Kendi Karavanını Yapanlar; Volkswagen-t5 Pop-up "azap"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BGRDRC Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 68,679
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BGRDRC

Kamp I
Yer
ANKARA
Herkese Selamlar;
Uzun bir aradan ve araştırmadan sonra 09 Nisan'da aldığım 2006 Model Volkswagen T5 Yüksek Tavan'ı motokaravana çevirme çalışmalarına başladım. Motokaravanımın yapım aşamalarını mümkün olduğunca resimlerle desteklemeye çalışacağım.Elimden geldiğince kendim yapmaya çalışacağım motokaravanımda bazı ustalık gerektiren kısımları ise işin ustalarına bırakmayı düşünüyorum.Tüm aşamalarda sizlerin fikirlerine de açık olduğumu belirtmek isterim.

Aracın ismini "AZAP" koydum niye bilmiyorum ama olumsuz duygulu bir isim olsa da plakasındaki AZP harfleri doğrudan bende bu ismi çağrıştırdı.Plakayı özellikle düşük trafik sigortasından dolayı değiştirmedim.Ayrıca İzmir'in bende ayrı bir yeri olduğu için de bu şekilde kalmasını istedim.Kısaca umarım "AZAP" bana azap olmaz diyip ilk resimleri paylaşayım... :eek: ::smiley: :-\

Araç daha önce İş Güvenliği Firması tarafından gezici teknik ekip aracı olarak kullanılmış ve uzun bir süre dinlendirilmiş.120.000km'de. Sevgili Arkadaşım Hikmet(Raptor) ile aracı Kocaeli'nden aldığımızda önce aracın içerisine kaynaklanmış profili ve ahşap kaplamayı sökmem gerekti.Ayrıca yere sabitlenmiş sedye ve altı dolap olarak tasarlanmış ama kullanılamayacak durumdaki profili de çıkartmak zorunda kaldım.

Daha sonra profilin altında tutkalla fiber tavan ve alt kirişlere kadar iğrenç şekilde yapışmış döşemeyi söktüm.Manzara çok kötüydü zira döşemeyi yapıştırdıkları bally o kadar sertleşmişti ki halı benzeri döşeme malzemesinin tüylerini de tutarak fiber tavanı yalıtımı yapıştıramayacak hale getirmişti.
Yaklaşık 4 günü Yarım günü ofiste işe ayırıp yarım günü Hikmet'in işyerinde benzin ve spatula ile bally temizleyerek geçirdim.Maalesef fiberden bally çok zor kazınıyor tiner kullanamıyorsunuz çünkü akıp alttaki boyaya zarar verebiliyor.

20140412 153055

20140412 153146

20140412 154426

20140414 153041

20140414 153050

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Volkswagen-t5 Pop-up "azap"

hayırlı olsun ,kolay gelsin,iç yerleşim planı nasıl olacak?banyo kabini olacak mı?

Temizleme işlemi sırasında ve sonundaki resimler..

20140419 192843

20140422 172004

20140422 172014

20140429 130228

Ekli dosyalar

• 20140419_141656.jpg
    20140419_141656.jpg
    127 KB · Görüntüleme: 847

omnitemporal' Alıntı:
hayırlı olsun ,kolay gelsin,iç yerleşim planı nasıl olacak?banyo kabini olacak mı?
Murat Bey çok teşekkür ederim..
İç yerleşim olarak şayet becerebilirsek Danbury firmasının yerleşimini düşünüyorum,sadece aşağıdaki resimlerde gözüken iki ayrı yatak yerine arası belirli ölçüde süngerli parçalarla kapatılacak çift kişilik yatak olacak.Diğer herşeyin yerleşimini aynı tutacağım.
Ekstra yukarıda havalandırmadan çıkılan Atilla Abi'nin yaptığına benzer T4'ün tavanından kesilen parçadan tasarlanacak bir pop-up yatak olacak.

Danbury 1ef2 t5 royale twin

Danbury 5a55 img 4008 email

Danbury 63d2 img 3593 email

Danbury 67fe img 3532 email

Danbury 2537 img 3632 email

Devam...

Danbury db1a img 3548 email

T5 8

T5 7

T5 9

Ekli dosyalar

• Danbury1.JPG
    Danbury1.JPG
    41 KB · Görüntüleme: 897

Gönlünüzden geçen karavanı elde etmeniz dileğiyle kolaylıklar dilerim öncelikle. Son zamanlarda yapılan hemen hemen her karavanı takibe aldım. Yüksek tavan camper ya da alkovenli yüksek tavan modellerini özellikle takip ediyorum. Umarım ileride bir başlık da ben açarım. Bilgi paylaşımlarınız için en içten teşekkürlerimi sunarım. Saygılar.

Işıkdağda Hikmet bahsetti Buğracım hayırlı olsun ctesi uğra da hem tanışalım hem yardımcı olalım sana bazı konularda 0553 402 38 38 benim tel

En kısa zamanda tamamlayıp keyifli gezilerde kullanmanızı dilerim.
Kalın sağlıcakla

benimde aklımda olan bir tasarım hayata geçecek, ben bu yerleşimi 10m3 ducato'ya düşünüyordum, kolay gelsin :smiley:

Kolay gelsin en kısa zamanda bitmesi dilekleriyle....

T4 Camper kullaıcısı olarak ilgiyle takip ediyorum kolay gelsin.

Buğra bey tavanı yükseltmeden üst yatak yaptığınızda yatak ve minderi varken tavanla yatağın arası kaç cm olacak?
Yüksek tavan T5 i olan arkadaşlar tavan yüksekliğinin yetersizliği nedeniyle dar olacağı için üst yatak yapamıyoruz diye yakınıyorlardı

Buğra hayırlı olsun, kolay gelsın.
Değişik ve güzel bir yerleşim planı. Hoşuma gitti.
Hikmet'e ve Ankaralı karavancı dostlara Bursa'dan selamlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri