LPG İle Çalışan Buzdolabı Almak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dalgıç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,379
D

dalgıç

Ziyaretçi
arkadaşlar,mobil karavanımda invertör ile kullandığım mini buzdolabım var,lpg ile çalışan ikinci el bir dolap ile değiştirmek veya satın almak istiyorum,elinde ihtiyaç fazlası lpg ile çalışan buzdolabı olan arkadaşımız varmı veya bulabileceğim yerler konusunda yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.(bu tip dolaplar genelde 12-220-lpg ile çalışıyor,12-220 çalışmasada lpg ile çalışması yeterli olur)

Etiketler

Ynt: LPG İle Çalışan Buzdolabı Almak İstiyorum

Sayın dalgıç,

http://www.fmminibar.com/060tg.php adresinde de aradığınız ürünü bulabilirsiniz. Bu ürünü, forumun bazı değerli karavancıları da kullanıyorlar. (bildiğim kadarıyla)

Cavid Sezen

http://www.sahibinden.com/karavan_ve_is_yerlerine_uygun_buzdolabiWQQaXQQ11435628WQQpXQQdisplayitem
Buzdolabim isinize yarar mi bilmem?

Sevgili arkadaşı,ilginize çok teşekkür ederim.Fakat benim aradığım LPG ile çalışabilecek bir dolap,zaten şu anda aracımda 220 ile çalışan mini buzdolabım var,yinede teşekkürler..

Sn. Dalgıç,

http://www.kleo.com.tr/pxp/newindow.php?urun_no=31&ustu=&alti=&for=urundetay
http://www.fmminibar.com/060tg.php
Yukarıdaki her iki adresteki buzdolapları yerli üretim ve 3 sistemdir. Benim kullandığım Faik marka olan. Bendeki soğutucu için, çok iyi soğutmadığını hava sıcaklığı 20 derece civarındayken soğutucu palakanın tamamen buzla kaplandığını söyleyebilirim. Kleo'da buzluk var Faik'de yok ancak içindeki soğutucu plakanın üzerine yerleştirdiğim et türü malzemeyi de birkaç gün bozulmadan koruyabildiğini söyleyebilirim. Kleo'nun performansını bilmiyorum, alternatif olarak elektrolüx gibi soğutucuları da araştırabilirsiniz.

LPG ile çalışan ve absorbe sistem olarak nitelendirilen buzdolaplarının yerli markalarının bazılarından ben şahsen soğutma açısından verim elde edemedim.Soğutma bile yeterli değil.Dondurmayı düşünmek mümkün değil.Bilmem belki de daha değişik markada değişik kalitede dolaplar vardır.Fakat karavan için faikminibarın 12 voltluk kompresörlü buzdoladından sanırım 45 litre ve biraz daha büyüğü var.Bu tip dolaptan hem enerji kullanımı açısından,hem soğutma ve dondurma olarak verim alınacağı kanısındayım.Fakat sorduğumda fiyatının yüksekliği dezavantajıydı.1200 YTL. gibi bir fiyat söylendi.

merhaba elimde eloktrolüx marka 93 lt lik lpg 12v 220 voltla çalışan buzdolabı var. ciddiyseniz acil satmaya ihtiyacım var.mail adresim marrem@ilkposta. com iyi akşamlar,

Motorkaravanım da kullandığım elektrolüx ün 95 litrelik 3 sistem buzdolabından çok memnunum.Kleo dan çok şikayetçi olan arkadaşlar duydum.Faik hakkında bir fikrim yok.Yalnız 3 sistem alacaksanız kesinlikle elektrolüx derim.Buzluğuna geçen yaz derin dondurucudan koyduğumuz etleri ağustos sıcağında 15.gününde çözdürerek kullanmıştık.Bu sene bodrum ortakentte gördümüz bir burstner motorkaravanda elektrolüx 3 sistem dolapta 2 adet fan vardı.Termostat kontrollü.Onun soğutma verimi daha güzelmiş(sahibinin söylediğine göre)Aynısını tatil dönüşü ben de kendi dolabıma yaptım.Gerçekten hissedilir derecede bir soğutma performansı artışı gördüm.Yalnız gaz basınçlarına dikkat edin.Eski model olanları 50 mbar yeni olanları 30 mbar lık detantörle çalışıyorlar.

arkadaşım,dolaplar hakkında verdiğin bilgilere çok teşekkür ederim.Bu arada eşimle mesajınızı okurken gülümsemekten kendimizi alamadık.Benim baba tarafım ORTAKENT lidir.Bizde yaz sonuna doğru ORTAKENT de 15 günlük çok zevkli bir tatil geçirdik,tabi dostlarımız sayesinde.Keşke orada karşılaşsaydık ev sahibi olarak sizi ağırlamak isterdim.Ayağınız oralara alışkın olduğuna göre belki ilerleyen zamanlarda olur.Bu arada ORTAKENT sizlerde de olumlu anılar bırakmıştır umarım. Sevgi ve saygılarımla...

Dalgıç abi(resme bakarak benden büyük olduğunuzu anladığımdan) Ortakentli oluşunuza ziyadesiyle memnun oldum.Biz ailecek Ortakent aşığıyız.Öyleki Ortakente uğramadığımız sene kendimize tatil yaptık demeyecek kadar.Çok yerler gördüm ama benim tatil anlayışıma göre her zaman birinci sıradaki yerini korumuş bir yerdir orası.Müskebi iken ki zamanından beri gideriz.Bu zaman zarfında çok dostluklarımız oldu bölge insanıyla.İnşaalah önümüzdeki yaz sizinle oralarda karşılaşırız.
Sevgi ve sağlıcakla kalın.

Lpg ile çalışan dolap arayanlara duyurulur.

http://www.sahibinden.com/arac_tipi_minibar_portacool_35egp-30WQQaXQQ12070780WQQpXQQdisplayitem&keyword=lpg%20minibar

Absorbe sistem olarak, 3 sistem(12-220-LPG) buzdolabı KLEO doğubank'da satılıyor..

http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=show&pid=5205&k_id=194&kn=194

Selam Atilla Bey. Aramıza hoş geldiniz. Sizin sahibinden.com da karavan ve aksesurları ile ilgili pekçok ilanınızı görüyorumdum. Bu işi profesyonel olarak mı yapıyorsunuz? Yoksa amatörce uğraş alanınız olup elinizde kalan malzemelerimi satıyorsunuz?

aslanahmet' Alıntı:
Lpg ile çalışan dolap arayanlara duyurulur.

http://www.sahibinden.com/arac_tipi_minibar_portacool_35egp-30WQQaXQQ12070780WQQpXQQdisplayitem&keyword=lpg%20minibar

Bu buzdolabını kullanan abiler varmı acaba nasıl iş görürmü fiyatı 3 sistem olmasına rağmen uygun diğer büyük kapılı 3 sistemler 2000-2500 arası deniyor ne almak lazım nasıl olsun çözemedim sırf dolap sebebine mutfak tezgahını yapamadım daha bekliyorum el imdat.

Sevgili Yusuf, bu dolap senin yaptığın o güzel karavana yakışmaz. Üsten kapaklı bu. Belki 2. dolap olarak kullanılabilir. Bana sorarsan sen yandan kapaklı tezgah altı dolabı almalısın derim.
Bir tane ucuz 220 Volt tezgah altı dolabı alıp, bunu da dağda bayırda zorda kalınca LPG ile kullanabileceğin 2. bir dolap olarak alabilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR