Kendi Çekme Karavanını Yapanlar-Mnt Tent Trailer- emirem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emirem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,262

emirem

emirem1971@hotmail.com
Yer
istanbul
Herkese merhba öncelikle bana kendi karavanımı yapma heyecanını veren sn.ahmet bey(yasiko),arif hüküm bey,atilla bey(atiladı),yüksel bey(yugun) bilgi ve tecrubelerini bu sitede paylaşan bütün katılımcı dostlara teşekkür ediyorum.yaklaşık üç aydır bilgi toplama proje araştırmaların dan sonra en çok ta sizlerin tecrube ve tavsiyelerinden yararlanarak nihayet on gün önce imalat aşamasına geçtik. geçtik diyorum çünkü yapım aşamasının büyük bir bölümünde çiftliğin kahyalığını da yapmakta olan tamir ve bakım sorumlumuz bayram usta da benim le beraber olacak. ilk iş olarak kullanmadığımız boş bir depoyu MNT TENT TRAİLER'in atölyesi yaptık eksik bazı aletlerimizi aldık, elektrik tesisatını yaptık,hurdacıdan bir RENAULT 9 dingili alarak işe koyulduk. proje leri yayınlayamıyorum bilgiyasarım çöktü hepsi silindi gerçi çıktılarını yazıcıdan taratarak alabiirim ama bu yazıp çizme işlerinde acemi olduğum dan çizimlerim ço k amatörce. şu an daha şası kısmındayız birde üst kabin kaldırma sistemini modelleyip test ettik.bazı kısımları kafamda tam netleşmediği için yavaş ilerliyorum . saygı ve sevgilerimle MAHMUT TAŞÇI

Etiketler
Ynt: Kendi Çekme Karavanını Yapanlar-Mnt Tent Trailer- emirem

hurdacıdan alınan renault9 dingili temizlendi bakımı yapıldı poryalar tornadan geçirildi balataları yenilendi[attachment=1]

14112011002

03112011002

04012007001

04012007

04012007

Mahmut bey kolaylıklar dilerim,

Bilgisayarınız normale döndüğüne göre yapılanları fotograf ekleyerek anlatırsanız imalatınızı yapılanları,bazen eksikleri sorarak
ve destek alarak ilerlemiş olursunuz.

Torsiyon dingil seçimizin çok iyi karar, yol tutuşu çeken araç bakımından sürüş rahatlığı sağlayacaktır.
Kolay gelsin.

[attachment=2]Benim yapmayı planladığım amerika ve avrupada da var olan ülkemizde hiç rastlamadığım tent trailer kapanıp romörk olan açıldığında %70 karavan %30 çadırdan karavan benzeri bir şey .[attachment=1]

046

045

levent bey teşekkür ederim burda okadar çok bilgi paylaştınızki sizlerin emeğine saygıdan busayfayı açmayı kendimi mecbur hissettim yoksa iş için maillerime bile doğru dürüst cevap yazmam.onun için elimden geldiğince her aşamayı resimleyip yayınlamaya çalışacağım ama yine de yavaş kalır ve eksiklik olursa lütfen affedin. zor bir işe kalkıştığımın farkındayım ama bilgi tecrubelerinizin işimi kolaylaştıracağından eminim selamlar.

15112011002

MNT TENT TRAİLERİN ÖLÇÜLERİ: UZUNLUK :250cm(çeki oku hariç) EN: KAPALI:150cm AÇIK:440cm YÜKSEKLİK:ALT KABİN:100cm AÇILIR KISIM:90cm ÜST KABİN:25cm Çeken aracımın genişliği 180cm Fiat FİORİNA çeki oku henüz tam oturmadı kafamda aracımda çeki demiride takılı olmadığından net ölçülendiremiyorum kaplin hariç uzunluğu yusuf beyin(yugun) yaptığı gibi üçgenmi çiftlikte kullandığımız romorklar gibi ortadan tek parça şeklindemi her ayrıntıyı anlatmışsınız kullanılacak vidaların şapkasına kadar bu konuda bir şey bulamadım piyasadan bir çok bilgi edindim ama benim için burası onay makamı gibi ilginizi bekliyorum saygılar

ANA ŞASI PROFİLLERİNİN DİNGİLE ALIŞTIRILMASI[attachment=1]

049

üst kabin kaldırma sistemini test etmek için profillerini hazırladık makaralarını taktık bir tanesini tezgaha monte edip test ettik .[attachment=1][attachment=2][attachment

039

ÜST KABİN KALDIRMA SİSTEMİNİN PROFİL VE MAKARALARI HAZIR BAYRAM USTAYLA GÜNÜN POZUNU VERİYORUZ.[attachment=1]

056

kolay gelsin.
ilginç ve güzel imalat aşaması izleyeceğiz.
Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR