Kocaeli Belediyesi Ormanya Karavan Ve Çadır Kamp Alanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YurdaCooL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,473
Memlekette bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar belediyeye ait kamp yeri bulunmakta bu da onlardan birisi. İstanbul'a yakınlığından ve düzgün bir işletme olduğundan dolayı 6-7 defa gitmişliğim var, hepsinden de memnun ayrıldım. Görüp görebileceğiniz en temiz ve bakımlı kamp alanı. Bir eksi yönü yazın hafta sonları çok fazla çadır kabul ediliyor, resmen bitişik nizam çadır kurulmakta, o zamanlarda gitmiyorum, onun dışında benim için gayet güzel bir yer. Kamp kurallarına gelirsek 20 maddelik bir liste var ve bu 20 maddenin belki de 17-18 maddesi tüm kamplarda geçerli kurallardır. Takıldığınız alkol ve evli çift maddeleri de kamu kuruluşu olması dolayısı ile gayet normal. Gittiğiniz bir öğretmenevi, bir kamu misafirhanesinde de aynı odada karşı cins ile kalmak isteseniz evlilik cüzdanı olmadan kalamazsınız. Ama siz konuya politik yaklaştığınızı belirttiğinizden dolayı bu yazılanların bir anlamı olmayacaktır. Bu arada mesajınızdaki bir yeri de düzeltme ihtiyacı hissettim, -bu “aşşağı bak” söyleminin- dediğiniz kısımdaki tırnak içindeki kelimenin aslı "aşağıdan" olacak.
Nazi kampı örneği isterseniz buyrun aylık 380TL verdiğimiz ekteki İstanbul Maltepe'de daimi konakladığımız İSPARK karavan parkı kurallarını inceleyebilirsiniz. Daimi konaklıyoruz ama elektrik ve su yok, onu geçtim mazgala gri su boşaltmak, tuvalete siyah su boşaltmak yasak! Karavan önüne sözüm ona masa sandalye konması yasak, tüpgaz kullanmak yasak, şort giymek yasak :smiley: hayvan beslemek, hatta çiçek vb. çok tehlikeli, o da yassakk kardeşimm..

Bazı maddeler;
3. Otopark içerisindeki ve dışarısındaki park alanlarına ve yaya kaldırımlarına, bisiklet yollarının üzerine masa sandalye , kilim , halı vb. Malzemelerin konması yasaktır
8. Araç sahiplerinin park içerisinde kutlama, doğum günü partisi, düğün , nişan ve toplantı vb. Etkinlikleri yapması yasaktır
9. Araç sahiplerinin park alanı içerisinde alkol ve uyuşturucu madde tüketmesi ve bulundurması ,park alanı,yaya kaldırımları üzeri ve açık alanda alkol tüketmesi yasaktır
10. Araç sahibi günü birlik, haftalık , aylık ,saatlik kiraya vermek ve içerisinde ahlak dışı faaliyetlerin oluşmasına sebebiyet vermeleri yasaktır
11. Araç sahiplerinin otopark içerisinde iç çamaşırı , şortlu vb. şekilde uygunsuz giyinmeleri yasaktır
12. Otopark içerisinde her türlü evcil ya da evcil olmayan hayvan beslemesi yasaktır
13. Otopark içerisinde kedi, Köpek kulübesi konulması yasaktır
15. Otopark içerisinde atık boşaltmak yasaktır
16. Otopark içerisinde bitki ve ağaç yetiştirmek, saksı vb. şeyleri otopark içerisine koymak yasaktır
18. Otopark alanı içerisinde mangal , barbekü ,tüpgaz vb. ürünler kullanmak yasaktır
Medeni durum sorgulaması hariç bütün kurallara katılıyorum.Ben daha iyisini yazamazdım.Tez zamanda gidilesi bir yermiş.

Etiketler

Bu konuyu takip edenler varsa bilgilendirirseler memnun olurum. Ormanya tabiat parkının pazartesi günleri kapalı olduğunu biliyorum. Pazartesi kültür parkın kapalı olduğundan Karavan parkınında daha tenha olacağı düşüncesiyle pazar gün akşam karavan parkına girmek istiyorum. Acaba pazartesi günü karavan parkıda kapalı mı?

Bu konuyu takip edenler varsa bilgilendirirseler memnun olurum. Ormanya tabiat parkının pazartesi günleri kapalı olduğunu biliyorum. Pazartesi kültür parkın kapalı olduğundan Karavan parkınında daha tenha olacağı düşüncesiyle pazar gün akşam karavan parkına girmek istiyorum. Acaba pazartesi günü karavan parkıda kapalı mı?
Son durum nedir bilmiyorum, arkadaşlardan duyduklarıma göre yazıyorum,
Aramadan gitmeyin, yoğunluk nedeniyle yer bulmak zor oluyormuş,
Araç ruhsatında karavan yazmıyorsa karavan parkına giremiyorsunuz diye biliyorum,
Selamlar

Kamp yeri kurallarını okudum, bir nevi Nazi Toplama kampı sanki, onu yapma bunu yapma vs. Hayatları, yaşamları dizayn etmeye çalışan dayatmacı bir zihniyet hakim ne kadar tanıdık, buyrun kurallar (özellikle kırmızı çizilenler)

Ekli dosyayı görüntüle 634899
hocam burada olmaması gereken kural hangisi... hepside güzel genel karavan park kuralları

aynen öyle , içki içeceksen , eşin olmayan biri ile kamp yapacaksan . başka kapıya gideceksin , burası bir kamu kuruluşu , belediye çok güzel bir tesis yapmış , üstelik ücretsiz , eksiğini aramanın lüzumü yok , teşekkür etmek lazım , evet TAM AİLE YERİ , kural mural tanımayanlar , kuralsız muralsız yerlere giderler olur biter .
süleyman abi sonuna kadar senleyim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri