Katlanır Filtre Kahve Damlatıcı - Kullanan, Kendi Yapan Var Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deserteagle Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,527

deserteagle

Kamp II
Yer
İstanbul
Selam herkese,

Instagram'da birilerinde paslanmaz telden ürünleri görünce konuyu kurcalamaya başladım ve burada sorayım dedim.

Tek parça paslanmaz çelik telden yapılmış ve katlanır filtre kahve damlatıcı gördüm. Bunun benzeri ama çok parça telden yapılmış olanına da denk geldim.

Biraz daha araştırınca da körük gibi katlanan silikon ürünlere ve 3 parça metalden yapılmış ürünlere rastladım. Rastladıklarımın fotoğraflarını örnek olarak veriyorum.
Collapsible coffee dripper

Bu katlanır filtre kahve aletinden kullanan, kendi yapan var mı?

Etiketler

Selam herkese,

Instagram'da birilerinde paslanmaz telden ürünleri görünce konuyu kurcalamaya başladım ve burada sorayım dedim.

Tek parça paslanmaz çelik telden yapılmış ve katlanır filtre kahve damlatıcı gördüm. Bunun benzeri ama çok parça telden yapılmış olanına da denk geldim.

Biraz daha araştırınca da körük gibi katlanan silikon ürünlere ve 3 parça metalden yapılmış ürünlere rastladım. Rastladıklarımın fotoğraflarını örnek olarak veriyorum.Ekli dosyayı görüntüle 638308

Bu katlanır filtre kahve aletinden kullanan, kendi yapan var mı?

Merhabalar,

Ben de benzer bir ikilemde kalıp biraz araştırmıştım bu ürünleri. Sonuçta seramik olanlardan aldım.
Tel olanları çok sağlam gelmedi açıkcası.
Silikon olanını, aynı malzeme ve formda "silikon huni" diye aratırsanız çok daha ucuza temin edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken ürünün gerçekten 100% silikon olması. Bunu da bulaşık makinesinde yıkanabilir ibaresinden teyit edebilirsiniz. Gerçek silikon BPA içermediği için sağlığı tehdit etmez.
Huni olarak satılanların içinde ekstra metal filtre yok, kağıt filtre ile ihtiyaç duymasanız bile isterseniz bunun için de 3-5 liralık küçük bir demlik içi süzgeç alıp silikon huninin en altına yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca, "atık ürettiği için çok tercih etmesem bile" ihtiyaç halinde biraz genişçe bir karton bardağın altını delip kağıt filtre ile bir kaç defa kahve demledim. Acil durumlarda değerlendirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR