Kraliçeyi Ikna Ettik Kaptık Geldik Klasik 130

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foremost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 129
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,373

foremost

Zirve
Yer
adana
merhaba arkadaşlar yılların land sevdası bizi başka arazı aracı aldırmıyor malesef bu yüzden sürekli aynı yerde dönüp dürüyorum ve topladığım araçlar dan edindiğim deneyim ileride yapmak istediğim aracın iskeletini oluşturuyor bununla beraber bir kaç yıl çamur ve off-road macerasından sonra artık durulmak en iyisi olduğunu düşünerek kendime harika bir series aldım umut arkadaşımdan sağolsun her zaman destek oldu yardımı dokundu bu makina ki gerçekten evladiyelik derler ya öğle bir makina idi sadece baştan sona orjinal olarak yenilenmesi geektiğini düşünüyordum bunu başaracak yüreğim yoktu artık yüksek model bir araç bakma zamanım gelmişti fakat bu makineyi asla kıymetini bilmeyen birine satmayı düşünmedim sonunda bu restarasyonun altından kalkabilecek kişiyi buldum ve yavrumuzu devir ettik sağolsun oda laiki ile restöre etti teşekkür ederim ve 2 yıl araçsız ve amaçsız forumlarda gezdik kaşıntı peşimizi bırakmıyordu illa bir sevda masalına daha başlama gereği duyuyordum yine bir land olmalıydı ama hangisi çoğu denenmişti defender 2.5 benzinli,dısco v8,series 3 farklı olmalıydı az bulunan olmalıydı ve tabiki başa bela olmassa olmazımızdı :smiley: her land öğle değilmi diyeceksiniz inanın bu başka farklı hepsınden biraz şimdi bir kazan kaynatıyorsunuz çorba yapacaksınız ancak tadını hiç bilmeğininiz bir lezzet ortaya çıkarmak istiyorsunuz ne yapardınız ben söyleyeyim biraz 130 biraz series biraz 300tdi biraz R380 şanziman ve tabi orjinal ingiliz olacak kasa bunların bir arada olduğunu duyduğumda inanmak için az sebebim vardı ancak resimleri görünce ikna oldum araç satılık değildi sağolsun ankarada bizi seven abilerimiz var rica ettik aracın sahibi ile temas kurduk kendi toplama niyeti ile almış ancak zaman bulup hayallerini gerşekleştirememiş şimdi o hayaller bizim elimizde ve kendisine teşekkür ederim bize aracın yanınıda baya bolca yedek parça ve aksesuar verdi kalan işleri bir tamamlayacağız yavaş yavaş.

20170222 105942
Allah yardımcımız olsun araç 92 model otomobil ruhsatlı muayne 2 yılda bir buda artılarından fazla artısından bahsettim eksileri evlere şenlik olacak ilerliyen zamanda hepsini yine bu platformdan paylaşacağım sevgiler saygılar diliyorum

Etiketler

Hayırlı olsun güle güle kullanın 130 kasa defender benimde favorilerim arasında kamp karavan off road hepsi bir arada daha ne olsun

merhaba arkadaşlar serüvene fırsat buldukça yazıyorum ve resim atacağım öncelikle bu aracı kamp ve gezi amaçlı düşündüm bu yüzden 130 tercih ettim ve tercihimde önemli krater olarak en başta dizel tercihim oldu yeteri kadar benzinli ve lpg kullandığımı düşündüm dedim ulan madem dizel olacak barı düz olmasın turbolu olsun dedim iş 300 tdi ye kadar gitti e hadi ona gitti şanzımanda rn380 olsun dedik dedikte bu vasıflarda bir araç bulmak neredeyse imkansız ancak bir yıl önce satışta olan ve sonradan satıştan kalkan hasan abimin aracına tekrardan talip olduk hemde satışta olmadığı halde ilginç bir durum yaşadık sağolsun bana yardımcı oldu her konuda toplamak için almış olduğu parçalarıda bana verdi sanırım toplamaktan vazgeçtı ayrıca aracı yakın zamanda 4 kapısını değiştirmek ve yeni tipe çevirmek için kolları sıvamış kapılarıda bulmuş 3 bin cıvarı bir fiyata güzel ancak sevdiği bir dostu benimde dostum olur kendisi ne yapıyorsun yahu aracı bitirme bu kapalar olmaz ise havası olmaz demiş ve vazgeçirmiş Allah razı olsun diyelim ne diyeyim şayet bu kapılar ve arka orjinal ingiliz olmasaydı dizelde olsa yanaşmazdım şimdi araçta istediğimiz herşeyi topladık sayalım 130+dizel+RN380 şanzıman+series kapılar ve orjinal arka kasa ancak şunu belirtmeliyim bu araçta orjinalınde bu motor ve şanzıman yok olanı düz dizel ve lt 77 şanzıman yanlış anlaşılmasın hasan abimiz aracı 2014 yılında aldığında direk olarak motor ve şanzıman attırmış ankara proshopta hasan usta atmış motoru ve şanzımanı neyse ondan sonra elini vurmamış evet inanmayacaksınız ancak binmemiş ne hikmetse bulunduğu yerde bir depodaydı araç sadece muayneye giderken çıkmış yerinden onuda kendi görütmemiş zaten proshop halletmiş size diştan harika ve düzgün görünebilir ancak içi ayrı dişi ayrı yakıyor cinsten diyebilirim içerde çok iş var dedim ayrıca her land sahibinin bildiği gibi buda her gittiği yeri işaretliyor kerata land alışkanlığı ancak çare var araçtan tamamen kurtulmak :smiley:
şaka sadece şaka bunu ancak en aza indirgemek mümkün şimdilik konumuz dışında bırakıyorum yakın zamanda geleceğim çünkü kapalı otoparkım var ve heryere işemesini istemiyorum :smiley:

ve ilk olarakta gözüme aldığımdan beri batan kapı kartonları oldu ilk icraatı bunlar üzerinden yapatım dedim ancak dediğimize bin pişman bir vaziyete doğru uçuruma sürdük kendimizi hani düşerken hayatı filim şeridi gibi geçerya gözünün önünden ha şimdi bu şekilde geçiyor gözümün önünden topladiğim tüm araçlar çünkü bir kapı kartonu bu kadar yordu ise yandı keten helvam dedim benim aracın kapi kartonları 86-88 yılları arasında çıkmış bir kasa olarak gözüküyor ancak araç 92 model anlam veremedim gogulda resim aratırken bu kasa olanlar 85-90 yılları arasında çıkmakta ancak yıne bu şekilde kapılar mevcut değil yani ne kapı series kapısı ve iç yapısı defender kapısı seriesler de cam yana doğru yarım açılır bunda içine defender gibi girmekte ayrı bir dalga kapı iç açma kolları evlere şenlik hangi
Austin Marina tek kapı bir spor araca ait o zaman ikiside ingiliz üretimde tasarruf amaçlı olduğu belli sonra bakmışlar papuç pahalı vazgeçmışler yazdıklarımın
IMG 20170203 WA0026
hepsi araçta orjinal bulunmakta parça kodları mevcut şaka değil o açma kolunun yan çerçeveleri tam bir delilik mühendisliği resimlerde göreceksiniz şimdilik bunları yazıyorum ve yaşlı kurt ile kavgamız sürüyor uzun oldu kusura bakmayın okuma sabrınız için teşekkür ederim resimleri atıyorum

selam dostlar bir uçtan başlayalım dedim kendi imkanlarım ile kapıkartonlarını söktüm kapılar daha önce orjinalin üzerine deri kaplama yapılmış ve 2 kapı kartonu kırılmalardan dolayı tamir görmüş tahta parçaları ile japon ile yapıştırmışlar geçip gitmişler benimde asıl sorunum kaplamanın düzgün yapılmadığından dolayı sökmek istedim ve ipin ucu kaçtı
20170312 131848
20170312 131848

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri