Land Rover Defender Ile 10 Ay Sonundaki Değerlendirmem.....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onlyoneshot Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,434

onlyoneshot

Ana Kamp
Yer
SAMSUN
Telsiz Çağrı Kodu
TB6AAW
1995 model 300tdi/otomatik vitesli aracımı günlük kullanıyorum ve inanılmaz keyif alıyorum.
Bu aracı bu kadar geç aldığım için gerçekten pişmanım. Tedaş çıkması ne V8 lere burun kıvırmışım onları hatırladım. Hele hele bir tanesinde pazarlığın ucundan dönüp 17 bin TL ye almamıştım, şimdi bir vinç parası oldu.

Günlük kullanım ve verdiği keyif tamamen benim onu konumlandırmamla alakalı onun farkındayım çünkü etrafımda ne kimse sahip olmaya cesaret edebiliyor, ne de benim baktığım gözle bakmıyorlar. Yani bu aşkı ayakta tutan benim ona sevgim.

Bir söz okumuştum, "İlla seveceksiniz diye Gülün dikenine katlanmayın, gidin papatya sevin" diye.. Ee gelde birde gönlüme sor onu. Yeni bir sosyal çevre ediniyor insan Def sahibi olur olmaz. Tüm sanayi eşrafı size selam verip hal hatır soracak kadar yakınsınız artık. Ayrıca insan da başlıyor mesleki gelişim göstermeye, ister istemez elin anahtar, pense tutmaya başlıyor. Yani insanı hem sosyalleştiriyor hem de meslek sahibi yapıyor kerata.

Etrafın ilgi alakası artık vazgeçilmezimiz o cepte. Özel harekatçı ve askeri personele rastlarsanız hatıra defteri açılıyor hemen. Yahu araç her noktada bir iz bırakabiliyor neticede.

Türkiye de parça üreten, alan, satan herkesle dostluklar ve ilişkiler başlıyor tabiki. Yani aynı aşka tutulmuş büyük bir kitle varmış aslında içine girdikçe daha da anlıyor insan ve mutlu oluyor.

Bu araçtan önce 2003 model V8 Discovery 'im vardı fakat bu iş başka birşeymiş onu yaşıyorum. Elimden çokca araç geçti ama bu kadar keyif aldığım ve sırf binmek için boş beleş direksiyon salladığım da pek nadirdir.

Biraz içimden geldiği gibi anlattım, derlemeden, toparlamadan......
Bir etkinlik organize etsek şöyle çadırlı, mangallı, eğlenceli tüm landcılar defler bi araya gelse die etkinlikleri takip etmeye çalışsamda pek bir bilgi edinemedim. Belki tecrübeliler bir el atar da etkinlik olur. Hatta mevcut bir festival veya etkinliğin içine bile organize olunabilir belki. Bir umut yazdım bakalım. Kısacası 10 aylık ilişkimiz şuan bu noktada.

Hikayesini paylaşmak isteyen olursa die ben önce davrandım....
Herkese selamlar, sevgiler.

IMG 1020

IMG 0904

IMG 0663

IMG 0217

IMG 7055

IMG 7063

Dodge ile yaşıyorum şu an aynı şeyleri. Gerçi sanayi çevresi önceki hurdalardan zaten vardıda. Çekme belgeli aracı sanayiden çıkarmadığım için pazar günü sırf onla dolaşmak için sanayiye gittim mesela. Boş boş sanayi içinde oğlumla dolaşıp geri eve geldik. Çoğu kişi bu duyguları anlayamaz.

Dodge ile yaşıyorum şu an aynı şeyleri. Gerçi sanayi çevresi önceki hurdalardan zaten vardıda. Çekme belgeli aracı sanayiden çıkarmadığım için pazar günü sırf onla dolaşmak için sanayiye gittim mesela. Boş boş sanayi içinde oğlumla dolaşıp geri eve geldik. Çoğu kişi bu duyguları anlayamaz

Dodge araç neyiniz var foto varsa merak ettim. Bir ara çift kabin Pw250 lere merak sarmıştım bende.

Merhabalar.
Tam 2001 model freelander 2.0 td4 hse otomatik almaktan vaz geçecektim ki yazınızı okudum. Acaba ben de freelander 2.0 td4 hse otomatik aracı alırsam sizin kadar memnun kalır mıyım?

Herkese Selamlar,
Land Rover Defender 110 aracımın full fabrika sıfır restorasyon işleminde %90 seviyesindeyiz.
Bugüne kadarki kısmı adım adım paylaşıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum.

IMG 6398

IMG 6399

IMG 6400

IMG 6401

IMG 6402

IMG 6405

Merhabalar.
Tam 2001 model freelander 2.0 td4 hse otomatik almaktan vaz geçecektim ki yazınızı okudum. Acaba ben de freelander 2.0 td4 hse otomatik aracı alırsam sizin kadar memnun kalır mıyım?
Merhaba geç cevap için kusura bakmayın... Freelander daha konforlu ve şehirli bir araç diye düşünüyorum. Defender aşkı başka birşey; şöyleki karakteristik özellikleri ve kabileyetlerinden ötürü tüm kusurlarını ve zorluklarını görmezden geliyor insan. Benim bakış açım bu yönde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR