Karavanlara Kli̇ma Takiyoruz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan NEWÖZBEY Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,795

NEWÖZBEY

Yeni Üye
Merhaba sevgili gezenbilir ailesi

Ben 'NEVZAT ÖZBEY soğutma iklimlendirme klima ustasıyız kardeşim NAİM ÖZBEY ‘ile beraber , 35 Yıl boyunca gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bir çok soğuk hava depoları vs vs tesis kurulumlarını yaptık .yurt içinde genelde Çukurova bölgesinde ve civar illerde kendi işletmemiz olan (ÖZBEY ISITMA SOGUTMA LTD ŞTİ ) firma unvanımız ile çalıştık ülkemizde klima sektöründe adı duyulmuş bir çok firmanın bir çok firmanın satış sonrası klima yetkili servisliklerini uzun yıllar boyunca yaptık . sonra kendimize Volkswagen lt 35 ten her şeyini Elektrik ‘su ’KLİMA ,solar montajı vs. vs. tamamını kendimiz yaptık.

Herkesin istediği gibi bizde aracımıza motordan bağımsız olarak çalışan klima takmak istedik ve baktık ki piyasada karavan kliması diye var olan klimalar ya tavanı solar panel takılamaz hale getiriyor veya bagaj kapağına kullanılıyor kapı iptal olduğu gibi sonrasında o alana bisiklet ‘ motosiklet aparatı takmak ciddi sorun olmakla beraber çirkinde bir görüntü oluyor yahut ta portatif klimalardan karavanın içine koyuluyor bu cihaz işe yaramadığı gibi hem ciddi yer kaplıyor bunlara benzer bir çok uygulama var.....

Bizim çözümümüz ise,aracımıza 9000 btu split klimanın ,gerek iç ünitesinde ,gerekse dış ünitesinde ,uzun süren uğraşlar sonunda cihazı parçalara ayırarak ,çok ciddi değişiklikler yapıp oldukça verimli sesiz sorunsuz çalışan bir cihaz haline dönüştürdük. tesatlerimiz bitikten sonra montajını yaptık 2 yıldır da hiç sorunsuz mevsime göre gerek soğutmada gerekse de ısıtmada kullanmaktayız cihazın ne iç ünitesi nede dış ünitesi aracın hiçbir yerinden görünmemektedir gayet te sessizdir bu uygulamada kışın vebasto ihtiyacı da ortadan kalkmakta olduğu gibi aracın görünümünde de aykırı hiç bir durum ortaya çıkmamaktadır

belirtilen cihaz 220 volt ile çalışmaktadır yeterli aküsü solar paneli ve invertör cihazı olan yada sabit bir yerden alınacak 220 volt şehir şebekesi ile çalışmaktadır ( invertör cihazı en az 3 kw olanlarda çalışır )

Karavanımızda kullandığımız klimanın tanıtım videoları (Facebook Naim Özbey) adresindedir

biz Antalya Manavgat ta bulunmaktayız bu civarda olup ta uygulamayı bire bir görmek isteyenlere de yardımcı olunacaktır

Video çekmek konusunda acemiliğimiz oldu kusura bakmayın , Ve ayrıca Videolar mecburiyetten biraz uzun oldu İzleyecek olanlara İyi bir anlatım akla gelebilecek sorulara önceden cevap niteliğinde detaylı anlaşılır Videolar çekmek istedik vaktinizi almış yada alacak olmamız nedeni ile şimdiden özür dileriz

Yapmış olduğumuz uygulamayı kendi aracına yaptırmak İsteyecek olan arkadaşlara yardımcı olunacaktır

Sorularınız için

NEVZAT ÖZBEY : 532 433 85 95
NAİM ÖZBEY : 532 326 42 86

Merhaba sevgili gezenbilir ailesi

Ben 'NEVZAT ÖZBEY soğutma iklimlendirme klima ustasıyız kardeşim NAİM ÖZBEY ‘ile beraber , 35 Yıl boyunca gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bir çok soğuk hava depoları vs vs tesis kurulumlarını yaptık .yurt içinde genelde Çukurova bölgesinde ve civar illerde kendi işletmemiz olan (ÖZBEY ISITMA SOGUTMA LTD ŞTİ ) firma unvanımız ile çalıştık ülkemizde klima sektöründe adı duyulmuş bir çok firmanın bir çok firmanın satış sonrası klima yetkili servisliklerini uzun yıllar boyunca yaptık . sonra kendimize Volkswagen lt 35 ten her şeyini Elektrik ‘su ’KLİMA ,solar montajı vs. vs. tamamını kendimiz yaptık.

Herkesin istediği gibi bizde aracımıza motordan bağımsız olarak çalışan klima takmak istedik ve baktık ki piyasada karavan kliması diye var olan klimalar ya tavanı solar panel takılamaz hale getiriyor veya bagaj kapağına kullanılıyor kapı iptal olduğu gibi sonrasında o alana bisiklet ‘ motosiklet aparatı takmak ciddi sorun olmakla beraber çirkinde bir görüntü oluyor yahut ta portatif klimalardan karavanın içine koyuluyor bu cihaz işe yaramadığı gibi hem ciddi yer kaplıyor bunlara benzer bir çok uygulama var.....

Bizim çözümümüz ise,aracımıza 9000 btu split klimanın ,gerek iç ünitesinde ,gerekse dış ünitesinde ,uzun süren uğraşlar sonunda cihazı parçalara ayırarak ,çok ciddi değişiklikler yapıp oldukça verimli sesiz sorunsuz çalışan bir cihaz haline dönüştürdük. tesatlerimiz bitikten sonra montajını yaptık 2 yıldır da hiç sorunsuz mevsime göre gerek soğutmada gerekse de ısıtmada kullanmaktayız cihazın ne iç ünitesi nede dış ünitesi aracın hiçbir yerinden görünmemektedir gayet te sessizdir bu uygulamada kışın vebasto ihtiyacı da ortadan kalkmakta olduğu gibi aracın görünümünde de aykırı hiç bir durum ortaya çıkmamaktadır

belirtilen cihaz 220 volt ile çalışmaktadır yeterli aküsü solar paneli ve invertör cihazı olan yada sabit bir yerden alınacak 220 volt şehir şebekesi ile çalışmaktadır ( invertör cihazı en az 3 kw olanlarda çalışır )

Karavanımızda kullandığımız klimanın tanıtım videoları (Facebook Naim Özbey) adresindedir

biz Antalya Manavgat ta bulunmaktayız bu civarda olup ta uygulamayı bire bir görmek isteyenlere de yardımcı olunacaktır

Video çekmek konusunda acemiliğimiz oldu kusura bakmayın , Ve ayrıca Videolar mecburiyetten biraz uzun oldu İzleyecek olanlara İyi bir anlatım akla gelebilecek sorulara önceden cevap niteliğinde detaylı anlaşılır Videolar çekmek istedik vaktinizi almış yada alacak olmamız nedeni ile şimdiden özür dileriz

Yapmış olduğumuz uygulamayı kendi aracına yaptırmak İsteyecek olan arkadaşlara yardımcı olunacaktır

Sorularınız için

NEVZAT ÖZBEY : 532 433 85 95
NAİM ÖZBEY : 532 326 42 86
Ustalarım elinize sağlık ama, özellikle yeni nesil Rxxx türevi gazlarda LPG bulunur. Hem zehirler, hem de yanıcıdır. Yeterli konsantrasyona ulaşırsa, olası bir gaz kaçağında, zehirleyebilir ve oksijensiz bırakarak da ölüme sebebiyet verebilir.

Uygulamanız estetik ve fonksiyonel olmuş. Ancak sürekli titreşime maruz bir araçta gaz ve likit devrelerinde kaçak olmaması için ne önlemler alınabilir?

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Klima sogutma yaparken kaç amper çekiyor?
Klima ısıtma yaparken kaç amper çekiyor?
Facebook üye olmadan gostermedigi için video göremedim.
Mekanik değişikliği anlayamadım.

Ustalarım elinize sağlık ama, özellikle yeni nesil Rxxx türevi gazlarda LPG bulunur. Hem zehirler, hem de yanıcıdır. Yeterli konsantrasyona ulaşırsa, olası bir gaz kaçağında, zehirleyebilir ve oksijensiz bırakarak da ölüme sebebiyet verebilir.

Uygulamanız estetik ve fonksiyonel olmuş. Ancak sürekli titreşime maruz bir araçta gaz ve likit devrelerinde kaçak olmaması için ne önlemler alınabilir?

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selam sn tarkaner öncelikle teşekkür ederiz

BİR İŞİ BİLEN YAPAR
AZ BİLEN AKIL VERİRİ
BİLEMEYEN ELEŞTİRİR
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR

karavanlarına bu uygulamamızı yaptırtmak isteyen sevgili karavancılar lütfen videoları seyrettikten sonra yaptırıp yaptırmamaya karar verin gizli saklı veya sakıncalı bir durum yok hatta Antalya bölgesinde iseniz gelin Misafirimiz olun birebir uygulamayı görün

MADDE : ( 1 ) VİDEOLARIMIZDA YANICI OLMAYAN VE İNSAN SAGLIGINA ZARARI BULUNMAYAN FREON TÜREVİ GAZ KULLANDIK DİYE ÖZELLİKLE BELİRTTİK LÜTFEN DİKKATLE İZLEYİN
YADA İNTERNETTEN ARAŞTIRIN

SN Tarkaner Belliki siz videoyu seyretmemişsiniz 🙂🙂🙂

Sorunuza cevaben , birincisi
bahsettiginiz yeni nesil cihazlarda öldürücü olarak niteledeginiz Rxxxx Türevi gaz konutlarda odaların içerisindeki klimalarda veya otomobil klimalarının gaz kaçaklarında bu güne kadar bir canlıyı öldürdüğünü hiç duymadım çıraklık dahil 45 yıldır meslekteyim üstelik yüzlerce merkezi sistem chiller cihazlarla ugraştım ve 100 lerce kilo gaz kullanılan cihazlarda bile zehirlenme ölme sakat kalma maadur olma vs vs vs adına ne derseniz deyin karşılaşmamışken ilk kez sizden duyuyorum yinede sizi aydınlatmaya gayret edeceğim ha şunuda biliyorum yazacaklarım size pek inandırıcı gelmeyecek yinede siz vardır mutlaka bir klimacı ustanız onada konuyu sorabilirsiniz

diyeceksinki eski gazlar zehirlemez hadi onu geçin cihaz içerisinde öldürücü olarak bahsettiginiz kullanılan gaz miktarına bakarak cihazların ülkemize sokulmasına gerek gümrük laboratuvarları gerekse de TSE yada üniversitelerin ilgili bölümleri zaten müsade etmiyor ama yinede muhalefet olmak istiyorsanız söyleyecek hiç bir şey yok

yinede ben kendimi zehirli olmayan klima gazı ile zehirleyecegim verin bana 20 kg agzımdan burmundan solumak istiyorum derseniz evet 20 yada 30 kg intihar şekilde solunur ise ölümcül olabilir en çok gaz alan salon tipi klimalar 4 yada 5 kg gaz alır ki tamamı aynı alan içerisinde kaçsa bile yinede öldürmez hafif bir baş dönmesi yapar daha detaylı bilgi almak isterseniz ara konuşalım telefonda da her türlü bilgiyi seve seve verebilirim Nevzat özbey 0 532 433 85 95

2. sorunuz ( Uygulamanız estetik ve fonksiyonel olmuş. Ancak sürekli titreşime maruz bir araçta gaz ve likit devrelerinde kaçak olmaması için ne önlemler alınabilir?

Sürekli titreşimi olan diğer otomobillerin klima sistemlerinde gaz kaçaklarını önlemek adına nasıl bir önlem alındı ise biz dahada fonksiyonelini yaptık görmek ister iseniz buyurun gelin biz Antalya manavgattayız konuşmak istersen de ekli numaradan arayabilirsin Kolay gelsin

Klima sogutma yaparken kaç amper çekiyor?
Klima ısıtma yaparken kaç amper çekiyor?
Facebook üye olmadan gostermedigi için video göremedim.
Mekanik değişikliği anlayamadım.
SOGUTMADA / ISITMADA İLK 15 20 DK 4,3 AMPER / SONRA 3 ,4 / 3 ARASI AMPERLE DEVAM EDİYOR
MEKANİK ELEKTİRİK YADA ELEKTRONİK DEGİŞİKLİGİ BURADA ANLATMAMIZ MÜHENDİSLİK HESAPLARININ ÇOK UZUN OLMASI NEDENİ İLE MÜMKÜN DEGİL
YOU TUBE KANALINDA VİDEOLARI YÜKLER İKEN SORUN YAŞIYORUZ EN KISA ZAMANDA YOU TUBE DE YAYINLAYACAGIZ

Tesekkurler amper bilgisi için.

0.9 : invertor verimi dersek;

Ilk 15 dakika 220V/12Vx4 amper/0.9 = 81 amper çekecek 12V akuden.

15 dk sonrasi 220V/12Vx3amp /0.9=61 Amper çekecek 12V aküden.

Akuden 15 dk çalışsa, acaba ne kadar süre içeriyi serin tutar bilemiyorum.

.
Nevzat bey,
Türkiye’de değil moto karavanlar, çekme karavanlar bile kampinglere girmeden serbest kamp yapma taraflısı ve böylelikle şebeke ceryanından mahrum kalınmakta. Bu durumda klimanın yüksek tüketimi solar yoluyla kazanılmak istenirse, karavanın gerekli panel sayısını taşıyacak boyuta sahip olmadığı atlanmamalı. Soların kışları klimayı ısıtma amacıyla beslemesi ise daha da nafile bir uğraşı durumunda. Ayrıca anlamlı ve gerekli olan günlük en az ortalama 8 saatlik inverterli çalışma zamanından yola çıkarsak, taşınmak zorunda kalınacak VRLA akülerinin ağırlığı veya LFP akülerinin ücretleri değil sizinkini, her türlü klimayı bile anlamsız bırakmakta.
Dünya karavancılık pratiği bu ve konu forumda defalarca işlenmiş durumda.

Foruma hoş geldiniz. 🙂

Umarım beni yukarıdaki dörtlüğünüzün bir dizesiyle sınıflandırmazsınız ? 😉

Son düzenleme:

Tesekkurler amper bilgisi için.

0.9 : invertor verimi dersek;

Ilk 15 dakika 220V/12Vx4 amper/0.9 = 81 amper çekecek 12V akuden.

15 dk sonrasi 220V/12Vx3amp /0.9=61 Amper çekecek 12V aküden.

Akuden 15 dk çalışsa, acaba ne kadar süre içeriyi serin tutar bilemiyorum.
Üstat selam split klimaların tam rejime girmesi için çalıştıktan sonra yaklaşık 10 15 dakika geçmesi gerekiyor yani ilk 15 dk neredeyse hiç bir verim alamazsınız

üstelik yetersiz akü ile asla çalıştıramazsınız cihaz 220 volt olarak çalışmaktadır bilgilerinize

.
Nevzat bey,
Türkiye’de değil moto karavanlar, çekme karavanlar bile kampinglere girmeden serbest kamp yapma taraflısı ve böylelikle şebeke ceryanından mahrum kalınmakta. Bu durumda klimanın yüksek tüketimi solar yoluyla kazanılmak istenirse, karavan gerekli panel sayısını taşıyacak boyuta sahip olmadığı atlanmamalı. Soların kışları klimayı ısıtma amacıyla beslemesine ise daha da nafile bir uğraşı durumunda. Ayrıca anlamlı ve gerekli olan günlük en az ortalama 8 saatlik inverterli çalışma zamanından yola çıkarsak, taşınmak zorunda kalınacak VRLA akülerinin ağırlığı veya LFP akülerinin ücretleri değil sizinkini, her türlü klimayı bile anlamsız bırakmakta.
Dünya karavancılık pratiği bu ve konu forumda defalarca işlenmiş durumda.

Foruma hoş geldiniz. 🙂

Umarım beni yukarıdaki dörtlüğünüzün bir dizesiyle sınıflandırmazsınız ? 😉
Teşekkürler üstat bizim iddiamız zaten araç aküsü ile 7 /24 klima çalıştırmak değildir yanlış anlaşılmasın araçlardaki sizin de belirttiğiniz gibi panel sayısı aküler inverter buna büyük etken

Bizim aracımızda 400 amper akü 5 kW inverter ve 2 adet 450 Wat panel ile dışarıdan harici bir elektirik almadan aküler tam şarjı iken 5 saat 47 dakika 12 saniye calıstıktan sonra inverter akü bitiyor diye sinyal verince klimayı kapattık

Taktir edersinizki yazın aşırı sıcaklarında klima akşam yatmadan önce dışarıdan enerji almadan 2 saat calışsa bile konforlu bir ortam yaratacaktır

Belirtmiş olduğumuz panel akü ve inwerter ile Kendi aracımızda biz çalıştırıyoruz görmek isteyen olur ise buyursun gelsin misafirim olsun kontrol edebilir sevgiler saygılar kolaylıklar dilerim

Bizim aracımızda 400 amper akü 5 kW inverter ve 2 adet 450 Wat panel ile dışarıdan harici bir elektirik almadan aküler tam şarjı iken 5 saat 47 dakika 12 saniye calıstıktan sonra inverter akü bitiyor diye sinyal verince klimayı kapattık
Karavan alıp elektrik bilgisi olmayanların sanki iki akü ile klima çalıştırabileceklerini sandıkları için hesap yapmaya çalıştım. Hepimizin hemfikir olduğu gibi 220V varken zaten sorun yok elektrik açısından .

Sizin 400 amper akü ile 5 saat 47 dakika çalışırken 900 Watt güneş panelinizde yardımcı olmuş diye anladım. Dediğiniz gibi akşam uykuya geçmeden, yatmadan önce 2 saat çalıştırıldığında güneş olmayacağı için panellerin faydası olmayacak. Aküler tek başına kalacak. İki saat çalışması için 81 amper x 1/4 saat + 61 amper x 7/4 saat = 127 Ah akü kapasitesi ister. Jel ya da agm akü için % 50 koruma düşünsek yaklaşık 260- 300 Ah akü gerekir. Gerçi gece gündüz sıcaklığı olmayacak ve harcanan amperler düşecek.
Bu nedenle bir akşam saat 9 gibi 2 saat sadece akülerden çalıştırarak bir test yapabilirsiniz.
Bir de watmetre bağlayabilirseniz elektrik açısından akıllarda sorun kalmaz.

Size bir anımı anlatacağım. Bir projede 500 adet fan almam gerekti. Esnafları dolaşıyorum, kimse bana hangi debide hava bastığını, çektiği gücü söylemiyor, hep çalıştırıp denetiyorlardı. Sonuçta teknik değerleri belli ürünü internette görüp sipariş ettim.

BİR İŞİ BİLEN YAPAR
AZ BİLEN AKIL VERİRİ
BİLEMEYEN ELEŞTİRİR
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR

Selamlar Nevzat Bey,

Mutlaka çok uğraşmışsınızdır lafım yok.

Ancak, Karavancılar dost insanlardır genel olarak aynı zamanda meraklıdırlar. Fikir paylaşmayı, öğrenmeyi, kendi ellerinden geleni yapabilmeyi de becerirler.

Bunları bir kenara bırakalım ürününüzü bu topluluğa göstermek isterken daha ilk soruda dövmüşsünüz bizi.

Ürününüz hangi testlerden geçti hangi sertifikaları alabildi değil sorulan soru. Ustam böyle bir durum var bu gaz ile alakalı durum nedir, nasıl önlemler aldınız diye sorulmuş size. Siz daha başta cevaben bizlere sırası ile "iş bilmez, akılsız, iftiracı" yaftaları ile cevap vermişsiniz.

Sonuçta kendimizi ve sevdiklerimizi yeri geliyor bir çöp zerresinden korumak istiyoruz.

Hangi iş, hangi ticaret dalı olursa olsun birinci kural potansiyel müşteriye nezakettir, saygıdır.

Bugün daha ürününüzü anlayamadan bu yaftalara maruz kalıyorsak, yarın "cihazı parçalara ayırarak ,çok ciddi değişiklikler yapıp" dediğiniz üründe başka kimsenin çözemeyeceği bir sıkıntı çıktığında yine sizin bu tarz yaklaşımınıza mağruz kalarak mı ürünü size tamir ettirmeye ya da garanti içinde değişim sağlamaya çalışacağız ?

Ne olur kusura bakmayın ama kendi adıma ben Cihanü'l Alem olsa daha ilk saniyede pontansiyel müşteriyi azarlayan ticaret erbablarından uzak durmayı seneler içinde öğrendim. Şu yazdıklarınız hiç yakışık almadı.

Selamlar Nevzat Bey,

Ancak, Karavancılar dost insanlardır genel olarak aynı zamanda meraklıdırlar. Fikir paylaşmayı, öğrenmeyi, kendi ellerinden geleni yapabilmeyi de becerirler.

Bunları bir kenara bırakalım ürününüzü bu topluluğa göstermek isterken daha ilk soruda dövmüşsünüz bizi.

Ürününüz hangi testlerden geçti hangi sertifikaları alabildi değil sorulan soru. Ustam böyle bir durum var bu gaz ile alakalı durum nedir, nasıl önlemler aldınız diye sorulmuş size. Siz daha başta cevaben bizlere sırası ile "iş bilmez, akılsız, iftiracı" yaftaları ile cevap vermişsiniz.

Sonuçta kendimizi ve sevdiklerimizi yeri geliyor bir çöp zerresinden korumak istiyoruz.

Hangi iş, hangi ticaret dalı olursa olsun birinci kural potansiyel müşteriye nezakettir, saygıdır.

Bugün daha ürününüzü anlayamadan bu yaftalara maruz kalıyorsak, yarın "cihazı parçalara ayırarak ,çok ciddi değişiklikler yapıp" dediğiniz üründe başka kimsenin çözemeyeceği bir sıkıntı çıktığında yine sizin bu tarz yaklaşımınıza mağruz kalarak mı ürünü size tamir ettirmeye ya da garanti içinde değişim sağlamaya çalışacağız ?

Ne olur kusura bakmayın ama kendi adıma ben Cihanü'l Alem olsa daha ilk saniyede pontansiyel müşteriyi azarlayan ticaret erbablarından uzak durmayı seneler içinde öğrendim. Şu yazdıklarınız hiç yakışık almadı.

Selamlar Nevzat Bey,

Selamlar yanılmaktasınız dediğiniz gibi kimseyi azarlamadık kimseye iftirada atan olmadı şu yazdıgındanda belliki iftira atan sizsiniz ( "iş bilmez, akılsız, iftiracı" yaftaları) ben böyle bir şey yazmadım olabildiğince lisanı münasip ile olayı yazarak anlattım bizim uygulamayı siz yaptırmasınız olur biter istediğiniz kadar muhalefet olup aksini söyleyebilrsin hiç sorun değil sizi yine çok kızdıracak ama yine bir ata sözü ile bitireyim halep orada ise arşın burada siz gibi düşünenlere bir şey ispat etmek zorunda değiliz hayırlı işlerin olsun

Karavan alıp elektrik bilgisi olmayanların sanki iki akü ile klima çalıştırabileceklerini sandıkları için hesap yapmaya çalıştım. Hepimizin hemfikir olduğu gibi 220V varken zaten sorun yok elektrik açısından .

Sizin 400 amper akü ile 5 saat 47 dakika çalışırken 900 Watt güneş panelinizde yardımcı olmuş diye anladım. Dediğiniz gibi akşam uykuya geçmeden, yatmadan önce 2 saat çalıştırıldığında güneş olmayacağı için panellerin faydası olmayacak. Aküler tek başına kalacak. İki saat çalışması için 81 amper x 1/4 saat + 61 amper x 7/4 saat = 127 Ah akü kapasitesi ister. Jel ya da agm akü için % 50 koruma düşünsek yaklaşık 260- 300 Ah akü gerekir. Gerçi gece gündüz sıcaklığı olmayacak ve harcanan amperler düşecek.
Bu nedenle bir akşam saat 9 gibi 2 saat sadece akülerden çalıştırarak bir test yapabilirsiniz.
Bir de watmetre bağlayabilirseniz elektrik açısından akıllarda sorun kalmaz.

Size bir anımı anlatacağım. Bir projede 500 adet fan almam gerekti. Esnafları dolaşıyorum, kimse bana hangi debide hava bastığını, çektiği gücü söylemiyor, hep çalıştırıp denetiyorlardı. Sonuçta teknik değerleri belli ürünü internette görüp sipariş ettim.
Valla üstat çok özür dileyerek ne olur kusura bakma diyecek çok şey paylaşacak çok elektirik hesaplamaları şüphesiz vardır

bu bilgi fırtınası sonsuz dek sürer gider ancak benim o kadar uzun süre yazabilecek vaktim ne yazık ki yok
Mevsim malumunuz yaz olması ve klima işlerinin Çok yoğun olması nedeni ile sürekli çalışıyoruz cevap vermeye her zaman vakit bulamıyorum

Ama tebrik ederim sizde çok haklısınız hesaplarınız 10 numara

şunuda söylemeden geçemeyeceğim bendeki donanımlar ile cihazımda sorunsuz calışıyor test ettiğimiz esnada aracım kısmen kapalı alan ve dış ortamda da kapalı bir hava vardı panellerim güneş almayacak bir yerdeydi sizi nasıl inadırabilirim bilmiyorum ama belirtilen sürede alet calışıyor vaktiniz var ve yakında iseniz gelip görmeniz daha faydalı olur yok gelemez iseniz burada bir yakınınız var ise misafir edelim gelsin o sizin gözünüzden görsün yada biz Manavgat'ta aracı sizin diyeceğiniz bir yere götürelim verelim test etsinler

ne olur kusura bakmayın saygılar sevgiler iyi günler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri