Karavanımın Yapımına Başladım Yorum Ve Önerilerinizi Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatihserdar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,282

Etiketler
Sıra temiz ve atık su depolarına geldi Daha sonra tabana yerleştirecegim osb malzemeyi ters çevirip filinkot sürdüm agırlıgı istedigim sınırlara getirebimek için sadece metal yerine ahşap metal karışımı bir gövdeye karar verdim kullandıgım agaçlarad koruyucu sürdümEkli dosyayı görüntüle 3442 Ekli dosyayı görüntüle 3443 Ekli dosyayı görüntüle 3444 Ekli dosyayı görüntüle 3445 Ekli dosyayı görüntüle 3446 Ekli dosyayı görüntüle 3447
su depoları kaç litrelik kullandığınız malzeme nedir

iç dış Polyester malzeme ,
benim hesabıma göre duvar payı hariç iç genişligi 1.90 olacak
dış kısmına bende aracımı ctp ile kapladım ,ama iç kısmına tavsiye etmem 5 veya 6 mm.marin kontra daha saglıklı olacaktır içerideki nemi ve buharı muhafaza eder diye düşünüyorum .
Ayrıca bir miktar polyester ctp malzeme ile kaldıgınızda çıkan kimyasal kokusuda sizi rahatsız edecektir.

dış kısmına bende aracımı ctp ile kapladım ,ama iç kısmına tavsiye etmem 5 veya 6 mm.marin kontra daha saglıklı olacaktır içerideki nemi ve buharı muhafaza eder diye düşünüyorum .
Ayrıca bir miktar polyester ctp malzeme ile kaldıgınızda çıkan kimyasal kokusuda sizi rahatsız edecektir.

Benimde ilk düşüncem sizin dediginiz gibiydi ancak dayanıklılık ve sudan etkilenmemesi dolayısı ile ctp düşündüm
fakat sıcakta koku yaparmı onu düşünmemeiştim ancak izalasyon için iç ve dış kaplama arasına strafor koydum umarım faydası olur .
fotografları seçerek belli bir düzende paylaşmak istedigimden yavaş yavaş gidiyorum aslında şu anda karavanın iç ve dış kaplaması biti.
keşke sizinle daha önce tanışsaydık siz nasıl yaptınız kontra dan memnunmusunuz benim için agırlıkta önemli
benim iç ve dış kaplamam aşagı yukarı toplamda 100kg yapıyor ctp çok ince ve dayanıklı bir malzeme

Hayırlı olsun, fotograf bekliyoruz
Ben de kendi karavanımı yapıyorum frenli dingilim geçen hafta cayirovadan deldi şasi aşamasındayım.
Karavanınızın kabin uzunluğu nedir acaba?

yolculukta yüksek olmasındansa yolda romork kampta karavan olmasını istedim
01
02
06
05
04
03

Karavanınız Almanya’da sıkça rastlanan bir karavan türüne benziyor. Farklı tarafı sizin karavanınızda üst bölümün sadece bir tarafı yükseliyor. Almanya’da gördüklerimin üst bölümü bütünüyle yükseliyor. Bu tür karavanların pratik tarafı bir otomobil garajına girebilmeleri. Aşağıdaki linke şu anda ikinci elden satılan bu tür karavanları görmek mümkün. Resimler üzerine tıklayarak detay bilgileri ve resimleri görebiliriz.
eBay Kleinanzeigen | Kostenlos. Einfach. Lokal.

Kolay gelsin ve başarılar.

Karavanınız Almanya’da sıkça rastlanan bir karavan türüne benziyor. Farklı tarafı sizin karavanınızda üst bölümün sadece bir tarafı yükseliyor. Almanya’da gördüklerimin üst bölümü bütünüyle yükseliyor. Bu tür karavanların pratik tarafı bir otomobil garajına girebilmeleri. Aşağıdaki linke şu anda ikinci elden satılan bu tür karavanları görmek mümkün. Resimler üzerine tıklayarak detay bilgileri ve resimleri görebiliriz.
eBay Kleinanzeigen | Kostenlos. Einfach. Lokal.

Kolay gelsin ve başarılar.
Evet haklısınız, bu işe başlamadan önce benzer karavanları daha dogrusu hertürlü karavanı inceledim
bende böyle birşey yapmaya karar verdim tavanı bütün yükseltmenin zor olacagını düşündüm
ilginize teşekkür ederim

Bir tarafı ile neyi kastettiğinizi anlamadım. Benim fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile tamamı yükseliyor. Kastettiğiniz başka birşey mi acaba.

İmalatınız konusunda en büyük zorluk yalıtım olacak sanırım. Özellikle düşey köşelerde.

Bir tarafı ile neyi kastettiğinizi anlamadım. Benim fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile tamamı yükseliyor. Kastettiğiniz başka birşey mi acaba.

İmalatınız konusunda en büyük zorluk yalıtım olacak sanırım. Özellikle düşey köşelerde.
sonuçta tavan tamamen kalkıyor tabiki
benim bahsettigim aynı anda degilde önce bir tarafı kaldırıp daha sonra diger tarafı kaldırıp tavanın komple kalkması
yalıtım için tavan ve duvarların her tarafında strafor koydum

Demek istediğinizi şimdi anladım teşşekkür ederim açıklama için.

Yalıtımdan kastettiğim yan duvarlar ile ön ve arka duvarların birleştiği kısım için yağmur ve hava izolasyonuydu.

Ama sistem güzel ve çalışıyor görünüyor elinize sağlık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri