Kerpe - Karadeniz (Su Altı Görüntüleri)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eftaLYa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,077

eftaLYa

Face & Ben
Yer
İstanbul - Şişli
Web
www.esraakeroglu.com
Kerpe tatili bitti. geride pek çok güzel anı bıraktı yine.
Bu sefer birde su altı için aldığım kamera ile daha da renkliydi benim için.
Suyun genelde çok bulanık olmasından ötürü görüş mesafesi azdı.

Kerpe den kamerama yansıyanlar :smiley:

69751cf9518a7012b20e3f528e569b8c.jpg

5f94184a58f3576fe6b3f8612ab2d8c4.jpg

Doğada kamuflaj..

fe5a6984482b7a96bf664dfe480dfff6.jpg

b420d12bc0cd2a9cc20d381f2e1201d3.jpg

913529207fce7cc92553efbf9728258e.jpg

4ec168dde670647113a696d3c96b9968.jpg

Etiketler

Eftelya hanım. Ellerinize sağlık. Bu fotoğrafları paylaşacağınızı bahsetmiştiniz ama link eklenmediği için atlamıştım tesadüfen karşılaştım. Olmassa o sayfayada linki bırakılırsa ulaşımı daha kolay olucaktır sanıyorum. Makineyle ilgilide konuşulmuştu ama sonuç renkler konusunda mükemmele yaklaşmış bulanık sudada bu kadar durumuda söz konusu tabiki. Kullandığınız makineyle akdeniz yada ege sahillerinde dalgasız suda harika fotoğraflar hapsediceğinizede inanıyorum.

Birde sanıyorum bulunduğunuz yer itibariyle balık çeşidindeki azlıkta dikkatimi çekti.

Sorular :
1. Çok balık çeşidi varmıydı yoksa ?
2. Çektiniz fakat fotoğrafları seçerkenmi elendi ?
3. Genelde sahilde çekilen fotoğraflarmı ?
4. Fotoğrafların çekim mesafesi kıyıdan ne kadar uzaktaydı ?
5. Denizde açılamadınızmı ?
6. Açılamadıysanız nedeni neydi ? 
7. Fotoğraf makinesini en fazla ne kadar derinlikte deneme şansı buldunuz ?

Şimdiden sorularıma ilginize teşekkür ederim.

1. Çok balık çeşidi varmıydı yoksa ? : küçük kaya balıkları , kalkan (makine yanımda değilken gördüm :( ) kefal ve bolca deniz anası ile midye gördüm. ve pek çok farklı türde yavru balık.

2. Çektiniz fakat fotoğrafları seçerkenmi elendi ? daha ekleyeceğim fotoğraflar var ama fazla çeşit yok..

3. Genelde sahilde çekilen fotoğraflarmı ? en derin 5-6 metrede çekebildim. tüpsüz ve ağırlıksız daldığım için hem fotoğraf çekmek hemde aşağıda sabit durmak epey zor oluyor. ve hemen hergün dalga vardı.

4. Fotoğrafların çekim mesafesi kıyıdan ne kadar uzaktaydı ? 1 mt ila 50 mt arası uzaklıkta kıyıya. kerpede su epey sığ kıyılarda... en derin 5-6 mt. dip , yüzeysellerde max. 7-8 mt derinlikte.

5. Denizde açılamadınızmı ? açılsam ne olacaktı bunu anlamadım :D tüpsüz anca bu kadar dalabiliyorum :D

6. Açılamadıysanız nedeni neydi ? yukarıda cevabı sanırım.

7. Fotoğraf makinesini en fazla ne kadar derinlikte deneme şansı buldunuz ? 40 mt derinliğe kadar çekim yapılabiliyor. ama dalış derslerim yarın başlıyor.. bakalım ne kadara kadar çekebileceğim :smiley:

Esra hanım Sorularımla ilgilenip cevaplar verdiğiniz için teşekkür ederim. Dalış kursunuzda başarılar dilerim. O zaman çok yakında deklanşörünüzden çok daha fazla deniz canlısı görme şansımız olucak sanıyorum ? :smiley:

5a471c4d05b8b5921c6c41481cf2e7e9.jpg

c2eedfa08c2a7ad41e77ba79718d7144.jpg

99b84cd8fbbd60236d33e4be55a246ba.jpg

Biz Kerpe de iken Gençlik festivali yapıldı hemen yan otelde. Festival ertesi denizin içi çöp tenekesi gibiydi. bira şişeleri içecek kutuları poşetler,cips paketleri vs.. Eğlenmesini biliyoruz da denizleri korumasını bilmiyoruz.
Denizlerin enerji içeceğine ihtiyacı yok!

1e79cf26b84c2bf2dfce36fb1e642fd8.jpg

272949b83bd870761afe969722bbcc6d.jpg

Bu minik balığa aşık oldum ben.. çok şirin. Kayalardaki deliklerde yaşıyorlar. Bir parmaktan az uzun. Kaya delikleri olan yuvalarına geri geri giriyorlar. videosunu da çektim. onu da ekliyeceğim becerebilirsem sonra.

789b07d4de90ddee00869d1afd44cfb2.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR