis oldugu icin dolaba koyarsaniz gunlerce yenebilirligini koruyor.

48586439e40c74b6e9d19adffc98a376

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR