Karia Yolu: Datça Yarımadası Etabı Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iamtrippingballs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,338

iamtrippingballs

Ana Kamp
Nisan ortası çıkacağı söylenen Karia Yolu: Datça Yarımadası rehberi kitabı maalesef sponsor/reklam arandığı için henüz basılamadı.Ben de sırtçantam elimde öylece kalakaldım.GPS bilgileri elimde var ancak su , yiyecek temini ve ulaşım konusunda karanlıktayım.Eski Datça'dan Akyaka'ya kadar olan 150-155 km'lik rotayı yürüme niyetimdeyim.En geç Mayıs başı yola çıkacağım öyle ya da böyle.Yakın tarihte rotayı yürümüş veya detaylı bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Etiketler
Nisan ortası çıkacağı söylenen Karia Yolu: Datça Yarımadası rehberi kitabı maalesef sponsor/reklam arandığı için henüz basılamadı.Ben de sırtçantam elimde öylece kalakaldım.GPS bilgileri elimde var ancak su , yiyecek temini ve ulaşım konusunda karanlıktayım.Eski Datça'dan Akyaka'ya kadar olan 150-155 km'lik rotayı yürüme niyetimdeyim.En geç Mayıs başı yola çıkacağım öyle ya da böyle.Yakın tarihte rotayı yürümüş veya detaylı bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

daha önce çok şey okumuş yada duymuştum.konaklama birçok yerde kamp alanlarında yapılabiliyor.ulaşım sıkıntılı değil.su konusu ciddi lakin yanımızda taşıyabiliriz.bir de bu yıl o bölge çok yağış aldı ve uzun yıllardır kurumuş olan bazı kaynaklardan su gelebilme ihtimali var(çeşme,dere vb)
haberleşelim ve yol arkadaşı arıyorsan da diyaloğu sıklaştıralım.
selamlar

Abi mümkün mertebe en az eşyayla yürüme niyetindeyim, o yüzden kamp mutfağı eşyalarıyla öte beri bile almak istemiyorum eğer rota üzeri işletme-köy bakkalı arası çok değilse.Likya Yolu'nda su sıkıntısına girmiştim tekrar yaşamak istemiyorum ondan benim için önem taşıyor.İstişare edelim abi , yola çıkmaya yakın haber ederim müsait olursan birlikte ilerleriz.

Abi mümkün mertebe en az eşyayla yürüme niyetindeyim, o yüzden kamp mutfağı eşyalarıyla öte beri bile almak istemiyorum eğer rota üzeri işletme-köy bakkalı arası çok değilse.Likya Yolu'nda su sıkıntısına girmiştim tekrar yaşamak istemiyorum ondan benim için önem taşıyor.İstişare edelim abi , yola çıkmaya yakın haber ederim müsait olursan birlikte ilerleriz.
likya yolunda kaş sonrası su sıkıntısı var.muhtemelen benzer sıkıntılar bu yolda da olacak.denize yakın ilerleneceği için temizlik vs konularında su sıkıntısı olmayacak lakin içme suyu sıkıntısı çok olacak.
-sen kesinlikle kamp atarak mı yürüyeceksin?
-illaki karya yolunun bu etabını mı yürüyeceksin?

selamlar

Likya Yolu'nda yaptığım gibi güneş batmaya yakın patika yakınında uygun bir yere veya beğendiğim bir yere/koya kamp atarak ilerleyeceğim.Dediğin gibi abi temizlik için denizden bol bol yararlanma imkanı var ama içilebilir su kaynakları yetersiz ve aralarındaki mesafeler çok fazla.3lt su illaki bulundururum çantada , umarım dehidre olmam.

Datça etabına diğer etaplardan daha fazla yükseldim nedense.İşti , güçtü , askerlikti derken bir türlü gidemedim , içimde ukte kaldı , dert oldu Datça etabı.Bozburun Etabı'nı bol bol keşif yapar, bulduğum her deliğe girerim diye sonraya saklıyorum :smiley:

Likya Yolu'nda yaptığım gibi güneş batmaya yakın patika yakınında uygun bir yere veya beğendiğim bir yere/koya kamp atarak ilerleyeceğim.Dediğin gibi abi temizlik için denizden bol bol yararlanma imkanı var ama içilebilir su kaynakları yetersiz ve aralarındaki mesafeler çok fazla.3lt su illaki bulundururum çantada , umarım dehidre olmam.

Datça etabına diğer etaplardan daha fazla yükseldim nedense.İşti , güçtü , askerlikti derken bir türlü gidemedim , içimde ukte kaldı , dert oldu Datça etabı.Bozburun Etabı'nı bol bol keşif yapar, bulduğum her deliğe girerim diye sonraya saklıyorum :smiley:
ben de araştırmalarımı yoğunlaştırayım ve paylaşmaya devam edelim.
tek sorun ben trekkingi hep konaklamalı yaptım ve çadırım yok :smiley:

Likya Yolu kadar popüler olmadığından ve yerleşim yeri fazla bulunmadığından konaklama olanakları daha az diye düşünüyorum Karia Yolu'nda.Eğer çadır ile kamp atmayı düşünmüyorsan abi konaklamayı araştırıp ona göre planlama yapman lazım.

Imagesqtbn3AANd9GcSSRc2kJlOaT CJfxQiSODW7kvzx jDPiDcSVJ64OTYaFucGzPt

Datça'dan Balıkaşıran'a kadar oradan buradan edindiğim bilgilere göre 150-160 km rota emin olmamakla birlikte.Körmen'den geri Datça'ya isteğe göre dönülebilir.3lt su ve iki günlük yiyecekle yürümek mantıklı.Geceleri serin ve rüzgarlı olacağını düşünüyorum deniz etkisiyle, ona göre kıyafet ayarlayacağım.

Son düzenleme:

Likya Yolu kadar popüler olmadığından ve yerleşim yeri fazla bulunmadığından konaklama olanakları daha az diye düşünüyorum Karia Yolu'nda.Eğer çadır ile kamp atmayı düşünmüyorsan abi konaklamayı araştırıp ona göre planlama yapman lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 512220

Datça'dan Balıkaşıran'a kadar oradan buradan edindiğim bilgilere göre 150-160 km rota emin olmamakla birlikte.Körmen'den geri Datça'ya isteğe göre dönülebilir.3lt su ve iki günlük yiyecekle yürümek mantıklı.Geceleri serin ve rüzgarlı olacağını düşünüyorum deniz etkisiyle, ona göre kıyafet ayarlayacağım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR