Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,839
Ynt: Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

Palandökenin açılışını ben haber veririm Erzurumdayım ama bu sezon açılmazsa şaşmayın aralık bitiyor gerçekten ilginç ama Erzuruma 1 kere yağdı henüz!!!

Etiketler

geçen Cuma aradığımda daha sezonu açmadıklarını 90cm' ye ulaşmasını beklediklerini söylemişlerdi.

bu pazar soğucaktan kuzuyayla ordanda kartepeye geçiş yaptık fakat güneş görmeyen yerlerde kar kalmış başka hjiç bir yerde kar yoktu ama ondan önceki hafta gittiğimizde ssoğucakta diz boyu kar vardı bende anlamdım valla

cumartesi uludağa' a gidicem umarım kar durumu kötü olmaz..

eotret hiç tavsiye etmem. Büyük ihtimalle doğru dürüst kayak yapamayacaksın.

eotret' Alıntı:
yapma yahu. izin, otel, yol herşeyi ayarlamıştım...

Kusura bakma valla baltalamış gibi oldum tatilini ama çok büyük ihtimalle kayılacak kar olmayacak. Bu durum Doğu Anadolu'da bulunan kayak merkezleri dışındaki tüm kayak merkezleri için geçerli. Sarıkamış'ta kayılabilir bu haftasonu.

Ilgaz'ı da tavsiye etmem evet bu haftasonu iyiydi ve bol kar vardı ama önümüzdeki hafta etkili olacak lodos ve sıcak hava, orada da kayak yapılmasını imkansız kılacak.

Az önce Uludağ'dan geldim. 20 cm. kadar kar var. Karkay pisti açık, çoğu pist kapalı. Acemi ağacının orada biraz kar var ama çok yetersiz. Eski bir kayak hocasının söylediğine göre 1963 senesi yılbaşından beri en kötü sezonmuş.
Meteorolojiye göre cuma-cumartesi kar yağışı geliyormuş.

Hayırlısı...

geçtiğimiz hafta içinde Uludağdaydım, kar durumu çok kötü sadece karkay pisti açık. o da yağan yağmur ve soğuk hava nedeniyle buz tutarak bir hayli tehlikeli durumdaydı, haftasonu itibariyle her yer çamur halini almıştı bilginize...

İki gündür gerçekleşen kar yağışı ile yaklaşık 80 cm-100 cm arası kar birikti. Zaman zaman tipi ve sis olmasına rağmen pistler açık.

ata036' Alıntı:
dün sarıkamış gayet güzel ve kalabalıktı ;)

Tarık Bey, oralar güzel olmayacakta neresi olacak..4-5 günlük tatilim olsa 1dk. bile durmam..

16 Ocakta Kartalkaya'ya gidiyorum aksilik olmazsa ..bu sene açılışı orda yapıcam..döner dönmez hava , kar kalınlığı vs. paylaşırım..

emmy' Alıntı:
Tarık Bey, oralar güzel olmayacakta neresi olacak..4-5 günlük tatilim olsa 1dk. bile durmam..

16 Ocakta Kartalkaya'ya gidiyorum aksilik olmazsa ..bu sene açılışı orda yapıcam..döner dönmez hava , kar kalınlığı vs. paylaşırım..

yolunuz açık eğlenceniz bol olsun :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri