Manisa Salihli'den Bozdağ Eteklerine Off Road (5 Haziran 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan balikay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

balikay

0530 7458572
Yer
Kilis
ARKADAŞLAR GEZİ ; 05 HAZİRAN 2011 GÜNÜ

SAAT:09.00 DA

İZMİR-BORNOVA KİPA OTOPARKINDA TOPLANMA OLARAK BAŞLAYACAK KISMETSE.

GEZENBİLİR KONVOY KURALLARI

1- Her konvoyda bir LİDER olur ve yerini kendi belirler (15 araç üstü 2 lider). Her konvoyda bir REHBER olur ve önde gider. Özel
durumlarda rehber ve lider aynı kişi olabilir.

2- Konvoydaki araçların sırası, lider tarafından telsiz, vinç, motor gücü, ağırlık, pilotların tecrübeleri gibi kıstaslar göz önüne alınarak yapılır
ve tüm gezi boyunca olağan haller dışında bu sıralama bozulmaz.

3- Konvoyda uyulması gereken en temel kural, konvoyun bütün halinde kalmasıdır. Hiç bir araç lidere haber vermeden ve çok gerekli
olmadıkça konvoydan ayrılamaz, duramaz ve konvoy düzenini bozucu hareketler yapamaz.

4- Konvoyun hızı en yavaş aracın hızına göre ayarlanır.

5- Konvoyu oluşturan araçlar, kısa farları açık olarak yol alırlar.

6- Konvoydaki her araç arkasındaki araçtan sorumludur. Arkasındaki araçta bir sorun olduğu durumlarda telsizle ya da dörtlü ikaz flâşör
lambasını yakıp ve uzun-kısa far yakarak araçtan araca silsile yoluyla liderin uyarılmasını sağlayarak, uygun şekilde sağ tarafa yol sathını
terk ederek durup bekler. Kavşaklarda, özellikle araçlar arasındaki mesafenin uzadığı durumlarda her araç, arkadaki aracın dönülen
yönü gördüğüne emin olmalı, gerekiyorsa bekleyip arkadaki araç geldiğinde hareket etmelidir.

"Her araç bilmelidir ki; kendisinde bir sorun olduğunda, önündeki araç bunu görecek ve sorunu gidermek için gerekenleri yapacak!"

7- Özellikle tek şeritli yollarda, konvoy dışı hızlı giden araçların sollamalarını kolaylaştırmak için, konvoydaki araçların arasında iki araç
girebilecek kadar uygun boşluklar bırakılmalıdır.

8- Offroad koşullarındaki dere, çamur ve engel aşma gibi "özel geçiş etaplarında", bir araç etabı bitirmeden diğeri kesinlikle girmez.

9-Tüm kararlar LİDER tarafından, kendi belirlediği sistemle verilir. Lider, konvoydaki bir araçta oluşabilecek arıza durumunda, konvoyun
tamamının beklemesine veya arızalı aracın kalarak konvoyun devam etmesine karar verebilir.

10- Lider, "KONVOY KURALLARI" na uymayan aracı ve sürücüsünü "OYLAMA” yaparak konvoydan çıkarabilir.

ARKADAŞLAR ARANIZA TAZE GELDİM. EKLİ KROKİDE BELİRTİLEN GÜZERGAHTA BİR FAALİYET YAPALIM. YAKLAŞIK 250KM.LİK BİR PARKUR...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

1

2

3

4

5

Etiketler
Ynt: Manisa Salihli'den Bozdağ Eteklerine Off Road (5 Haziran 2011)

PARKURUN DİĞER KISMI

6

7

8

levent dostum parkur cok guzel, en kisa zamanda havalar cok isinmadan gidelim... aslinda dun aksam bana yolladigin fotolardan da koysan bir kac tane cok guzel olur... :D

BU RESİMLER 21 MAYIS 2011 GÜNÜNDEN 2 KARE...

21052011105

21052011106

SERKAN HOCAM MERHABA. BUGÜN AYNI GÜZERGAHTA FARKLI PARKUR ALANLARI BULDUM. RESİM ÇEKEMEDİM AMA SÜPER HEYECAN YAŞANACAK.

Levent dostum harika en kisa zamanda ekibi topluyorum muhtesem bir gezi olacak simdiden sabirsizlaniyorum... ellerine saglik senin de...

ARKADAŞLAR PARKURUN SON HALİ

1GZERGAH

2GZERGAH

3GZERGAH

DEVAMI

4GZERGAH

5GZERGAH

6GZERGAH

tarih belli oldumu... Katılmak isterim... İlk tecrübem olacak...Sabırsızlanıyorum...:smiley:

ARKADAŞLAR GEZİ 05 HAZİRAN 2011 GÜNÜ SAAT:09.00 DA İZMİR-BORNOVA KİPA OTOPARKINDA TOPLANMA OLARAK BAŞLAYACAK KISMETSE.

GEZENBİLİR KONVOY KURALLARI

1- Her konvoyda bir LİDER olur ve yerini kendi belirler (15 araç üstü 2 lider). Her konvoyda bir REHBER olur ve önde gider. Özel
durumlarda rehber ve lider aynı kişi olabilir.

2- Konvoydaki araçların sırası, lider tarafından telsiz, vinç, motor gücü, ağırlık, pilotların tecrübeleri gibi kıstaslar göz önüne alınarak yapılır
ve tüm gezi boyunca olağan haller dışında bu sıralama bozulmaz.

3- Konvoyda uyulması gereken en temel kural, konvoyun bütün halinde kalmasıdır. Hiç bir araç lidere haber vermeden ve çok gerekli
olmadıkça konvoydan ayrılamaz, duramaz ve konvoy düzenini bozucu hareketler yapamaz.

4- Konvoyun hızı en yavaş aracın hızına göre ayarlanır.

5- Konvoyu oluşturan araçlar, kısa farları açık olarak yol alırlar.

6- Konvoydaki her araç arkasındaki araçtan sorumludur. Arkasındaki araçta bir sorun olduğu durumlarda telsizle ya da dörtlü ikaz flâşör
lambasını yakıp ve uzun-kısa far yakarak araçtan araca silsile yoluyla liderin uyarılmasını sağlayarak, uygun şekilde sağ tarafa yol sathını
terk ederek durup bekler. Kavşaklarda, özellikle araçlar arasındaki mesafenin uzadığı durumlarda her araç, arkadaki aracın dönülen
yönü gördüğüne emin olmalı, gerekiyorsa bekleyip arkadaki araç geldiğinde hareket etmelidir.

"Her araç bilmelidir ki; kendisinde bir sorun olduğunda, önündeki araç bunu görecek ve sorunu gidermek için gerekenleri yapacak!"

7- Özellikle tek şeritli yollarda, konvoy dışı hızlı giden araçların sollamalarını kolaylaştırmak için, konvoydaki araçların arasında iki araç
girebilecek kadar uygun boşluklar bırakılmalıdır.

8- Offroad koşullarındaki dere, çamur ve engel aşma gibi "özel geçiş etaplarında", bir araç etabı bitirmeden diğeri kesinlikle girmez.

9-Tüm kararlar LİDER tarafından, kendi belirlediği sistemle verilir. Lider, konvoydaki bir araçta oluşabilecek arıza durumunda, konvoyun
tamamının beklemesine veya arızalı aracın kalarak konvoyun devam etmesine karar verebilir.

10- Lider, "KONVOY KURALLARI" na uymayan aracı ve sürücüsünü "OYLAMA” yaparak konvoydan çıkarabilir.

GEZİYE KATILACAKLARIN LİSTESİ
1. Levent BALIKAY (Konvoy Lideri) "balikay"
2. Serkan SAYGAN "pandipieri"
3. Kivanc GOKBORU
4. Cuneyt DEMIRHISAR "dmrhsr"
5. Adnan BOSTAN

Geziye Katilacaklarin listesi...

Levent kardesimize bu organizasyon icin simdiden tesekkur ediyoruz...

3. Kivanc GOKBORU
5. Adnan BOSTAN

Listeye adımı ekledim. Bi aksilik olmadığı sürece yanınızdayım...Herkese şimdiden Teşekkürler...

3. Kivanc GOKBORU
5. Adnan BOSTAN
6. Gürkan KESER "keser35"

Takip ediyorum, eğer uygun olursam nivamla katılacağımı haber vereceğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR

SON KONULAR