Lpg Ile Çalışan Pilli Ve Bacasız Kamp -karavan Şofbeni

selin22

Ana Kamp

Merhaba, bu ürünü alıp kullanan var mı acaba? Pille ateşleme yapması, küçük boyutu ve bacasız kullanılabiliyor olmasıyla dikkatimi çekti. Karavanın önündeki tüplüğe monte edip, çalıştırdığımda tüplüğün kapağını açık bırakarak kullanmayı düşünüyorum. Sizce sağlıklı olur mu?

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Evet tüpün yanında ancak bagaj kapağı havalandırma için sonuna kadar açık olacak. Tüpün yanına bir gaz sensörü koysak bu tehlikeyi bertaraf edebilir miyiz?
Gaz sensörü sızıntının farkına varıncaya kadar iș ișten geҫmiș olabilir. Lpg havadan ağır olduğu iҫin tüplüğün alt tarafında birikir. Tüplüğün alt tarafında bir delik olursa gaz așağıya doğru tüplükten dıșarıya ҫıkar. Buna rağmen tüpün yakınına yanan, kıvılcım ҫıkarabilecek bașka bir șey (akü gibi) kesinlikle koymamak lazım. Karavanlarımda (üҫ karavan) gaz sistemini bir Alman ustanın yönetiminde kendim yaptım. Yazdıklarım Almanya‘ daki karavanda gaz sistemi yönetmeliğinde uyulması gereken șeyler.:smiley:

selin22

Ana Kamp
Gaz sensörü sızıntının farkına varıncaya kadar iș ișten geҫmiș olabilir. Lpg havadan ağır olduğu iҫin tüplüğün alt tarafında birikir. Tüplüğün alt tarafında bir delik olursa gaz așağıya doğru tüplükten dıșarıya ҫıkar. Buna rağmen tüpün yakınına yanan, kıvılcım ҫıkarabilecek bașka bir șey (akü gibi) kesinlikle koymamak lazım. Karavanlarımda (üҫ karavan) gaz sistemini bir Alman ustanın yönetiminde kendim yaptım. Yazdıklarım Almanya‘ daki karavanda gaz sistemi yönetmeliğinde uyulması gereken șeyler.:smiley:
Bu durumda şofbeni sabitlemeyip, su ve gaz bağlantılarını uzun tutacak şekilde konumlandırmalıyız diye anlıyorum. Ürün zaten portatif. Kullanılacağı zaman komple dışarı çıkarılıp tüpten uzak ve açık havada olması sağlanabilir. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

drtayfun

Kamp I
Bacasız demiyor zaten , iyi havalandırılan yerlerde kullanılır diyor , değilse baca takın diyor.

Forum istatistikleri

Konular
99,729
Kullanıcılar
167,400
Son üye
Tolga Akça

SON KONULAR