Manuel Vinç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endüstri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 204
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,561
Ynt: Manuel Vinç

Arkadaşlar merhaba sizinle ekli linkteki videoyu paylaşmak istedim.http://www.youtube.com/watch?v=O9AFPdUoUKw. Burada bir spanzet, bir el çekicisi ile nasıl vinçleme yapılacağı gösterilmiş. Faydalı olacağını düşünüyorum. Spanzet seti koçtaşta 19 TL 12 m 3000lb poliester şeritli set olarak. El çekicisi 2 ton ve 3 ton 6 m strap 93 TL. Tüm malzemeler 1.5 katı yükte test edilmiş.Selamlar

Etiketler

harika bir konu olmuş,

başta Fahri bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.

BarZef' Alıntı:
harika bir konu olmuş,

başta Fahri bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.

konunun 5 yıldır aktif olması müthiş...12 aralık 2007 de başlatmışım ...
teşekküre gerek yok bilgi paylaşımı görevimiz....

çok faydalı oldu, teşekkürler. 4 tonluk halatlı çektirmeyi 98 TL fiyatla aldım.

http://www.sanalpazar.com/Echolift-Halatli-Cektirme-4-Ton__isp7655196

Elektrikli Zincirli Vinçler

Site Hakkında: Açıklamalar adı altında yayın hayatına başlayan internet sitesine hoşgeldiniz. Bu internet sitesi, KT LİFT KALDIRMA VE TAŞIMA SİSTEMLERİ Firması tarafından hazırlanan bir sitedir. Sitede, firmanın sağlamış olduğu tüm hizmet ve ürünler hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

istif makinası, elektrikli zincirli vinç, transpalet ve çok daha fazlası KT Lift Kaldırma ve Taşıma sistemleri tarafından müşterilerine sunulmaktadır. Tüm bu ürünlere ait çok sayıda resime ve teknik verilere vincpalet.com akülü istif makinası sitesi sayesinde ulaşabilirsiniz.

zincirli vinçler sitesi, KT Lift firmasının online mağazasıdır. Bu mağazada, firmanın tüm ürünleri sergilenmektedir. Ürünler hakkında daha detaylı bilgiler elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki telefon numaralarını arayarak müşteri temsilcileriyle irtibata geçebilirsiniz.

Telefon numaraları: 0262 742 34 60 Gsm: 0542 338 18 74

merhaba,

konuyu acanlara teşekkürler...

bahsi gecen tel gerdirme aparatının 3 tonluk olanından bende aldım.
sıkıntılı bir yerde işimi çözeceğini umuyorum. :smiley:

burada sormak istediğim cevremde ağaç yada kaya yoksa, halatın bir ucunu yere nasıl sabitlerim?
internette bişiler yazdım ama sonuca ulaşamadım.

bugün aparatı denedik.
biraz cetrefilli.
çok tahmin ettiğim gibi olmadı alsında...

şöyleki;
bu cihazın 1,5m çalışma alanı var.
aracı ve halatları bağlamak için minimum 50cm pay bırakmak gerekiyor, calışmaya başladın, geleceği mesafe 1m, sonra tekrar tekrar tekrar...

bununla birlikte düşündüğümden cok fazla güç uygulamak gerekiyor, araç çalışmanızı gücüyle desteklemezse baya zor gibi...
bu video ikinci tekrardı;
http://youtu.be/PHsjSwd7FpE
[youtube]http://youtu.be/PHsjSwd7FpE[/youtube]
sonra yorulup eski usül ceki demirine bağlayıp direk cektim ;D

bu tür bir kurtarma işiiçin lüzumsuz tabi, ama hiç yoktan iyidir. Bu malzeme kaymayı vs. engellemek için eksene sabitlemek için kullanılmalı.

bu tür bir kurtarma işiiçin lüzumsuz tabi, ama hiç yoktan iyidir. Bu malzeme kaymayı vs. engellemek için eksene sabitlemek için kullanılmalı.
Selamlar ve iyi paylaşımlar konu epey eski ama bir ateşleyelim bakalım son 2 senelik sessizlikten sonra konu hangi aşamaya gelmiş.Bana seyyar bir vinc makul geliyor.Resmi evrak vs ler
le arası olmayan biri için bile bulaşık olunabilinir.Birde bir ton civarındaki araclar için neden olmasın.Şimdilik bu kadar Allah kolaylıklar versin.

Bu konuya uzun zamandır yazan olmamış bende tekrar hareketlendiririm belki. 17 m3 yüksek tavan motokaravanımla 1-2 kere kuma saplandığımız oldu parasında değilim bazen bulunduğunuz yere ne yol yardımı geliyor ne de traktör bulunuyor. Bagajda çok yer kaplamayacak kollu ceraskal veya bilinen manuel başka bir alet var mıdır. Bu postun altında trifor ve benzeri aletler konuşulmuş fakat çok zaman geçmiş. Bu arada araç yüklüyken 3 ton civarı geliyor bilemiyorum kaç tonluk bir güçle çekmek gerekir nasıl bir ekipman bulundurmak gerekir
Teşekrler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri