Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,047
Ynt: Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

tunali' Alıntı:

Kayak merkezlerine kar yağdıracağım :smiley:

Tüm tahminler bu yönde arkadaşlar. Büyük bir sürpriz olmazsa martın ikinci yarısı kayak açısından bu sezonun altın dönemi olacak.

Etiketler

sarıkamış hala 180 cm kar kalınlığı duyurulur

Sarikamis km 1 k

21 Mart itibarı ile Uludağ'da 150 cm civarı kar var.
Ancak ikinci bölgede Maden taraflarında açılma çok fazla.
Cennetkaya, Osman Yüce pistlerinden kaydım. Kar oldukça iyiydi. Beceren ve Yazıcı'da ise kar yüzeyi helvalaşmış.
Önümüzdeki haftanın da sezonun son haftası olacağını tahmin ediyorum.

Herkese tekrar selamlar. Uludağ'da sezon kapandı sayılır. Ağaoğlu geçtiğimiz yıllar yaz boyu açık tuttuğu otelini ve daha önemlisi sezonun son anına kadar çalıştırdığı mekanik tesisleri dün itibarıyla kapattı. Alkoçlar da teleskisini sökmüştü. Halbuki kar durumu sezon sonuna göre gayet iyiydi. Önümüzdeki hafta yüksek sıcaklıklar bu karı oldukça kötü bir duruma getirecek. Bir sonraki haftasonu Fahri telesiyej, Beceren teleski, Karkay ve Kervansaray telesiyej açık olabilir. İkinci bölge pistlerinin çok çok düşük bir ihtimal olsa da haftasonu açık olma şansı var. Uludağ'a son bir kez gitmek isteyen Gezenbilir'cilere tavsiyem gitmeden önce mutlaka otelleri arayıp bilgi almanız.

Kartalkaya'da da durum aynı. Haftasonu hava iyiydi ancak bugünden itibaren başlayarak yüksek sıcaklıklar orayı da kavuracak. Haftasonuna çok keyif vermeyebilir.

Kartepe, daha önce de söylediğim gibi sezonu çoktan kapattı.

Şu anda zevk alarak kayak yapılabilecek yerlerden Palandöken'i tekrar tavsiye ediyorum. Hava sıcaklığı sadece bir gün 0 derecenin üzerine çıkıyor. Rüzgâr da oldukça zayıf. Bu sezon sonu fırsatını kaçırmayın, yazın üzüleceksiniz.

Sarıkamış da Palandöken kadar olmasa da idare edecek gibi görünüyor bir iki hafta daha.

Herkese güzel bir sezon diliyorum.

Saygın Yılmaz
www.skiciyiz.biz

Herkese tekrar selamlar. Uludağ'da sezon kapandı sayılır. Ağaoğlu geçtiğimiz yıllar yaz boyu açık tuttuğu otelini ve daha önemlisi sezonun son anına kadar çalıştırdığı mekanik tesisleri dün itibarıyla kapattı. Alkoçlar da teleskisini sökmüştü. Halbuki kar durumu sezon sonuna göre gayet iyiydi. Önümüzdeki hafta yüksek sıcaklıklar bu karı oldukça kötü bir duruma getirecek. Bir sonraki haftasonu Fahri telesiyej, Beceren teleski, Karkay ve Kervansaray telesiyej açık olabilir. İkinci bölge pistlerinin çok çok düşük bir ihtimal olsa da haftasonu açık olma şansı var. Uludağ'a son bir kez gitmek isteyen Gezenbilir'cilere tavsiyem gitmeden önce mutlaka otelleri arayıp bilgi almanız.

Kartalkaya'da da durum aynı. Haftasonu hava iyiydi ancak bugünden itibaren başlayarak yüksek sıcaklıklar orayı da kavuracak. Haftasonuna çok keyif vermeyebilir.

Şu anda zevk alarak kayak yapılabilecek yerlerden Palandöken'i tekrar tavsiye ediyorum. Hava sıcaklığı sadece bir gün 0 derecenin üzerine çıkıyor. Rüzgâr da oldukça zayıf. Bu sezon sonu fırsatını kaçırmayın, yazın üzüleceksiniz.

Sarıkamış da Palandöken kadar olmasa da idare edecek gibi görünüyor bir iki hafta daha.

Saygın Yılmaz
www.skiciyiz.biz

Merhaba,

Haftasonu bende sizinle Ağaoğlu'nda idim. Tamamıyla organizasyon çok güzeldi.
Zemin donmuş kar üzerinde helva gibi olmuş 3-5 cm'lik tabakadan ibaretti.
Ancak güneşli bir sezon kapanışı için güzeldi.

Selamlar,

sygnylmz' Alıntı:

Saygın Yılmaz
www.skiciyiz.biz

Bu sabah Bursa'dan baktığımda Uludağ'ın yarısı ağarmış. Hafta sonu liftler açık olursa belki sezon kapanışı bu haftaya sarkabilir.

2010 yılının ilk karı 8 Ekim'de yağdı. Ancak lodos eritti ise de; 28 Ekim'de 10-15 cm daha yağdı. Şu an 5 cm kadar kar var. Her ne kadar kaymaya elverişli olmasa da mangala, fotoğrafa elverişli. Yiyenbilir ekibine duyurulur.

Merhaba,
Ben 10 Ekim pazar günü Uludağ' daydım.
Karkay pistleri açıktı.
Sezon açılışını erken yaptım :smiley:

ata036' Alıntı:
biz beklemedeyiz seval bu aydan sonra yaparız açılışı herhalde :D :D çok şanslısın

Tarık kardeşim,
Bir günlük şanstı o :(
Sonra eridi gitti karlar.
Tekrardan bekleyiş içersindeyiz biz de :smiley:

şu anda Uludağ'da kar var mı acaba, 3-5cm de olsa ayağımızı kara basabiliecek miyiz? yarın gezi amaçlı çıkmayı düşünüyorum da..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri