Korando 2.9 Td Ile Başlangıç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5,596
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 457,006
Merhabalar,

Bugün Musso da değişik bir problemle karşılaştım. Hafif frenlemede abs devreye giriyor. Frenler tutmuyor. Sert frenlemede bunu yapmıyor ama ışığa falan yaklaşırken hafif frenlemede abs hemen devreye giriyor. Neden olabilir?

Etiketler
Merhaba,
Korando 2,9 D (4x2) icin, fren hidrolik hortumlarini degistirmek istiyorum. Bu konuda bilgi verebilecek (nerede bulunur, baska bir aracinki uyar mi, v.s.) arkadaslara simdiden tesekkür ederim. Selamlar

Selamlar ... 98 Korando kj at sahibiyim. Forumu birkaç kez okudum çoksa faydalandım . Emeği geçenlere teşekkür ederim. 4x4 sistem sorunu yaşıyorum. Kilit devreye girmiyor... yedek parça , vs konularda fikir ve tecrübe paylaşabilecek bir arkadaşın telefon numarası mümkün olursa paylaşırsanız çok memnun olacağım

Selamlar ... 98 Korando kj at sahibiyim. Forumu birkaç kez okudum çoksa faydalandım . Emeği geçenlere teşekkür ederim. 4x4 sistem sorunu yaşıyorum. Kilit devreye girmiyor... yedek parça , vs konularda fikir ve tecrübe paylaşabilecek bir arkadaşın telefon numarası mümkün olursa paylaşırsanız çok memnun olacağım
merhaba sayın @Triotr

4x4 kilitlememe sorunu genelde ön hublara giden hidrolik hortumlarındaki tıkanıklik sebebinden olur , ikinci ihtimal hub dişlilerinin aşınması sebebi olabilir . Öncelikle hubları söküp hub mekanizmasını ve hortumları kontrol edin , aracınızdaki hublar otomatik hub eğer hublar aşınıp işlevini kaybetti ise , Avm marka manuel hub alıp takın , elle kilitlemeniz gereksede uzun yıllar boyu sorunsuz çalışacaktır. Selamlar saygilar

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar
Bu sene yaşadığım yerde bol kar yağışı ve buzlanma var. Tam arabanın keyifli zamanları geldi derken, birkaç kez patinaj sorunu yaşadım. Arka tekerlerden biri patinaja düşünce araba yerinde kalıyor. 4x4 hatta agir devire alinca bile fayda etmiyor. Ağır devire geçerken kilitlenme sesini duyuyorum. Acaba difransiyelde mi sorun var yoksa kilitleme de mi hata var. Bilgisi olan var mıdır

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar
Bu sene yaşadığım yerde bol kar yağışı ve buzlanma var. Tam arabanın keyifli zamanları geldi derken, birkaç kez patinaj sorunu yaşadım. Arka tekerlerden biri patinaja düşünce araba yerinde kalıyor. 4x4 hatta agir devire alinca bile fayda etmiyor. Ağır devire geçerken kilitlenme sesini duyuyorum. Acaba difransiyelde mi sorun var yoksa kilitleme de mi hata var. Bilgisi olan var mıdır

selam @hobilixx
TCS varmiydi senin araçta ?

selam @hobilixx
TCS varmiydi senin araçta ?

Yok galiba
Freelander da vardi patinajda tc lambasi yanar tekerde gicik bi ses yapar, arabayi toparlardi. Yasadigim durumda araba onden hic çekmiyor gibiydi. Korando ile 3. Yıl ilk defa itelemek gerekti hemde duz yolda

Son düzenleme:

Yok galiba

arka tekerler kilitlemez zaten arkadan çekiş , ön hub kilitlenir , bir tekerlek patinaja düştüğünde varsa tcs devreye giriyor ve kurtulmasi için gücü azaltıyor ama bizim korandolar sizin dediğiniz gibi aşırı güç kaybı yapip bulundugu yerden cikmasini imkansiz hala getiriyor, ben bu sebeple tcs yi iptal etmeyi planliyordum , sanirim van tipi olanlarda tcs yok ama seninkinde olması muhtemel.Aracı çalistirirken yanan lambalara bir bak tcs yaniyormu ?

Tcs yanmıyor. Yani hic yanmadı. Korando 4x2 de onden cekisli zannediyordum.

4x4 tercihen 4x2 deyken onden cekmiyor mu

şöyle izah edeyim ön hublarımız biliyorsun kilit mekanizması var , arka hublar olduğu yer boş orada yok , 4x4 yaptigimizda ön hublar kilitlenip 4x2 iken önden de çekiş alarak 4x4 oluyor , daha önce olmadi diyorsun , ama patinaja düştüğunde araç yığılip kaliyorsa bu tcs yi gösteriyor , gücü kesiyor , normal sürüşte sorun yoksa arka diffte sorun olacağini düşünmüyorum . ikinci seçenek otomatik hub varsa dişleri aşınmıştır , pul şeklinde dişliler var içinde onlari söküp bir bak , devreye girsede kilitlemiyor olabilir , biri kilitlemezse aracı hantallaştiriyor.

şöyle izah edeyim ön hublarımız biliyorsun kilit mekanizması var , arka hublar olduğu yer boş orada yok , 4x4 yaptigimizda ön hublar kilitlenip 4x2 iken önden de çekiş alarak 4x4 oluyor , daha önce olmadi diyorsun , ama patinaja düştüğunde araç yığılip kaliyorsa bu tcs yi gösteriyor , gücü kesiyor , normal sürüşte sorun yoksa arka diffte sorun olacağini düşünmüyorum . ikinci seçenek otomatik hub varsa dişleri aşınmıştır , pul şeklinde dişliler var içinde onlari söküp bir bak , devreye girsede kilitlemiyor olabilir , biri kilitlemezse aracı hantallaştiriyor.

İki ihtimali de dikkate alıp
Sonuçları paylaşırım. İlginiz için Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR