L 200 2008 Model Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Okan41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,586

Okan41

Discovrey...
Yer
KOCAELİ
Merhaba,

Land Rover Discovrey 2 TD5 imden ayrılma zamanımın geldiğini düşünerek, L 200 araştırmalarına başladım, 2008 model bir hafif ofrodd donanımlı bir araç almak istiyorum, L 200 konusunda hiçbir fikrim yok, öncelikle olumlu veya olumsuz yorumlarınıza ihtiyacım var...konu ile alakalı yardım ve desteğinizi rica ederim...

Teşekkürler..

Etiketler
Merhaba Okan Bey,

L200 pick uplar arasında ekonomik ve iyi bir seçenektir, bir depo ile 1000 kilometre yapan arkadaşlarımız var. Yakıt konusunda en iyi seçenek diyebiliriz. Aynı zaman araziye yatkınlığı ve sağlamlığı da aracı seçenekler arasında ön plana çıkartmakta. Söz konusu aracı bilinçli şekilde alıp aldığına pişman olan insan görmedim ben. Çoğu markadan daha düşük bir beygir gücüne sahip olması her ne kadar dezavantaj gibi gözükse de amacı hız olmayanlar için en doğru tercih olacaktır. Bol aksesuar seçeneği vardır fiyatları makuldür kolay, kolay arıza yapmaz vs... Bir önceki versiyonda makyajdan önce kronik olarak direksiyon kutusu arızası olduğunu biliyoruz lakin günümüzde servis jel ile sanayi taşlama ile bu sorunu çözebiliyor. Ben bu sorun dışında araç hakkında olumsuz hiç bir şey duymadım. Bu sorunda sesle alakalı bir sorun olduğu için araca ağır bir eksi yön katıyor diyemeyeceğim. Kamplarda gezilerde çok fazla kullanılmasının nedeni diğer rakiplerine oranla artılarının fazla fiyatının ise az olması. Özellikle navaranın defalarca uğraşıp çıkamadığı noktalara rahatlıkla tek seferde çıkabilmekte. Hiluxdan hiç bir aşağı kalır yanı yokken çok daha makul bir rakama sunulması önemli bir avantaj. Kendimde bir süre kullandım kullanan bir sürüde insan tanıdım ama kimsenin ağzından " Bunu aldık ama... " lafını duymadım. Güvenilir ekonomik ve kullanım amacına uygun olarak kullanıcısını üzmeyen bir araç kendisi.
Aktif olarak kullanan arkadaşlar zaten daha detaylı bilgilerde verecektir. Ben tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim. Alırsanız yani aracı bilinçli şekilde alıyorsanız pişman olacağınızı zannetmem. Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek tarafı aracın önceki versiyonları için düşük beygir gücü olacaktır ama onuda yakıt ekonomisine çevirdiğini düşündüğümüzde ne kadar olumsuz bir yön karar kullanıcıya kalmış. Arazide düşük beygir gücünü hissettirmemekte bunu da eklemek isterim.

Yapılı araç almanızı tavsiye etmem ben genel olarak kim ne yaptı nasıl bir parça taktı güvenmediğim için olabildiğince orjinal alarak kendim yaptırmayı tercih ediyorum. Bilinçli bir kullanıcı tarafından kullanılmış, düzenli bakım görmüş sorunsuz bir L200 aldığınız zaman kişisel fikrim memnun kalacağınız yönünde. Aracın geçmişi sahibi 2. el araç alırken çok önemli, bunun dışında aracın şurası bozuk özellikle bakın diyemeyeceğim çünkü direksiyon olayı dışında araç hakkında kronik bir sorun ne duydum nede gördüm. Benden daha tecrübeli arkadaşlar varsa şayet aracın diğer sorunlarını zaten söyleyeceklerdir. Benim tecrübelerim bu kadar ve düşüncem pick-up alacaksanız L200 aldığınız zaman keşke diğer pick-up'ı alsaydım demeyeceğiniz yönünde. Elbette en iyi şekilde araştırıp birde almadan önce test etmeniz önemli. Umarım adınıza hayırlısı olur.

Saygılarımla.

Son düzenleme:

Merhaba Okan Bey,

L200 pick uplar arasında ekonomik ve iyi bir seçenektir. Bir depo ile 1000 kilometre yapan arkadaşlarımız var, yakıt konusunda en iyi seçenek diyebiliriz. Aynı zaman araziye yatkınlığı ve sağlamlığı da aracını seçenekler arasında ön plana çıkartmakta. Söz konusu aracı bilinçli şekilde alıp aldığına pek pişman olan insan görmedim açıkçası. Çoğu markadan daha düşük bir beygir gücüne sahip olması her ne kadar dezavantaj gibi gözükse de amacı hız olmayalar için en doğru tercih olacaktır. Bol aksesuar seçeneği vardır fiyatları makuldür kolay, kolay arıza yapmaz vs... Bir önceki versiyonda makyajdan önce kronik olarak direksiyon kutusu arızası olduğunu biliyoruz lakin günümüzde servis jel eli sanayi taşlama ile bu sorunu çözebiliyor. Ben bu sorun dışında araç hakkında olumsuz hiç bir şey duymadım. Bu sorunda sesle alakalı bir sorun olduğu için araca ağır bir eksi yön kattı diyemeyeceğim. Kamplarda gezilerde çok fazla kullanılmasının nedeni diğer rakiplerine oranla artılarının fazla fiyatının ise az olması. Özellikle Navaranın çok defalarca uğraşıp çıkamadığı noktalara rahatlıkla tek başına çıkabilmekte. Hiluxdan hiç bir aşağı kalır yanı yokken çok daha makul bir rakama sunulması bence önemli bir avantaj. Kendimde bir süre kullandım kullanan bir sürüde insan tanıdım ama kimsenin ağzından " Bunu aldık ama... " lafını duymadım. Güvenilir ekonomik ve kullanım amacına uygun olarak kullanıcısını üzmeyen bir araç kendisi.
Aktif olarak kullanan arkadaşlar zaten daha detaylı bilgilerde verecektir. Ben tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim. Alırsanız yani aracı bilinçli şekilde alıyorsanız pişman olacağınızı zannetmem. Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek tarafı aracın önceki versiyonları için düşük beygir gücü olacaktır ama onuda yakıt ekonomisine çevirdiğini düşündüğümüzde ne kadar olumsuz bir yön karar kullanıcıya kalmış. Arazide düşük beygir gücünü hissettirmemekte bunu da eklemek isterim özellikle.

Yapılı araç almanızı tavsiye etmem ben genel olarak kim ne yaptı nasıl bir parça taktı güvenmediğim için olabildiğince orjinal alarak kendim yaptırmayı tercih ediyorum. Bilinçli bir kullanıcı tarafından kullanılmış, düzenli bakım görmüş sorunsuz bir L200 aldığınız zaman kişisel fikrim memnun kalacağınız yönünde. Aracın geçmişi sahibi 2. el araç alırken çok önemli, bunun dışında aracın şurası bozuk özellikle bakın diyemeyeceğim çünkü direksiyon olayı dışında araç hakkında kronik bir sorun ne duydum nede gördüm. Benden daha tecrübeli arkadaşlar varsa şayet zaten söyleyeceklerdir. Benim tecrübelerim bu kadar ve düşüncem tercih ederseniz pişman olmazsınız.

Saygılarımla.

2008 Model L200 Manuel pick up aracımı yeni aldım ve çok memnunum.Çarpışma testinde o yıllarda 4 yıldız almış olan ve L200 offroad kullanımında en iyileri olduğu için bunu almaya karar verdim.Servis bakımlarını yaptırıp aracımı sorunsuz kullanabileceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.