Manisa Nkş Karavan Kullanan Var Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,886

AKMühendis

Zirve
Yer
İzmir
Bu marka karavanı alan, kullanan arkadaşımız var mı?

Gördüğüm ilk özellikleri tek aks- iki aks demeden hapsi düz çekme kaplinli..
Fren mekanizması hak getire ..
Galiba başkaları 74o Kg. üstünde boşuna masraf yapıyorlar,
bu firma bunu gereksiz görüyor :smiley:

Etiketler
Bu marka karavanı alan, kullanan arkadaşımız var mı?

Gördüğüm ilk özellikleri tek aks- iki aks demeden hapsi düz çekme kaplinli..
Fren mekanizması hak getire ..
Galiba başkaları 74o Kg. üstünde boşuna masraf yapıyorlar,
bu firma bunu gereksiz görüyor :smiley:
Örnek:
www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-bahar-kampanyasi-6500-ultra-422244872/detay

6 kişilik.... ama bunda da fren mekanizması yok..
Ustam koymuyorsa, gerek yoktur !!

Ahmetli nin girişinde ana asfaltın üstünde ufak bir imalathane de; görüntüsü çekme karavana benzeyen uyduruk kaydırık,eften püften bir şeyler yapıyorlar işte.
Selam verip atelyeye girince yapılanları görünce şaşırıp kalmıştım.Aslında tekerlekli köfteci dükkanı veya manav tezgahı imal ediyorlar.

Bence yine de görüşüldüğünde fren sistemi vs gibi bahsedip günceli takip etmeleri konusunda ikaz edilebilir. Rekabet olmadan TR piyasasında kaliteli karavanı daha ucuza bulamayız.

Bence yine de görüşüldüğünde fren sistemi vs gibi bahsedip günceli takip etmeleri konusunda ikaz edilebilir. Rekabet olmadan TR piyasasında kaliteli karavanı daha ucuza bulamayız.
Ustamız çook bilgili, ikaz kabul etmiyor.
Ben 3-4 ay evvel konuşmuştum.
" Yook beyefendi, frenli kaplin gereksiz,
biz TSE aldık 900 Kg. a kadar TSE fren istemiyor"
diye cevaplamıştı.

Cahille konuşmayı uzatmayı sevmem,
telefonu kapattım.
Bizde amatör veya ticari,
biri bir işin ucundan tuttu mu,
o işin hemen uzmanı olur.

Cahile bulaşmaya değmez.

Son düzenleme:

Ustamız çook bilgili, ikaz kabul etmiyor.
Ben 3-4 ay evvel konuşmuştum.
" Yook beyefendi, fernli kaplin gereksiz,
biz TSE aldık 900 Kg. a kadar TSE fren istemiyor"
diye cevaplamıştı.

Cahille konuşmayı uzatmayı sevmem,
telefonu kapattım.
Bizde amatör veya ticari,
biri bir işin ucundan tuttu mu,
o işin hemen uzmanı olur.

Cahile bulaşmaya değmez.
Yurtdışında bir konuda uzman ile konuşurken sizi sakince dinlediğini hatta birşeyler öğrenmek istercesine sorular sorduğunu sizi ezmeden kendi yaptığı usul ne ise anlattığını çok defa şahit oldum. Biz ne zaman böyle olacağız acaba?

Bu güzel temenniye iştirak etmemek mümkün değil.

Ben 46 senelik Mak. Yük. Müh. yim. Ömrüm imalatla geçti,
ustalarla konuşmayı çok severim ve işe yarar bir önerisi var ise,
severek uygularım.
İmalatta yıllarımı geçirdiğim için de, sadece kalem efendisi mühendis değil,
kendi işimde iyi bir ustayım. Bu nedenle tavsiyenin encamını (Varacağı noktayı) çabuk çıkarırım.

İkaz doğru yerden gelsin, (esprisi ile ) taşı kafamı yarsın, kızmam.
Yeter ki, doğru ve faydalı olsun.
Ben de bir şey söyledim, kendimi gösterdim zihniyetiyle
söylenmiş, laf olsun torba dolsun kabilinden iddialara da gerekli tepkiyi veririm.

BU FİRMADAN KESİNLİKLE UZAK DURUN.....
Bu firma ile nihayetinde geldiğim durum aşağıda verilmiştir. Karavanı oldukça geç ve eksik halde teslim etmesinin hemen akabinde karşılaştığım sorunlarla ilgili kendilerine gönderdiğim resmi talebimi Lütfen sabırla okuyun:
"Sayın Nazmi Kılıç, sizden aldığım karavan ile ilgili olarak hiçbir şekilde size ulaşamıyorum, bana geri dönüş yapmıyorsunuz. (HİÇBİR TELEFONA CEVAP VERMİYOR, GERİ DÖNÜŞ YAPMIYOR, ASLA).
Buna ilave olarak ilk ödemesini Mayıs ayının 10. günü yaptığım karavanı yasal olarak çekebilmek için gerekli olan Ruhsat Değişikliğini yapmak için bugüne kadar hiçbir girişiminiz olmadı. Çeki demirinin takıldığı gün alacağımı söylediğiniz belgeyi, posta ile göndermeniz gerektiği beyan ettiniz ama hala hiçbir evrak gelmediği gibi, size de ulaşamıyorum. Ayrıca şu HAYATİ sorunlarla karşılaştım, ancak bunu size iletmem için tüm kanallarınız kapalı:
1. Duş başlığının kablosu ilk kullanımda koptu ve yenisini satınalmak zorunda kaldım.
2. Su deposunun dış dolum kapağı kapalıyken dahi su kaçırıyor. Kapak seviyesi su deposundan daha yüksekte değil, dolayısıyla dolum yaparken depo tam olarak dolmadan su dışarı akıyor.
3. Güzelbahçe’de yolda iken sol lastik indi. Bir lastikçiye girdim ve gördüğüm korkunç bir ihmaldi: Lastiğin jantını çıkma eski bir jant olarak takmışsınız, ayrıca lastik de depoda bekletilmiş 1115 Dot numaralı (Yani 2015 yılının ilk haftalarına ait) eski bir lastik. Bu İHMAL ve KASITLI bir durumdur. Sibop ise çatlak ve dökülen bir siboptu. Zaten lastiğin inme nedeni de bu eski sibop. Siz sıfır bir karavan satın alan bir kişiye çıkma malzeme ile canını emanet edeceği bir karavan imal edemezsiniz. BU BİR SUÇTUR.
4. Geçen hafta yağan yağmurda HER ÜÇ PENCEREDEN DE BOLCA SU GİRDİ. Yaptığım kontrolde silikonların eksik yapıldığını, delikler olduğunu ve bir pencerede ise bunları onarmaya çalışmama rağmen suyun yine de girdiğini gördüm. Bütün koltuklar ve zemin su içinde kaldı. Yalıtım bir felaket.
5. Fren sistemi devreye girip, karavanı frenlemiyor. Her frene basışımda karavan araca çarpıp onu ileri itiyor. Bu da kaza ve ölüm/yaralanma tehlikesi oluşturuyor. BU DURUM DERHAL DÜZELTİLMELİ. Buna tepkisiz kalmanız da bir SUÇTUR. (NOT:Fren sisteminin OLMADIĞINI çok sonra fark ettim).
6. Banyoda duşun hemen arkaya bakan kısmında silikon attı ve panel ayrıldı. Aradan bakınca ranza görünüyor. Daha karavanı kullanmak için 30 km gitmedim bile.
Bu HAYATİ sorunlarla ilgili olarak 29 Haziran 2018 Cuma günü saat 12:00’a kadar bu sorunlar düzeltilmediği taktirde Avukatımla birlikte İzmir Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımı ve bilirkişi talep edeceğimi beyan ederim."
Bu daha ilk aşamada karşılaştığım sorunlardı ve gerçek niyetlerini bilmediğim için sorunları yazmıştım. Bu sorunların EN AZ İKİ KATINI (Karavanın ağırlığı ruhsatsız karavan için yasal sınırların üzerinde, karavan tekerlekleri üzerindeki yük dengeli değil, boyutlar yazıldığı gibi değil, çıkma bir sürü eski-püskü malzeme kullanılmış, kapı geçmeleri ayarsız ve sızdırıyor, sözleşmeye rağmen fren sistemi ise hiç yok, sözleşmeye eklenen dikme takviyeleri yapılmamış, karavan içerisinde insan sağlığına zararlı malzemeler kullanılmış, geri vites lambası bağlı değil, çeki demiri bağlantı kabloları yanlış yapıldığından araç sinyal arızası veriyor, vs., vs., vs. Sanırım bu kadarı şimdilik yeter) daha sonra keşfettik ve avukatımla birlikte dava açtık.
Karavan için kayıtlı bir şekilde (EFT ve Kredi kartı üzerinden) 26.500 TL ödememe rağmen 5.000 TL gibi bir fatura kesmesi üzerine ayrıca CİMER, Maliye Bakanlığı Vergi Daireleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden "Düzenli Vergi Kaçırma" suçlamasıyla ihbarda bulunduk.
Sözleşme yapmamıza rağmen hiçbir kural tanımayan bu firma ve yetkilisi Nazmi Kılıç, fren sistemini bilerek ve isteyerek talep etmeme, sözleşmeye yazdırmama, ilave masrafını da ödememe rağmen TAKMAMIŞ. Takmadığını da söylemeden karavanı size teslim edebiliyor. Teslim edildiği andaki ilk denememde karavan arkadan araca sert bir şekilde çarpınca neler olduğunu sorduğumda “sonra ayar yaparız” demişti. Fren koymayan bir adam frenin ayarını sonra yaparız diyor ve sizi bilerek ve isteyerek aldatıyor. Trafikte frensiz dolaşan onca NK Karavan ürününü bir düşünün, durumu daha iyi kavrarsınız.
Daha pek çok husus var ancak hepsini burada yazamıyorum. Can güvenliğinizi, ailenizi ve sevdiklerinizi azıcık dahi düşünüyorsanız bu firmadan uzak durun. Canınız çok yanar.
Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler benimle katmaca@yahoo.com adresinden iletişime geçebilir.
Saygılarımla.

Geçmiş olsun,çok üzücü bir durum..

Çok yazdık;
01 veya 02 BELGESİZ KARAVAN ALMAYIN.
Bu iş" Ah yazık, vah yazık, ekmeğinin peşinde yavrucuk.." konusu değil.
Sizin ve başkalarının hayatı söz konusu..

Hukiki süreci, avukatınız yeterli ise,
rahat kazanırsınız.

Kolay gelsin.

Katmaca geçmiş olsun.

Başınızdan geçenleri burada paylaşmanız karavan alacaklar için referans oluyor.

Umarım mağduriyetinizi giderilir.

İbrahim

350 kg'ın üzerinde kesinlikle fren tertibatı bulunması gerektiğini düşünüyorum. Bu değişik boyutlarda karavan çekmiş birisi olarak kendi tecrübeye dayalı düşüncemdir. Hızla birlikte karavanın kazanacağı ivmelenme önemlidir. Bu değer düşük bir kg gibi gözükse de yapılan hız bu gücü arttırır.
Ayrıca bildiğimiz güçteki sıradan arabaların frensiz çeki kabiliyeti 450-500kg civarıdır. Yüklü ağırlığıyla 800-900 kg lık frensiz romork yapmak cinayete eşdeğer bence...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adam öldürmeye teşebbüsten yargılansa revadır. Geçmiş olsun.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CUMHURİYET SAVCILIĞINA DOLANDIRICILIK İHBAR DİLEKÇESİDİR

İHBARDA BULUNAN : Kıvanç Atmaca, T.C.xxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx / İzmir
İHBAR EDİLEN : Nazmi KILIÇ (T.C.xxxxxxxxxxx) ve NK Karavan İmalat
Sanayi Ltd.Şti.
Küçüksanayi Sitesi 253 Ada 4 Ahmetli / Manisa
NK Karavan İmalat Sanayi-Barbaros Mah, 100.Yıl Cad, No:72
Ahmetli / Manisa

KONUSU :
Dolandırıcılık ihbar konusu ile ilgili tüm evraklar, deliller, mahkeme yazışmaları, videolar, resimler, medya mesajları, telefon yazışmaları, vs. Ek'te sunulan dijital bellekte mevcut olup, bu ihbarın tüm hususları bu bellekten ayrıntılı olarak incelenebilir. Bu ihbarın konusu şunlardır;
1. NK Karavan'dan 09.05.2018 tarihinde yapılan sözleşme neticesinde satın aldığım çekme karavan ve çeki demiri için firma tarafından kesilen fatura meblağını (fiilen ödenen 26.500 TL yerine 5.000 TL) eksik göstermek suretiyle Nazmi Kılıç tarafından vergi kaçırma suçunun işlenmesi (dava açmadan önce CİMER ve ilgili vergi dairelerine konu yazılı olarak iletilmiş, ancak firma etkin ve yeterli bir ceza almadığından faaliyetlerini büyüterek devam ettirmiştir),
2. Firma ile yaptığımız ve imzaladığımız sözleşmeye rağmen şahsımı dolandırmak amacıyla karavana fren takılmaması, takılan el freninin karavan freni gibi gösterilmesi, fiilen karavanı seyir halinde durduran hiçbir mekanizmanın olmaması, Tüketici Mahkemesinde kazandığım dava aşamasında ise “bu değişikliği benim yapmış olduğumun” ima edilmesi gibi ahlaksızca bir tutum izlenmesi (bu konuda da bilirkişi raporu oldukça açıktır, ama ayda en az 5 tane karavan üreten bu firma hiçbir cezai yaptırıma maruz kalmadan dolandırıcılığına ve tüm vatandaşların hayatıyla oynamaya devam etmektedir),
3. İzmir 8.Tüketici Mahkemesinin atadığı bilirkişinin düzenlediği Bilirkişi Raporu ile de belgelenen 10'larca ayıplı husus mevcut halde iken karavanın bana bilerek geç teslim edilmesi, buna rağmen ayıplı tüm bu hususlarla ilgili tarafıma hiçbir bilgi verilmemesi (Geç teslim etme sebebi ise şudur; kendisine sözleşme yaparken verdiğim araç Uygunluk Belgesine göre benim aracımın karavan çekemeyeceğinin Nazmi Kılıç tarafından görülmesi üzerine, yine de beni dolandırarak karavan satmak istemesi nedeniyle çeki demiri takma işini karavan teslim tarihinden sonraya atmak istemesidir. Yani geçen bir ay içinde çeki demirini takıp araç ruhsatıma işletme işini bilerek savsaklamış, karavanı teslim ettiği gün ise çeki demirini takarak ruhsat işlemlerini sonradan kendisinin halledeceğini beyan etmiş ve tüm parayı alarak bana bu konuda bilgi vermeden beni karavanla birlikte göndermiştir. Ben ise gerçeği haftalar sonra öğrendim ancak bu sefer de telefonlara çıkmadı ve geri dönüş yapmadı. Yani açıkça beni dolandırdı.)
4. Dava açarak ayıplı malı iade etmek istediğimde ve davayı kazandığımda ise; karavanı aldığım esnada firma sahibi olduğunu beyan eden Nazmi Kılıç üzerindeki tüm mal varlığının (Avukatımın beyanına göre üzerinde 11 adet haciz bulunan 3 araç hariç) haczi engellemek üzere kaçırılması ve Nazmi Kılıç'ın firmadaki konumunu alelacele değiştirerek maaşlı firma Danışmanı yapılması, bunun sonucu olarak da Tüketici mahkemesinin kararını bilerek ve isteyerek, dolandırıcılık yapmak suretiyle hiçe sayması (hali hazırda dava kararına ve haciz işlemine rağmen hiçbir girişimde bulunmamakta ve bir sorun yokmuş gibi diğer vatandaşları dolandırmaya devam etmektedir.),
5. Üretilen karavanın fren sistemi bilerek ve isteyerek takılmadığı için insan hayatını tehlikeye sokacak şekilde kazalara açık olduğu, bu hususun tarafımca adam öldürmeye teşebbüs olarak görüldüğü, garanti kapsamında bir yıldır hiçbir talebe cevap verilmediği, tüm aramalarıma rağmen cevap verilmediği, geri dönüleceği belirtilen ve Whatsapp uygulamasıyla bildirilen sadece bir sefer olduğu, ancak bunun üzerinden de yaklaşık bir yıl geçtiği, garanti kapsamında hiçbir taahhüdün yerine getirilmediği,
6. Telefonlara, mesajlara geri dönüş yapılmadığı, sıfır olarak sipariş verilen karavanın hayati önem taşıyan tekerlek ve jantları da dahil olmak üzere çıkma-hurda ve yıllanmış parçalarla yapılmış olduğu ve bunun da dolandırıcılığın bir parçası olduğu (yine bahse konu bilirkişi raporunda tüm bu hususlar çok açık bir şekilde belirtilmiştir),
7. Çeki demirinin ve elektrik sisteminin bilerek ve isteyerek araca uygun olmayan şekilde takılması, düzeltilmesini talep ettiğimizde ise hiçbir cevap verilmemesi, bu nedenle aracımda oluşan arızalar nedeniyle yüksek miktarda servis bedeli ve yedek parça masraflarımın oluşması (bu konudaki tüm belgeler yine Ek’li dijital bellek içerisinde mevcuttur),
8. 750 kg ve üstü çekme karavanların ruhsata tabi olması sebebiyle karavanı 750 kg altında göstermeleri, gerçek kg'ı sorduğumda ise boş iken dahi 800-850 kg olduğuna dair beyanları (Bu beyan bizzat Nazmi Kılıç'a aittir), ancak buna rağmen tüm devlet otoritelerini hiçe sayarak ve kanuna aykırı olarak ruhsatlandırılması gereken karavanları (750 kg ve üstü) ruhsatsız ve eksik belgelerle satmaları (Nazmi Kılıç'ın kendi beyanı 13 adet belgedir ancak bunun çok daha azını teslim etmektedir. Bu beyana ait videosu Ek'te sunulan Youtube röportajında görülebilir),
9. Ürettiği tüm karavanlar mühendislik hataları ile üretilmekte ve bu da karayolları güvenliğini tehlikeye düşürmektedir (Örnek: tekerlek üzerine düşen yük çok dengesizdir, ürettiği tüm karavanların devrilme tehlikesi bulunmaktadır. Bu durum girdiğim lastikçide benim karavanımda eşit lastik basıncında bir tarafa yatma şeklinde tespit edilmiştir, üretilen tüm karavanların pencereleri farklı boyut ve yüksekliktedir, bunu belgeleyen bir resim Ek'li bellekte mevcuttur, su deposunun kapağı su deposu dolmadan su sızdırmaktadır, elektrik sistemi yeterli gerilimi üretmekten çok uzaktır, çeki demiri aracın bilgisayar ve elektrik sistemini bozmaktadır, bu konuda tüm arıza raporları ve ödenen tutarlar Ek’tedir, geri vites lambalarına gerek olmadığını mahkeme aşamasında da beyan etmektedir, aracın sızdırmazlığı yoktur, takviye demirlerini sözleşmeye rağmen koymamıştır, piston körüğü daha ilk takıldığı anda yırtıktır, ön kutunun kilidi yoktur, atık su deposu çıkma tip paslı bir hurdadır, dolap kapakları kilitsizdir, yerde zeminde delikler mevcuttur, tekerlek sibopları yarıktır ve daha nice eksik-kırık-hata-ayıp bulunmaktadır. Tüm bu hususlar Ek'teki bellek içerisinde bulunan dosyalarda belgelenmiştir)

TALEP :
Yukarıda belirtilen ve çıktılarla, Ek'te sunulan dijital belgelerle, video, resim vb. dosyalarla ispatlanan bu Organize Dolandırıcılık girişiminin durdurulmasını, firma hakkında düzenli ve organize olarak sahtekarlık ve dolandırıcılık yapmak suçlarından hukuki işlem başlatılmasını, benim ve diğer tüm mağduriyet yaşayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesini, bu firmanın faaliyetlerinin acilen durdurulmasını, kusurlu şahıslar hakkında soruşturma başlatılmasını ve suçlu olanlar hakkında cezai işlem tahsis edilmesini, daha önceden üretilen ve trafikte bulunan kusurlu-ayıplı tüm ürünlerin araştırılarak toplama-restorasyon-tamir-proje değişikliği ve ruhsatlandırma işlemlerinin uygun görülenlerin yapılmasını, böylece olası kazaların önlenerek masum insanların zarar görmesinin önlenmesini talep ve arz ederim.

HUKUKİ DELİLLER :
Dijital bellek içerisinde sunulan Karavan Satış Sözleşmesi, ödeme belgeleri, yazılı bildirimler, teslim belgesi, fotoğraflar, kamera kayıtları, Whatsapp yazışmaları, Karşıyaka 5.Noterliği'nin 13.08.2018 tarih ve 24760 yevmiye numaralı ihtarnamesi, keşif, bilirkişi, tanık beyanı vs yasal delail. (19.06.2019)

Kıvanç Atmaca
E-posta: katmaca@yahoo.com

TkMahGerekeli Karar Syf1

TkMahGerekeli Karar Syf2

TkMahGerekeli Karar Syf3

Hayret ediyorum..
Bu kadar cambazlıkla nereye varacağını zannediyor bu tipler.

Yazık..
Hayatta paradan çok daha önemli değerler var..
Para gelir gider, olur olmaz, ama itibar gitti mi asla geri gelmez

Ben daha ne diyeyim. Hala bu markayı (NK Karavan veya internetteki diğer adıyla NKŞ Karavan ve Nazmi Kılıç) satınalmakta direnenler varsa ve ileride bu karavanlar trafiğe uygun olmadığı için toplatılınca ne yapacağını bilemeyenler olursa benden günah gitti. Sağlıcakla kalın.

20190716 112610 p0

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,411
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR